Escola

Notícia destacada

  • QUOTES ESCOLA 2018-2019 - NOU!!
    -------------------------------------------------------------------------

  • FESTA D'AIGUA
    Dimecres tarda, 22 de juny a Manresa
    Darrer dia amb la Festa d'aigua.
    Han de portar la roba d'entrenament habitual, més un muda de recanvi i tovallola.
    Per la guerra d'aigua poden portar pistoles d'aigua, petits cubells, etc.
    18.15 Escalfament 
    18.25 Jocs d' aigua. (Infantils practica del pas de ria amb aigua) 
    18.45 Guerra d'aigua entre tots els atletes de l'EMA a la ria 
    19.15 Fi de temporada

Festa de Cloenda 2018

FESTA DE CLOENDA
Manresa, 18/06/2018

 Aquest dilluns a la tarda ha tingut lloc la Festa de Cloenda de l'escola d'atletisme del Club Atlètic Manresa d'aquesta temporada 2017/2018. Amb una participació de més de 100 atletes presents a l'estadi del Congost. S'ha començat amb el joc de les quatre cantonades tots junts per la gespa de l'estadi. A continuació s'ha ofert berenar per a tots. Tot seguit s'ha fet una foto de tots els equips de l'escola donant pas al repartiment de les medalles als millors atletes classificats en el campionat social de proves combinades disputat a principis de maig. I per finalitzar s'ha fet l'entrega dels premis EMA. 
En l'acte van ser presents en Jordi Pierola, coordinador i monitor de l'escola, i els monitors Alba Gallardo, Rosa Ma Morató, Loredana Iftimi, Mireia Chico, Ricard Clemente, Lorena Cubillas, Arnau Rovira i Ramon Maria Pera. En els premis EMA (premi especial que reuneix la constància, participació, comportament, motivació i esforç entre altres valors) els guardonats van ser Aina Solé, Miriam Garrido, Nil Frias, Ixent Palomero del grup infantil, Èlia Ariso, Júlia Codina, Oriol Renalias, Anas Rghif, del grup aleví, Èric Roncero, Alejandro Mosquera, Nor Benlagra, Martina Piña del grup benjamí, i Queralt Garcia, Marc Garcia, Arnau Ferrero, Pere Auge del grup prebenjamí.

Campionat de Catalunya S10-S12-S14 individual

CAMPIONAT DE CATALUNYA INDIVIDUAL S10-S12-S14
Castellar del Vallès, 09/06/2018
Resultats >   · Sub 10   · Sub 12   · Sub 14

UN TOTAL DE 11 MEDALLES PER L'AVINENT CA MANRESA ALS CATALANS DE PROMOCIÓ INDIVIDUALS
3 ors, 5 argents, 3 bronzes
Campions: Queralt Vallbona (600mll S12), Marc Merenguer (600mll S14), Martí Serra (perxa S14)
Sots-campions: Jenay Hernandez (600mll S12), Martí Vall (disc S12), Aina Solé (disc S14), Adriàn Sedano (pes i martell S14)
Tercers: Oriol Renalias (perxa S12), Mar Santanach (martell S14), Ixent Palomero (pes S14)


 Aquest dissabte s'ha disputat la final del Campionat de Catalunya individual de les categories benjamí, aleví i infantil, a les pistes de Castellar del Vallès. L'Avinent CA Manresa ha obtingut 11 medalles amb 3 d'or, 5 d'argent i 4 de bronze. A més cal mencionar que de les 50 actuacions manresanes, 34 d'elles han finalitzat en posició de finalistes (8 primers). De les moltes marques obtingudes dues d'elles han estat amb rècord de Manresa.
Per llocs finalistes l'Avinent CA Manresa ha quedat en primer lloc en la classificació de clubs en la categoria S14 i en la S12, atorgant al club manresà el mèrit de ser el millor club de promoció en aquests campionats a nivell d'atletes finalistes. 

Individualment destaquen els tres atletes que dissabte es van proclamar campions de Catalunya entre ells Martí Serra que en la prova de salt de perxa al superar el llistó a 2,80 metres, marca que supera per deu centímetres el rècord manresà que estava en poder de tres atletes.
En la prova de 600 metres llisos s’han coronat els altres dos campions Marc Merenguer en categoria S14M i Queralt Vallbona en categoria S12F molt aprop dels seus registres que són alhora les millors marques locals al fer 1’35”25 i 1’47”02 respectivament. En aquesta mateixa prova Jenay Hernandez ha estat sots-campiona amb 1’52”09, fent doblet en el podi amb la seva companya.
L’atleta de categoria S14M Adrian Sedano ha aconseguit ser doble sots-campió català al ser segon en llançament de martell amb un tir de 35,20 metres aconseguit en el seu darrer intent, i al ser també segon en llançament de pes amb un registre de 12,44 metres. Alhora el seu company Ixent Palomero l’acompanyava en el podi de pes al finalitzar en tercer lloc amb un tir de 10,20 metres.
I seguin en les especialitats de llançaments, la prova de disc ha donat dos sots-campions pel club. Aina Solé en categoria S14F i Martí Vall en S12M, tots amb marques personals al fer 23,71 metres i 21,28 metres respectivament.

Medallistes de bronze han aconseguit ser la llançadora de martell de categoria S14F Mar Santanach amb un millor tir de 31,87 metres. I l'atleta S12M Oriol Renalias en la prova de perxa on ha superat el llistó a 2,05 metres que per intents ha aconseguit ser tercer, ja que el seu company Nil Trulls per més intents nuls ha acabat cinqué amb la mateixa marca.

A vegades els centímetres valen molt, i es que l’atleta Clàudia Garrido ha quedat quarta en la prova de disc S14F, a tan sols un centímetre de la tercera classificada. Cas semblant a Pau Claret de categoria S12M que cinc centímetres l’han apartat del podi en la prova de pilota, acabant en quart lloc. En la mateixa disciplina però en categia S10M Èric Roncero també ha aconseguit ser quart.

Moltes altres bones marques i actuacions es van realitzar al llarg del dia, però una d'elles va aconseguir també superar un rècord manresà, el protagonista ha estat Pol Cirujeda en la prova de llargada S10M que amb un salt de 3,69 metres millora per tretze centímetres l’anterior plusmarca que tenia Biel Salas de l’any 2012, amb aquesta marca va ocupar el cinqué lloc.
Aquest any les proves de llançaments han donat moltes medalles i altres bones posicions als interessos manresans, alhora també les proves de 600 metres llisos i de salt de perxa han aportat medalles molt valuoses.

Tots els resultats i posicions dels atletes de l'Avinent CAManresa: 

* CAMPIONS DE CATALUNYA
Marc Merenguer
en 600 m.ll. S14M amb 1’35”25
Martí Serra en perxa S14M amb 2,80 rècord manresà
Queralt Vallbona 
en 600 m.ll. S12F amb 1’47”02

* SEGON LLOC DE CATALUNYA
Adrian Sedano en pes S14M amb 12,44
Adrian Sedano en martell S14M amb 35,20
Aina Solé
en disc S14F amb 23,71
Martí Vall
en disc S12M amb 21,28
Jenay Hernandez 
en 600 m.ll. S12F amb 1’52”09


* TERCER LLOC DE CATALUNYA
Ixent Palomero en pes S14M amb 10,20
Mar Santanach en martell S14F amb 31,87
Oriol Renalias 
en perxa S12M amb 2,05

* 4a posició de Catalunya
Clàudia Garrido
en disc S14F amb 22,99
Pau Claret
en pilota S12M amb 32,35
Èric Roncero 
en pilota S10M amb 25,57

* 5a posició de Catalunya
Marc Merenguer en 150 m.ll. S14M amb 19”34 (en sf 19”40)
Nil Frias en 3000 m.ll. S14M amb 10’36”49
Biel Cirujeda en alçada S14M amb 1,48
Ona Bonet
en triple S14F amb 9,99
Nil Trulls
en perxa S12M amb 2,05
Queralt Vallbona en disc S12F amb 16,47
Pol Cirujeda
en llargada S10M amb 3,69 rècord manresà 

* 6a posició de Catalunya
Adrià Garcia en javelina S14M amb 26,96
Carla Bernaus
en pes S14F amb 10,04
Anna Saloni
en disc S14F amb 20,13
Oriol Renalias 
en llargada S12M amb 4,31

* 7a posició de Catalunya
Mireia Sanllehí
en 600 m.ll. S14F amb 1’47”98
Aina Solé
en javelina S14F amb 25,07
Pol Cirujeda 
en 60 m.ll. S10M amb 9”63 (en sf 9”56)
Raïssa Garcia en pilota S10F amb 15,52

* 8a posició de Catalunya
Biel Cirujeda en 80 m.ll. S14M amb 11”18 (sf 10”89)
Miquel Cruz
en 3000 m.ll. S14M amb 10’52”67
David Perez
en alçada S14M amb 1,45
Arnau Solé
en disc S14M amb 25,83
Sira Salas 
en pes S12F amb 6,67

* 9a posició de Catalunya
Lucia Molina en llargada S12F amb 3,89
Raïssa Garcia 
en llargada S10F amb 3,13

* 11a posició de Catalunya
Joan Lladó en perxa S14M amb 2,20
Ona Dalmau 
en perxa S12F amb 1,50

* 12a posició de Catalunya
Abril Farré en triple S14F amb 9,27
Jenay Hernandez 
en alçada S12F amb 1,17

* 13a posició de Catalunya
Pau Claret
en alçada S12M amb 1,10
Alejandro Mosquera
 en 1000 m.ll. S10M amb 4’00”34

* Posició de semifinalista de Catalunya
Arnau Solé en 80 m.t. S14M amb 14”92
Joan Lladó en 80 m.t. S14M amb 15”51
David Perez en 220 m.t. S14M amb 35”77
Jan Vilaplana
en 60 m.t. S12M amb 10”32
Lucia Molina en 60 m.ll. S12F amb 9”11 (per lesió no corre la final)
Sira Salas
en 60 m.t. S12F amb 10”55
Dumitriu Croitor 
en 60 m.ll. S10M amb 9”69

* Sense posició de Catalunya
Carla Manzano en perxa S14F amb nuls

Campionat de Catalunya de proves combinades

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE PROVES COMBINADES 
Barcelona (Serrahima) , 26-27/05/2018 
Resultats

DOS PODIS PELS MANRESANS ALS CATALANS DE COMBINADES DE PROMOCIÓ
ANNA CABRERA SOTSCAMPIONA S18
SERGI GARCIA TERCER S16
MARC MERENGUER RÈCORD MANRESÀ S14 DE 80 METRES LLISOS
QUERALT VALLBONA IGUALA RÈCORD S12 DE 60 METRES LLISOS


Cap de setmana de proves combinades amb la disputa del campionat català a l'estadi Joan Serrahima de Barcelona. On la representació de promoció l'Avinent CA Manresa ha estat present amb catorze atletes de les categories S12, S14 i S16 que han aconseguit un podi amb una medalla de bronze, a tot això cal afegir una altra medalla d’argent en categoria S18. 

L'atleta Sergi Garcia ha pujat al tercer graó del podi de la octatló S16 amb un total de 4090 punts on ha aconseguit entre altres actuacions molt bona marca en el llançament de disc amb un tir de 43,83 metres, prova que ha guanyat, com també ho ha fet en la darrera prova de 1000 metres llisos que amb un temps de 2’52”45 ha aconseguit els punts necessaris per pujar al podi, ja que abans de la darrera prova anava quart. Garcia aconsegueix així medalla en la seva primera participació en un català de combinades.
Per la seva banda el seu company Biel Salas ha finalitzat en cinquè lloc amb un total de 3812 punts, llàstima que en la prova de javelina ha fet els seus tres intents nuls, fet que l’ha privat de lluitar per les medalles. En la mateixa combinada Pau P. Perpiñan ha finalitzat en dotzena posició al sumar 2927 punts.
En la tetratló S12 femení Queralt Vallbona ha fet una bona combinada que la situat en cinquena posició amb punts. Vallbona en la quarta i darrera prova dels 60 metres llisos, ha aconseguit igualar la plusmarca manresana que esta en 8”80. Meritòria setena posició de Lucia Molina amb punts i desena posició per Sira Salas amb punts, totes dues darreres atletes són de primer any.
En la combinada S14 masculina David Perez ha estat el millor manresà en la pentatló al acabar en vuitena posició amb un total de 1793 punts, mentre que els seus companys Biel Cirujeda ha estat desè amb 1631 punts i Marc Merenguer onzè amb 1616 punts. La marca més destacada dels tres manresans ha estat l’assolida per Marc Merenguer que en la primera prova, la dels 80 metres llisos ha establert un nou rècord manresà en temps elèctric al fer 10”22, millorant en quatre centèsimes el registre que tenia Dani Soler de l’any 2014.
Nové lloc ha ocupat Judit Figuls en la hexatló S16 femenina amb un total de 2527 punts.
Els nois de la tetratló S12, Oriol Renalies i Nil Trulls han ocupat la novena i dotzena posició amb 1028 punts i 861 punts respectivament.
Finalment en la pentatló S14 femenina Ona Bonet en catorzè lloc amb 2081 punts i Carla Manzano en quinzè lloc amb 2067 punts
Per la seva banda l’atleta S18 Anna Cabrera, que l'any passat va ser tercera, aquest any ha estat sots-campiona ex-aequo de punts amb una altra atleta, mentre la quarta a quedat a tan sols un punt d’elles. Per tant ha estat un final de combinada molt disputat.

Els resultats dels atletes manresans: 

Resultats de l'octatló S16 masculí: 
3r S16 Sergi Garcia amb 4635 punts
.....100 m.ll. 12"84 - pes 10,89 - alçada 1,44 - disc 43,83 - 100 m.t. 18”10 - perxa 3,30 - javelina 28,74 - 1000 m.ll. 2’52”45 
3r S16 Biel Salas amb 3812 punts
.....100 m.ll. 12"35 - pes 10,76 - alçada 1,56 - disc 32,59 - 100 m.t. 14”51 - perxa 2,50 - javelina nuls - 1000 m.ll. 3'07”25
3r S16 Pau P. Perpiñan amb 2927 punts
.....100 m.ll. 12"93 - pes 11,53 - alçada 1,56 - disc 26,95 - 100 m.t. desq. - perxa 2,30 - javelina 28,54 - 1000 m.ll. 3'11”92

Resultats de l'exatló S16 femení: 
9a S16 Judit Figuls amb 2527 punts
.....100 m.t. 17”57 - alçada 1,39 - pes 7,39 - llargada 4,29 - javelina 17,60 - 600 m.ll. 2’00”54 

Resultats de la pentatló S14 masculí:
8è S14M David Perez amb 1793 punts 
.....80 m.ll. 11”34 - llargada 4,57 - pes 8,61 - 80 m.t. 15”07 - alçada 1,46
10è S14M Biel Cirujeda amb 1631 punts 
.....80 m.ll. 10"86 - llargada 4,45 - pes 7,94 - 80 m.t. 16”25 - alçada 1,34
11è S14M Marc Merenguer amb 1616 punts 
.....80 m.ll. 10"22 - llargada 4,62 - pes 6,09 - 80 m.t. 16”19 - alçada 1,25

Resultats de la pentatló infantil femení:
14a S14F Ona Bonet amb 2087 punts
.....80 m.t. 15”39 - alçada 1,40 - pes 7,81 - llargada 4,58 - 80 m.ll. 12”18
15a S14F Carla Manzano amb 2061 punts 
.....80 m.t. 15”25 - alçada 1,22 - pes 9,64 - llargada 4,00 - 80 m.ll. 11"36

Resultats de la tetratló aleví masculí:
9è S12M Oriol Renalias amb 1028 punts
.....60 m.ll. 8"95 - llargada 3,95 - pes 8,20 - alçada 1,11
12è S12M Nil Trulls amb 861 punts 
.....60 m.ll. 9"41 - llargada 3,73 - pes 7,28 - alçada 1,14

Resultats de la tetratló aleví femení :
5a S12F Queralt Vallbona amb 1807 punts
.....60 m.t. 10"59 - pes 6,31 - llargada 3,93 - 60 m.ll. 8”80 
7a S12F Lucia Molina amb 1760punts
.....60 m.t. 10"35 - pes 6,53 - llargada 4,00 - 60 m.ll. 9"27
10a S12F Sira Salas amb 1684punts
.....60 m.t. 10"30 - pes 5,96 - llargada 3,70 - 60 m.ll. 9"20

 

Previ Campionat de Catalunya individual S10-S12-S14

CAMPIONAT DE CATALUNYA INDIVIDUAL S10-S12-S14, fase prèvia 
Ascó, 19/05/2018
Resultats :  Sub 10 - Sub 12 - Sub 14

52 PARTICIPACIONS CLASSIFICADES PER A LA FINAL
3 RÈCORDS MANRESANS 
QUERALT VALLBONA EN 600 METRES LLISOS S12
MARC MERENGUER EN 600 METRES LLISOS

I EN 150 METRES LLISOS (temps elèctric) S14


 Aquest dissabte s'ha disputat la fase prèvia del Campionat de Catalunya individual de les categories S10, S12 i S14 a les pistes d’Ascó
L'Avinent CA Manresa amb un total de 58 atletes ha realitzat fins a 92 participacions de les quals 52 han aconseguit passar a la fase final. A més s’han millorat fins tres rècords manresans.

Molts dels atletes classificats tenen moltes possibilitats de pujar al podi en la jornada final com són els atletes S14 Marc Merenguer en 600 i en 150 metres llisos, David Perez en 220 metres tanques i salt d’alçada, Adrian Sedano en llançament de pes i de martell, Carla Manzano en perxa, Mar Santanach en llançament de martell i Aina Solé en disc. Els atletes S12 Queralt Vallbona en 600 metres llisos i llançament de disc, Oriol Renalias en els salt de perxa i de llargada, Martí Vall en llançament de disc i Nil Trulls en salt de perxa. I dels atletes S10 la millor posicionada manresana és Nor Benlagra en els 1000 metres marxa
En quan a marques destaca l'atleta S14 Marc Merenguer que ha millorat en gairebé un segon el rècord manresà dels 600 metres llisos al fer un temps de 1’34”41, i alhora també ha superat el millor registre manresà dels 150 metres llisos en temps elèctric al fer 19”08 en set centèsimes. Totes dues plusmarques estaven assolides per Pol Vila en l’any 2012.
Un altre rècord que ha caigut és el del 600 metres llisos S12 femení a mans de nou de Queralt Vallbona, que amb un temps formidable de 1’46”76 rebaixa en més de dos segons el registre que va aconseguir fa una setmana a El Prat de Llobregat.
Tots els resultats dels atletes manresans.
En negreta els atletes classificats per la final a Castellar del Vallès el dissabte 9 de juny.

Resultats S14 FEMENÍ 
80 m.ll.:
22a Núria Escursell 11"82.
150 m.ll.:
 12a Carla Manzano 21"15. 25a Míriam Garrido 21”74. 34a Mireia Sanllehí 22"07.
600 m.ll.: 9a Mireia Sanllehí 1'48”46.
1000 m.ll.:  16a Hikima Carreras 3'36”66.
80 m.t.: 13a Míriam Garrido 14"95. Beatriz Peñaloza lesió
220 m.t.:  20a Núria Escursell 39”97
Alçada:  18a Glòria Amella 1,24.
Perxa: 1a Carla Manzano 2,70. 10a Gal.la Joan 1,90. 13a Mar Santanach 1,90. 14a Ivet Salas 1,75.
Llargada: 11a Gal.la Joan 4,26. 16a Ivet Salas 3,96
Triple: 6a Ona Bonet 9,63. 12a Abril Farré 9,04.
Pes: 8a Carla Bernaus 9,69. 14a Irene Mateo 9,17. 16a Nadia Riera 9,12
Disc:  3a Aina Solé 22,71. 6a Clàudia Garrido 20,42. 8a Anna Saloni 20,08.
Martell: 1a Mar Santanach 33,05. 13a Ona Bonet 21,76. 15a Glòria Amella 20,37.
Javelina: 7a Aina Solé 22,51. 14a Anna Saloni 17,82. 19a Fatima Saghir

Resultats S14 MASCULÍ
80 m.ll.: 
8è Biel Cirujeda 11”22.
150 m.ll.: 2n Marc Merenguer 19"08.
600 m.ll.: 1r Marc Merenguer 1’34”41.
3000 m.ll.: 6è Nil Frias 10’34”90. 9è Miquel Cruz 11'48”71. 
80 m.t.: 13è Arnau Solé 15”13. 16è Joan Lladó 15"44. 22è David Gomez 18"06.
220 m.t.:  David Perez final directe. 10è Adrià Garcia 35”77. 17è Jan Pol Catot 37”11. 19è Biel Lopez 37”99.
Alçada: 2n David Perez 1,52. 7è Biel Cirujeda 1,46. 16è Gerard Cabrera 1,33.
Perxa:
 4t Martí Serra 2,60. 8è Joan Lladó 2,30. .
Triple: 18è Gerard Cabrera 8,94.
Pes:
 1r Adrian Sedano 11,96. 2n Ixent Palomero 9,62.
Disc: 4t Arnau Solé 27,25. 13è Jan Pol Catot 20,94.
Martell:
 1r Adrian Sedano 34,49.
Javelina: 11è Adrià Garcia 24,01.

Resultats S12 FEMENÍ 
60 m.ll.: 7a Lucia Molina 9"08. 24a Carla Rovira 9”49.
600 m.ll.:
 1a Queralt Vallbona 1’46”76. 8a Jenay Hernandez 1’57”18.
2000 m.ll.: 21a Olivia Lopez 8’08”37.
60 m.t.: 13a Sira Salas 10”74. 22a Èlia Ariso 11"27.
2000 m.m.: Ona Dalmau abandonà
Alçada: 11a Jenay Hernandez 1.16
Perxa: 10a Ona Dalmau 1,55.
Llargada: 6a Lucia Molina 3,95.
Pes: 
12a Sira Salas 5,88.
Disc: 2n Queralt Vallbona 18,27.

Resultats S12 MASCULÍ 
2000 m.ll.:
 20è Roger Verges 7'28"67.
60 m.t.: 6è Jan Vilaplana 10"37.
Alçada: 11è Pau Claret 1,14. 14è Nil Trulls 1,14.
Perxa: 1r Oriol Renalias 2,05. 3r Nil Trulls 1,95. 
Llargada:
2n Oriol Renalias 4,19.
Disc: 1r Martí Vall 19,88.
Pilota:
 10è Pau Claret 27,48.

Resultats S10 FEMENÍ
60 m.ll.: 
24a Júlia Alcaide 10”36.
1000 m.ll.: 18a Abril Vallbona 3'56”13. 
1000 m.m.: 5a Nor Benlagra 6’18”74.
Llargada: 10a Raïssa Garcia 3,05. 20a Júlia Alcaide 2,79. 22è Nor Benlagra 2,63.
Pilota: 10a Raïssa Garcia 15,78.

Resultats S10 MASCULÍ
60 m.ll.: 
Pol Cirujeda 9”49. 8è Dumitriu Croitor 9"57.
1000 m.ll.: 16è Alejandro Mosquera 3’52”55. 17è Marc Cervera 3’52”82. 22è Bernat Vall 3’56”70.
Llargada: 9è Pol Cirujeda 3,28. 15è Èric Roncero 3,08. 17è Marc Cervera 3,06.
Pilota:  6è Èric Roncero 22,77.

Català de Clubs de Promoció

Les imatges dels equips en breu.

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS DE PROMOCIÓ
El Prat de Llobregat, 12-13/05/2018
Resultats S14 - Resultats S12Resultats S10 - Resultats S16

SIS PODIS PER L'AVINENT CA MANRESA AL CATALÀ DE CLUBS DE PROMOCIÓ

CAMPIÓ CADET FEMENÍ
SOTS-CAMPIÓ CADET MASCULÍ
SOTS-CAMPIÓ INFANTIL FEMENÍ
SOTS-CAMPIÓ INFANTIL MASCULÍ
SOTS-CAMPIÓ ALEVÍ FEMENÍ
TERCER BENJAMÍ FEMENÍ
CINQUÉ BENJAMÍ MASCULÍ
SISÈ ALEVÍ MASCULÍ


 Les categories de promoció de l'Avinent CA Manresa han obtingut aquest cap de setmana a El Prat de Llobregat una altra gran actuació en els campionats catalans més importants per clubs de l'atletisme de promoció on 6 dels 8 equips presents han pujat al podi, 1 d'ells s'ha proclamat campió, fins a 4 han estat sots-campions i 1 ha quedat en tercer lloc, mentre els dos restants equips han quedat en cinquena i sisena posició. 
Campió ha estat l’equip cadet sub16 masculí.
En segon lloc del podi han pujat els equips cadet sub16 femení, infantil sub14 masculí, infantil sub14 femení i l’aleví sub12 femení.
Tercer lloc pels per la formació benjamí sub10 femení.
Mentre que el benjamí sub10 masculí ha ocupat el cinquè lloc i l’aleví sub12 masculí el sisé lloc. En cada una de les categories han participat entre vint i trenta equips d'arreu de Catalunya. 

Amb aquestes actuacions l'Avinent C.A.Manresa ha estat un any més el millor club de promoció del campionat respecte a la resta de clubs participants en quan a podis assolits. Mentre que el C.A.Igualada ha estat el club que més tÍtols de campió conquerits, ja que les seves tres presencies al podi han estat a dalt de tot.
El medaller d'aquest Campionat de Catalunya de Clubs 2018 de promoció ha estat molt repartit i és el següent:

  • Avinent CA Manresa (1 títol, 4 sot-campionats i 1 bronze): 6 podis
  • CA Igualada (3 títols): 3 podis
  • AA Catalunya (1 títol i 1 bronze): 2 podis
  • CM Sant Cugat (1 títol i 1 bronze):): 2 podis
  • CA Canaletes ( 1 títol i 1 bronze): 2 podis
  • ISS-L'Hospitalet (1 títol): 1 podi
  • UA Terrassa (1 sotscampionat): 1 podi
  • GA Lluïsos Mataró ( 1 sots-campionat): 1 podi
  • CE Universitari (1 sots-campionat): 1 podi
  • CA Sant Just (1 sots-campionat): 1 podi
  • CE Penedès (1 bronze): 1 podi
  • JA Sabadell (1 bronze): 1 podi
  • Lleida UA (1 bronze): 1 podi
  • CA Tarragona (1 bronze): 1 podi

Historial manresà en el Campionat de Catalunya de clubs de promoció dels darrres deu anys :

* 2018 (8 equips, 6 podis): 1r CF, 2n CM, 2n IM, 2n IF, 2n AF, 3r BF, 5è BM. 6è AM
* 2017 (8 equips, 7 podis): 1r IM, 1r IF, 1r AM, 2n CF, 2n BF, 3r CM, 3r AF , 8è BM
* 2016 (8 equips, 8 podis): 1r CF, 1r IF, 1r AF, 1r AM, 1r BM, 3r CM, 3r IM3r BF 
* 2015 (8 equips, 7 podis): 1r CM, 1r AF, 1r BF, 1r BM, 2n IF, 2n IM, 3r CF, 4t AM 
* 2014 (8 equips, 5 podis): 1r AF, 1r BF, 2n IF, 2n AM, 3r IM, 4t CM, 4t CF, 4t BM 
* 2013 (8 equips, 5 podis): 1r IM , 1r IF, 1r AM, 2n BF, 3r BM, 4t AF, 5è CM, 7è CF 
* 2012 (8 equips, 5 podis): 2n AF, 2n BM, 3r CF, 3r IF, 3r BF, 6è CM, 6è AM, 7è IM 
* 2011 (8 equips, 5 podis): 1r AF, 1r BM, 2n CM, 2n IM, 3r CF , 5è AM, 6è IF, 6è BF
* 2010 (8 equips, 3 podis): 2n CF, 2n BF, 3r IF , 4t IM, 6è CM, 7è AF, 9è BM, 14è AM 
* 2009 (8 equips, 5 podis): 1r IM, 2n CM, 2n CF, 2n IF2n BF, 5è AM, 7è BM, 10è AF
* 2008 (8 equips, 5 podis): 1r CM, 2n CF, 2n IM, 2n IF3r AF, 5è BF, 6è BM, 8è AM 

En quan a resultats individuals s'han obtingut marques molt bones en general, entre elles el rècord manresà  protaganitzat per l'atleta alevina Queralt Vallbona en la prova de 600 metres llisos amb un temps de 1’49”4, que millora en dos segons la plusmarca a l’aire lliure que tenia ella mateixa de l’any passat.
Han aconseguit guanyar les seves proves els atletes cadets Biel Salas en 100 metres tanques i Miqui Riera en 1500 metres obstacles, els infantils Marc Merenguer en 600 metres llisos, Adrian Sedano en martell, el relleu 4x200 masculí, , Carla Manzano en perxa i Mar Santanach en martell, en categoría aleví tenim a Queralt Vallbona en 600 metres llisos i el relleu 4x60 femení i finalment el relleu 4x60 benjamí masculí.

Tots els resultats dels atletes i equips manresans

CADET SUB16 FEMENÍ CAMPIÓ
CADET SUB16 MASCULÍ SOTS-CAMPIÓ 


EQUIP CADET SUB16 FEMENÍ 
100 m.ll.: 2a Mireia Orriols amb 13”19
300 m.ll.: 4a Cèlia Castilla amb 44"24
600 m.ll.: 10a Berta Eslava amb 1'48"76
1000 m.ll.: 2a Carlota Soler amb 3'06”21
3000 m.ll.: 13a Judith Martinez amb 12'55”87
100 m.t.: 5a Clàudia Galan amb 15"95
300 m.t.: 8a Judith Figuls amb 52”01 
1500 m.obs.: 8a Marta Ribalta amb 6’06”64
3000 m.m.: 3a Núria Ballarin amb 16’18”02 
Alçada: 4a Clàudia Galan amb 1,48
Perxa: 4a Cèlia Teixidor amb 2,80 
Llargada: 4a Èlia Rius amb 4,84
Triple: 11a Xènia Pubill 9,94 
Pes: 9a Mariona Pros amb 7,46 
Disc: 14a Emma Torres amb 17,09
Martell: 5a Naomi Fechete amb 24,19 
Javelina: 14a Naomi Fechete amb 16,78
4x100 m.ll.: 4t Cèlia Castilla-Martina Monsó-Mireia Orriols-Èlia Rius amb 53”09
4x300 m.ll.: 8è Berta Eslava-Judit Figuls-Laia Olmedo-Carlota Soler amb 3’11”23 
Per equips: 1r  Avinent CA Manresa 381 punts, 2n CA Sant Just 368 punts, 3r CA Canaletes 351 punts... fins a 26 equips 

EQUIP CADET SUB16 MASCULÍ
100 m.ll.: 14è Jan Diaz amb 12”50
300 m.ll.: 2n Biel Salas amb 38”45
600 m.ll.: 4t Sergi Garcia amb 1'32”00
1000 m.ll.: 5è Oriol Verges amb 2’53”32 
3000 m.ll.: 12è Yassin L’Aziri amb 10’50”38 
100 m.t.: 1r Biel Salas amb 14”68
300 m.t.: 9è Biel Diaz amb 45”47
1500 m.obs.: 1r Miqui Riera amb 4’30”61 
5000 m.m.: 8è Pol Guiral amb 32’41”26 
Alçada: 9è Isaac Kuku amb 1,54
Perxa: 7è Oriol Lladó amb 2,60
Llargada: 6è Jan Diaz amb 5,61
Triple: 5è Isaac Kuku amb 11,22 
Pes: 3r Pau P. Perpiñan amb 12,08
Disc: 4t Sergi Garcia amb 37,20 
Martell: 7è Èric Requena amb 28,83 
Javelina: 14è Pau P. Perpiñan amb 23,64 
4x100 m.ll.: 5è Arnau Coma-Marc Mendoza-Nil Pujol-Joan Navarro amb 50"28 
4x300 m.ll.: 5è Arnau Coma-Biel Diaz-Miqui Riera--Oriol Verges amb 2’48”12 
Per equips: 1r CACanaletes 304,5 punts, 2n Avinent CA Manresa  295,5 punts, 2n Muntanyent S.Cugat 282 punts,... fins a 21 equips

BENJAMÍ SUB12 FEMENÍ TERCER
BENJAMÍ SUB12 MASCULÍ CINQUÉ


EQUIP BENJAMÍ SUB10 FEMENÍ
60 m.ll.: 20a Nora Lopez amb 10"8
1000 m.ll.: 11a Abril Vallbona amb 3’59”3
1000 m.m.: 6a Nor Benlagra amb 6'27”3
Alçada: 9a Martina Martinez amb 0,95
Llargada: 9è Júlia Alcaide amb 2,97 
Pilota: 5a Raïssa Garcia amb 14,67
4x60 m.ll.: 2n Júlia Alcaide-Nor Benlagra-Jana Romero-Abril Vallbona amb 41”5 
Per equips: 1r CA Igualada 179,5 punts, 2n CE Universitari 171 punts, 3r Avinent CA Manresa 146 punts,... fins a 31 clubs

EQUIP BENJAMÍ SUB10 MASCULÍ
60 m.ll.: 3r Dumitriu Croitor amb 9”3
1000 m.ll.: 18è Bernat Vall amb 3’54”0
1000 m.m.: 10è Martí Homs amb 6’51”5 
Alçada: 15è Marc Cervera amb 0,95 
Llargada: 7è Pol Cirujeda amb 3,24
Pilota: 3r Èric Roncero amb 26,48
4x60 m.ll.: 1r Pol Cirujeda-Alejandro Mosquera-Èric Roncero-Marc Cervera amb 37”9
Per equips: 1r CA Igualada 194,5 punts, 2n GA Lluïsos Mataró 194,5 punts, 3r CATarragona 178 punts, ... 5è .Avinent CA Manresa.amb 171 punts ... fins a 33 clubs

INFANTIL SUB14 FEMENÍ SOTS-CAMPIÓ 
INFANTIL SUB14 MASCULÍ SOTS-CAMPIÓ 


EQUIP INFANTIL SUB14 FEMENÍ 
80 m.ll.: 2a Anna Saloni amb 11"43
150 m.ll.: 8a Gal.la Joan amb 21"85
600 m.ll.: 6a Mireia Sanllehí amb 1'52”99
1000 m.ll.: 13a Hikima Carreras amb 3’41”16
3000 m.ll.: 14a Martina Ruiz amb 12’43”81
80 m.t.: 7a Miriam Garrido amb 14”98
220 m.t.: 9a Núria Escursell amb 38"60
1000 m.obs.: 15a Marta Ribalta amb 4’11”82
3000 m.m.: 9a Núria Ballarin amb 20’30”25
Alçada: 15a Clàudia Galan amb 1,20
Perxa: 1a Carla Manzano amb 2,35
Llargada: 8a Rut Tristany amb 4,34
Triple: 8a Abril Farré amb 9,10 
Pes: 5a Carla Bernaus amb 9,27 
Disc:  Clàudia Garrido amb nuls
Martell: 1a Mar Santanach amb 33,88
Javelina: 4a Aina Solé amb 21,78
4x80 m.ll.: 9è Núria Escursell-Ona Bonet-Aina Solé-Ivet Salas amb 44"90
4x200 m.ll.: 5è Miriam Garrido-Anna Saloni-Carla Manzano-Gal.la Joan amb 1'57"28
Per equips: 1r CA Igualada amb 386 punts, 2n Avinent CAManresa amb 346 punts, , 3r CE Penedes amb 311,5 punts, .... fins a 26 clubs

EQUIP INFANTIL SUB14 MASCULÍ
80 m.ll.: 4t Jan Pol Catot amb 11”74
150 m.ll.: 5è Biel Cirujeda amb 20”62 
600 m.ll.: 1r Marc Merenguer amb 1’35”64
1000 m.ll.: 9è Roger Talaveron amb 3’25”06
3000 m.ll.: 2n Miquel Cruz amb 10’43”75
80 m.t.: 4t Joan Lladó amb 15”06
220 m.t.: 6è Biel Lopez amb 38”33
1000 m.obs.: 7è Nil Frias amb 3'29”96
3000 m.m.: 4t Lluc Jané amb 18’29”20
Alçada: 2n David Perez amb 1,54
Perxa: 6è Martí Serra amb 2,60
Llargada: 4t Oriol Morell 4,40 
Triple: 9è Gerard Garcia amb 8,80
Pes: 2n Ixent Palomero amb 8,61 
Disc: 2n Arnau Solé amb 26,19 
Martell: 1r Adrian Sedano amb 34,78 
Javelina: 6è Adrià Garcia amb 23,66 
4x80 m.ll.: 7è Gerard Cabrera-Joan Lladó-Oriol Morell.-Joan Homs amb 45”01
4x200 m.ll.: 1r Biel Cirujeda-Jan Pol Catot-Adrià Garcia-Marc Merenguer amb 1'51”15
Per equips: 1r Muntanyent S.Cugat 317 punts, 2n Avinent CAManresa amb 317 punts, 3r AA Catalunya amb 287 punts, ...fins a 20 clubs.

ALEVÍ SUB12 FEMENÍ SEGON
ALEVÍ SUB12 MASCULÍ SISÉ

EQUIP ALEVÍ SUB12 FEMENÍ
60 m.ll.: 7a Carla Rovira amb 9"3
600 m.ll.: 1a Queralt Vallbona amb 1’49”4 rècord manresà
2000 m.ll.: 16a Olivia Lopez amb 8’08”3
60 m.t.: 5a Èlia Arisó amb 10”7
2000 m.m.: 14a Mireia Claret amb 13'42"0 
Alçada: 8a Jenay Hernandez amb 1,15 
Perxa: 7a Ona Dalmau amb 1,40
Llargada: 4a Lucia Molina amb 3,84 
Pes: 5a Sira Salas amb 6,22
Disc: 18a Aina Valiente amb 10,42
Pilota: 22a Queralt Bartolo amb 11,56 
4x60 m.ll.: 1r Jenay Hernandez-Lucia Molina-Sira Salas-Queralt Vallbona amb 34”8
3x600 m.ll.: 12è Èlia Arisó-Queralt Bartolo-Ona Dalmau amb 6’35”7
Per equips: 1r AA Catalunya amb 275,5 punts, 2n Avinent CAManresa amb 255,5 punts, 3r Lleida UA amb 246 punts... fins a 27 equips.

EQUIP ALEVÍ SUB12 MASCULÍ
60 m.ll.: 18è Martí Carbonell amb 9"8
600 m.ll.: sense presencia
2000 m.ll.: 12è Roger Verges amb 7’21”5
60 m.t.: 2n jan Vilaplana amb 10"0
2000 m.m.: 11è Anas Rghif amb 14’15”8 
Alçada: 14è Pau Claret amb 1,10
Perxa: 3r Nil Trulls amb 1,80
Llargada: 2n Oriol Renalias amb 4,10
Pes: 8è Adonis A. Iftimi amb 6,86
Disc: 2n Martí Vall amb 20,66 
Pilota: 24è Bru Font amb 14,35
4x60 m.ll.: 7è Martí Carbonell-Oriol Renalias-Martí Vall-Josep Pla amb 37”2
3x600 m.ll.: 4t Pau Claret-Nil Trulls- Jan Vilaplana amb 5’58”4 
Per equips: 1r ISS-L’Hospitalet amb 318,5 punts, 2n UA Terrassa 298 punts, 3r JA Sabadell amb 295,5, ... 5è Avinent CAManresa  amb 287 punts, … fins a 32 clubs.