Escola

Notícia destacada

  • QUOTES ESCOLA 2018-2019
    -----------------------------------------------------------------------

  • CONTROL MANRESÀ DE L'ATLETA COMPLET, 3a jornada
    Manresa, 16 de març de 2019
    Queralt Vallbona rècord manresà Sub14 en 1000 m.obs. i
    iguala rècord manual de 150 m.ll.
    Resultats
    ---------------------------------------

    Jornada Prèvia CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS Sub10
    L'Hospitalet, dissabte matí, 23 de març de 2019
    Benjamí
    Reglament   · Clubs inscrits   · Nota informativa
    -------------------------------------
    CONTROL MANRESÀ DE PROVES COMBINADES DE PROMOCIÓ
    Manresa, diumenge matí 24 de març de 2019
    Infantil, Aleví i Benjamí
    Inscripcions fins divendres 22 de març als monitors responsables de cada categoria
    Preu 5 euros
    Reglament
    -------------------------------------

    Seus dels Campionats de Catalunya

    Podeu consultar els calendaris de competicions previstos que es trobren en el web de la FCA, aviat en l'agenda d'aquesta web facilitarem les competicions previstes de participar.
    CALENDARIS 2018-2019
    · Pista Coberta   · Cros   · Marxa  ·
    Avanç Aire Lliure

     

     

Trofeu Sabadell de pista coberta, 3a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 3a jornada
Sabadell, 19/01/2019.
Resultats

DOS PODIS PELS PREBENJAMINS SUB08 MANRESANS I UN RÈCORD SUB12

Aquest dissabte a Sabadell s'ha disputat la tercera jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de 41 atletes del l'Avinent CA Manresa.

En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, hi han hagut algunes proves finals, on destaca la participació de l'atleta prebenjamina Oriol Sanllehí que ha pujat al podi en segon lloc en la prova de 400 metres llisos i en tercer lloc en la de 100 metres llisos.

L’atleta Sub12 Lucia Molina ha fet un magnífic salt en la prova de llargada de 4,22 metres que és rècord de Manresa al superar en 14 centímetres l’anterior registre que tenia Ona Bonet de l’any 2017.
Per la seva banda Roger Vergues ha estat molt aprop del rècord manresà de 1000 metres llisos Sub12 al fer un molt bon temps de 3’24”73.

En categoria infantil bons registres en salt d'alçada d’Ona Bonet amb 1,50 metres, i de Biel Cirujeda amb 1,48 metres.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Cadet masculí : David Perez 6è en perxa 2,40.

Cadet masculí : Abril Farré 9a en triple 9,00, en 60 m.ll. 9”02. Naomi Fechete 4a en perxa 2,40. Aina 5a en perxa 2,20.

Infantil masculí Biel Cirujeda 2n en alçada 1,48. Armand Hernandez en 2000 m.ll. 7’03”85. Jan Pol Catot en 2000 m.ll. 7’13”65. Lluc Jané en 2000 m.ll. 7’41”49. Gerard Cabrera 7è en alçada 1,35. en 2000 m.ll. 8’51”89. Roger Talaveron en 2000 m.ll. 7’42”86. Joan Homs en alçada 1,20. Nil Trulls en alçada 1,10.

Infantil femení : Ona Bonet 1a en alçada 1,50. Mar Santanach 4a en alçada 1,30. Èlia Ariso en 2000 m.ll. 8’23”95, 23a en alçada 1,10. Ivet Salas 9a en alçada 1,30. Martina Ruiz en 2000 m.ll. 8’11”89

Aleví masculí : Roger Verges en 1000 m.ll. 3’24”73. Pol Cirujeda 9è en llargada 3,60. Aleix Ferrero en 1000 m.ll. 3’45”13. Omar Benssaleh en 1000 m.ll. 3’56”99, 30è en llargada 3,12. Alejandro Mosquera en 1000 m.ll. 4’05”14, 40è en llargada 2,92. Daniel Mosquera 29è en llargada 3,13. Marc Cervera 28è en llargada 3,13. Toni Rodriguez 38è en llargada 2,98, en 1000 m.ll. 4’41”08.

Aleví femení : Lucia Molina 1a en llargada 4,22. Abril Vallbona en 1000 m.ll. 3’50”15. Sira Salas 7a en llargada 3,61. Olivia Lopez en 1000 m.ll. 3’40”68. Nor Benlagra en 1000 m.ll. 4’02”38. Carla Rovira 9a en llargada 3,55, en 1000 m.ll. 4’05”38. Raïssa Garcia 14a en llargada 3,34. Queralt Bartolo en 1000 m.ll. 4’04”96, 33a en llargada 3,01. Júlia Alcaide 27a en llargada 3,13.

Benjamí masculí : Bernat Vall en 1000 m.ll. 3’58”66. Arnau Rovira en 1000 m.ll. 4’02”39, 15è en pes 3,78. Pol Fernandez en 1000 m.ll. 4’03”56. Martí Homs 7è en pes 4,39.

Benjamí femení : Joana Hernandez en 1000 m.ll. 4’07”44. Queralt Garcia en 1000 m.ll. 4’16”00, 10a en pes 3,61. Jana Romero en 1000 m.ll. 4’21”42, 16a en pes 3,10. Martina Piña en 4’36”61.

Prebenjamí masculí : Oriol Sanllehí 3r en 100 m.ll. 19”00, 2n en 400 m.ll. 1’29”71. Lluc Ladron de Guevara en 100 m.ll. 19”95, en 400 m.ll. 1’32”75. Arnau Piqué en 100 m.ll. 20”28, en 400 m.ll. 1’31”78. Martí Orgaz en 100 m.ll. 21”85, en 400 m.ll. 1’42”22. Arnau Ferrero en 100 m.ll. 22”58, en 400 m.ll. 1’46”74. Eloy Martin en 100 m.ll. 23”58, en 400 m.ll. 1’47”17. Nolan Pierola en 100 m.ll. 24”74, en 400 m.ll. 1’54”56.

Prebenjamí femení :. Núri Ponti en 100 m.ll. 21”65, en 400 m.ll. 1’40”34. Noa Iftini en 100 m.ll. 22”80, en 400 m.ll. 1’55”85. Clàudia Guerri en 100 m.ll. 23”30, en 400 m.ll. 1’51”27. Ainet Clares en 100 m.ll. 23”47.

Trobades de Nadal

TROBADES DE NADAL
Per vacances de Nadal l'Escola d'Atletisme del CA Manresa ha ofert novament unes trobades d'activitats esportives per millorar l'ambient de grup.
27 de desembre. Grup Sub12
31 de desembre. Grup Sub08
2 de gener. Grup Sub14 amb 12 participants
4 de gener. Grup Sub10

Trofeu Sabadell de pista coberta, 2a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 2a jornada
Sabadell, 23/12/2018.
Resultats

LÚCIA MOLINA RÈCORD SUB12 EN 60 METRES LLISOS EN LA SEGONA JORNADA DEL TROFEU SABADELL 

Aquest diumenge s'ha disputat la segona jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de molts atletes del'Avinent CA Manresa.

Aquesta competició de promoció té com a destí disputar la jornada final el dia 16 de febrer, on els atletes hauran de classificar-se en les jornades prèvies.

Destaca la cursa de 60 metres llisos realitzada per l’atleta Sub12 Lucia Molina que amb un temps de 9”00 ha fet rècord de Manresa, al millorar en quatre centèsimes l’anterior plusmarca que tenia ella mateixa de l’any passat.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Relleu 4x200 Infantil masculí : Equip A (B.Cirujeda, J.P.Catot-J.Lladó, A.Hernández) amb 1'57”29. Equip B (-J.Homs-O.Renalias, J.Vilaplana, O.Massaneda) amb 2'02"17. Equip C (P.Claret, B.Font, D.Gomez, J.Pla) amb 2'17”39. 

Relleu 4x200 Infantil femení : Equip A (Q.Vallbona, O.Bonet, I.Salas, M.Santanach) amb 2’00”15. Equip B (C.Garrido, J,Hernandez, M.Ruiz, J.Xixions) amb 2'06”19. Equip C (E.Ariso-J.Codina-C.Costa-L.Pujol) amb 2'16”15.

Infantil masculí : Biel Cirujeda en 60 m.ll. 8"28, en 600 m.ll. 1’42”98.  Joan Homs en 60 m.ll. 8”80, en 600 m.ll. 1’49”26.   Jan Vilaplana en 60 m.ll. 8”85, en 600 m.ll. 1’51”10.    Oriol Renalias en 60 m.ll. 9”07, en 600 m.ll. 2’09”18.  Armand Hernández en 600 m.ll. 1’49”52, en 60 m.ll. 9”13.  Jan Pol Catot en 600 m.ll. 1’45”63, en 60 m.ll. 9"24. Pau Claret en 60 m.ll. 9”52, en 600 m.ll. 1’58”04.  Oriol Massaneda en 60 m.ll. 9”57, en 600 m.ll. 2’00”86.  David Gomez en 60 m.ll. 9”68, en 600 m.ll. 2’03”25.  Josep Pla en 60 m.ll. 10”20, en 600 m.ll. 2’12”12.  Bru Font en 60 m.ll. 10”29, en 600 m.ll. 2’07”24.

Infantil femení : Queralt Vallbona en 600 m.ll. 1’45”17, en 60 m.ll. 8”78. Mar Santanach 4a en perxa 1,90, en 60 m.ll. 8”96. Ivet Salas 8ª en perxa 1,70, en 60 m.ll. 9”25. Martina Ruiz en 60 m.ll. 9”25, en 600 m.ll. 1’59”81. Jenay Hernandez en 60 m.ll. 9”30, en 600 m.ll. 2’01”42. Ona Bonet en 60 m.ll. 9”32, en 600 m.ll. 2’03”13. Jana Xixons en 60 m.ll. 9”43, en 600 m.ll. 2’08”38. Clàudia Costa en 60 m.ll. 9”56, en 600 m.ll. 2’17”83. Èlia Ariso en 60 m.ll. 9”56, en 600 m.ll. 2’12”96. Clàudia Garrido en 60 m.ll. 9”75, en 600 m.ll. 2’03”21. Laia Pujol en 60 m.ll. 9”78, en 600 m.ll. 2’22”55. Júlia Codina en 60 m.ll. 10”13.

Aleví masculí : Roger Verges en 600 m.ll. 1’55”55. Pol Cirujeda 4t en alçada 1,25, en 60 m.ll. 9”31. Dumitriu Croitor en 60 m.ll. 9”56, 25è en pes 3,75. Èric Roncero en 60 m.ll. 9”68, 14è en pes 4,48. Martí Carbonell 2n en pes 6,20, en 60 m.ll. 9”78. Marc Cervera 15è en `pes 4,47, en 60 m.ll. 10”09. Aleix Ferrero 13è en pes 4,63, en 60 m.ll. 10”20. Alejandro Mosquera en 60 m.ll. 10”26, en 600 m.ll. 2’09”69. Daniel Mosquera en 60 m.ll. 10”40.

Aleví femení : Lucia Molina en 60 m.ll. 9”00, en 600 m.ll. 2’03”88.  Carla Rovira en 60 m.ll. 9”40, en 600 m.ll. 2’14”58. Sira Salas 2a en pes 6,51, en 60 m.ll. 9"46. Xènia Portet en 600 m.ll. 2’06”29. Raïssa Garcia en 60 m.ll. 10”00, en 600 m.ll. 2’47”61. Abril Vallbona en 60 m.ll. 10”10, en 600 m.ll. 2’07”89. Queralt Bartolo 10a en pes 4,40, en 600 m.ll. 2’20”91. Júlia Alcaide en 60 m.ll. 10”35. Nor Benlagra en 60 m.ll. 10”56, en 600 m.ll. 2’30”86.

Benjamí masculí :  Martí Homs en 60 m.ll. 10"18, 23è en llargada 2,56. Pol Fernandez 14è en llargada 2,84, en 60 m.ll. 10"31. Arnau Rovira 3r en llargada 2,98, en 60 m.ll. 10"55. Adrià Renalias 33è en llargada 2,41, en 60 m.ll. 11”22. Marc Just 54è en llargada 1,95, en 60 m.ll. 11”73. Marc Pallejà 50è en llargada 2,18, en 60 m.ll. 12”09. Pere Auge 46è en llargada 2,28, en 60 m.ll. 12”16.

Benjamí femení : Jana Romero 2a en llargada 2,88, en 60 m.ll. 10”53. Manal Kahia 5a en llargada 2,64. Martina Piña 9a en llargada 2,49, en 60 m.ll. 10”90.  Queralt Garcia en 60 m.ll. 10”74.  Joana Hernández 15a en llargada 2,24, en 60 m.ll. 11”06.  Ana Codina 30a en llargada 1,52, en 60 m.ll. 14”13.

Trofeu Sabadell de pista coberta, 1a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 1a jornada
Sabadell, 16/12/2018
Resultats

QUATRE PODIS EN LA PRIMERA JORNADA DEL TROFEU SABADELL 

Aquest diumenge s'ha disputat la primera jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 29 atletes del'Avinent CA Manresa.

Aquesta competició de promoció té com a destí disputar la jornada final el dia 16 de febrer, on els atletes hauran de classificar-se en les jornades prèvies. Tot i així en aquesta primera jornada s'han disputat algunes finals directes amb presència manresana en els podis. 

Podis en categoria prebenjamí Sub 8, on els atletes  Pol Torres i Martí Orgaz han estat segon i tercer respectivamente en el llançament de pes. Mentre que en noies Clàudia Guerri ha pujat al podi en tercera posición també en la prova de pes. Per la seva banda el rellu 4x200 masculí va aconseguir la segona posició.

En quan a marques destacar les assolides per les atletes S12, Lúcia Molina amb 4,01 metres en llargada i de Sira Salas en 60 metres tanques 10”47. Bon registres en categoría S14 on Ivet Salas en la prova de llargada ha fet un salt de 4,34 metres, i en Joan Lladó ha superat el llistó a 2,30 en salt de perxa.

PCTS1Pb1
Els monitors del grup prebenjamí amb molts dels atletes participants

Tots els resultats dels atletes manresans:

Relleu 4x200 Sub10 masculí : Equip A  amb 2'33”40
Relleu 4x200 Sub10 femení : Equip A  amb 2'32”88.
Relleu 4x200 Sub8 masculí : Equip A  2n amb 2'55”62.  Equip B amb 3’15”32.

Sub14 masculí : Joan Lladó 1r en perxa 2,30, en 60 m.t. 11"89. Biel Cirujeda 3r en perxa 2,20, en 60 m.t. 12"12. Oriol Renalias 4t en perxa 2,00, 9è en llargada 3,84. Nil Trulls 7è en perxa 1,80, en 60 m.t. 12”31. Gerard Cabrera 8è en perxa 1,80, en 60 m.t. 12”99.

Sub14 femení :  Ivet Salas 3a en llargada 4,34, en 60 m.t. 11”77. Mar Santanach 6a en llargada 4,17, en 60 m.t. 12”22. 

Sub12 femení : . Lucia Molina 1a en llargada 4,01. Sira Salas en 60 m.t. 10”46, 5a en llargada 3,40.

Sub10 masculí : Eloi Diaz en 400 m.ll. 1’20”13. Arnau Rovira en 400 m.ll. 1’25”86. Pol Fernandez en 400 m.ll. 1'25”77. Èric Lucas en 400 m.ll. 1'29”78. Martí Homs en 200 m.ll. 1'30”13. 

Sub10 femení : Jana Romero en 400 m.ll. 1'23”14. Joan Hernández en 400 m.ll. 1’26”42. Nora López en 400 m.ll. 1’30”03. Queralt Garcia en 400 m.ll. 1’30”17.

Sub8 masculí : Pol Torres 2n en pes 3,20, en 200 m.ll. 47”17. Martí Orgaz  3r en pes en 2,86, en 200 m.ll. 45”49. Oriol Sanllehí en 200 m.ll. 41”44, 11è en pes 2,56. Arnau Piqué en 200 m.ll. 42”82, 4t en pes 2,83.  Lluc Ladron   5è en pes 2,78, en 200 m.ll. 42”74.  Arnau Ferrero  en 200 m.ll. 46”74, 15è en pes 2,19. Eloi Martin 9è en pes 2,57, en 200 m.ll. 51”92.

Sub8 femení :  Clàudia Guerri 3a en pes 2,87, en 200 m.ll. 46”27. Núria Ponti en 200 m.ll. 44”35, 5a en pes 2,48. Júlia Rojo en 200 m.ll. 47”74, 13a en pes 1,78. Noa Iftimi en 200 m.ll. 49”37, 10a en pes 2,02.

PCTS1Pb2
Tots els prebenjamins Sub8 participants en aquesta jornada

Dinar de Campions del club 2018

DINAR DE CAMPIONS AVINENT CA MANRESA 2018
Manresa, 16 de desembre de 2018
Imatges

En el Restaurant Torre Busquet ha tingut lloc l'esdeveniment social més important de l'entitat de cada any. El dinar de Campions. Cent-cinquanta personess'han reunit durant aquest dinar on s'han reconegut les fites més importants asolides en aquest 2018 , tant en l'apartat individual com a nivell colectiu. Ricard Clemente amb 5,10m en perxa, i Mar Juarez amb 4h28'58" en els 50 quilòmetres marxa han estat les MILLORS MARQUES d'aquest 2018 a nivell absolut.
En quan a promoció, a part dels equips que han aconseguit podis en els diferents campionats de clubs, individualment han estat aquests els guardonats com a millors marques 2018:

Dinar18Infantil

S14 masculí: Marc Merenguer, Adriàn Sedano i David Perez

S14 femení: Aina Solé, Ona Bonet i Mireia Sanllehí

Dinar18Alevi

S12 masculí: Oriol Renalias, Jan Vilaplana i Nil Trulls

S12 femení: Queralt Vallbona, Jenay Hernández i Lúcia Molina

Dinar18Benjami

S10 masculí: Pol Cirujeda, Dumitriu Croitor i Marc Cervera

S10 femení: Raïssa Garcia, Júlia Alcaide i Abril Vallbona