Noticies

Trofeu Sabadell de pista coberta, 1a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 1a jornada
Sabadell, 16/12/2018
Resultats

QUATRE PODIS EN LA PRIMERA JORNADA DEL TROFEU SABADELL 

Aquest diumenge s'ha disputat la primera jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 29 atletes del'Avinent CA Manresa.

Aquesta competició de promoció té com a destí disputar la jornada final el dia 16 de febrer, on els atletes hauran de classificar-se en les jornades prèvies. Tot i així en aquesta primera jornada s'han disputat algunes finals directes amb presència manresana en els podis. 

Podis en categoria prebenjamí Sub 8, on els atletes  Pol Torres i Martí Orgaz han estat segon i tercer respectivamente en el llançament de pes. Mentre que en noies Clàudia Guerri ha pujat al podi en tercera posición també en la prova de pes. Per la seva banda el rellu 4x200 masculí va aconseguir la segona posició.

En quan a marques destacar les assolides per les atletes S12, Lúcia Molina amb 4,01 metres en llargada i de Sira Salas en 60 metres tanques 10”47. Bon registres en categoría S14 on Ivet Salas en la prova de llargada ha fet un salt de 4,34 metres, i en Joan Lladó ha superat el llistó a 2,30 en salt de perxa.

PCTS1Pb1
Els monitors del grup prebenjamí amb molts dels atletes participants

Tots els resultats dels atletes manresans:

Relleu 4x200 Sub10 masculí : Equip A  amb 2'33”40
Relleu 4x200 Sub10 femení : Equip A  amb 2'32”88.
Relleu 4x200 Sub8 masculí : Equip A  2n amb 2'55”62.  Equip B amb 3’15”32.

Sub14 masculí : Joan Lladó 1r en perxa 2,30, en 60 m.t. 11"89. Biel Cirujeda 3r en perxa 2,20, en 60 m.t. 12"12. Oriol Renalias 4t en perxa 2,00, 9è en llargada 3,84. Nil Trulls 7è en perxa 1,80, en 60 m.t. 12”31. Gerard Cabrera 8è en perxa 1,80, en 60 m.t. 12”99.

Sub14 femení :  Ivet Salas 3a en llargada 4,34, en 60 m.t. 11”77. Mar Santanach 6a en llargada 4,17, en 60 m.t. 12”22. 

Sub12 femení : . Lucia Molina 1a en llargada 4,01. Sira Salas en 60 m.t. 10”46, 5a en llargada 3,40.

Sub10 masculí : Eloi Diaz en 400 m.ll. 1’20”13. Arnau Rovira en 400 m.ll. 1’25”86. Pol Fernandez en 400 m.ll. 1'25”77. Èric Lucas en 400 m.ll. 1'29”78. Martí Homs en 200 m.ll. 1'30”13. 

Sub10 femení : Jana Romero en 400 m.ll. 1'23”14. Joan Hernández en 400 m.ll. 1’26”42. Nora López en 400 m.ll. 1’30”03. Queralt Garcia en 400 m.ll. 1’30”17.

Sub8 masculí : Pol Torres 2n en pes 3,20, en 200 m.ll. 47”17. Martí Orgaz  3r en pes en 2,86, en 200 m.ll. 45”49. Oriol Sanllehí en 200 m.ll. 41”44, 11è en pes 2,56. Arnau Piqué en 200 m.ll. 42”82, 4t en pes 2,83.  Lluc Ladron   5è en pes 2,78, en 200 m.ll. 42”74.  Arnau Ferrero  en 200 m.ll. 46”74, 15è en pes 2,19. Eloi Martin 9è en pes 2,57, en 200 m.ll. 51”92.

Sub8 femení :  Clàudia Guerri 3a en pes 2,87, en 200 m.ll. 46”27. Núria Ponti en 200 m.ll. 44”35, 5a en pes 2,48. Júlia Rojo en 200 m.ll. 47”74, 13a en pes 1,78. Noa Iftimi en 200 m.ll. 49”37, 10a en pes 2,02.

PCTS1Pb2
Tots els prebenjamins Sub8 participants en aquesta jornada

Dinar de Campions del club 2018

DINAR DE CAMPIONS AVINENT CA MANRESA 2018
Manresa, 16 de desembre de 2018
Imatges

En el Restaurant Torre Busquet ha tingut lloc l'esdeveniment social més important de l'entitat de cada any. El dinar de Campions. Cent-cinquanta personess'han reunit durant aquest dinar on s'han reconegut les fites més importants asolides en aquest 2018 , tant en l'apartat individual com a nivell colectiu. Ricard Clemente amb 5,10m en perxa, i Mar Juarez amb 4h28'58" en els 50 quilòmetres marxa han estat les MILLORS MARQUES d'aquest 2018 a nivell absolut.
En quan a promoció, a part dels equips que han aconseguit podis en els diferents campionats de clubs, individualment han estat aquests els guardonats com a millors marques 2018:

Dinar18Infantil

S14 masculí: Marc Merenguer, Adriàn Sedano i David Perez

S14 femení: Aina Solé, Ona Bonet i Mireia Sanllehí

Dinar18Alevi

S12 masculí: Oriol Renalias, Jan Vilaplana i Nil Trulls

S12 femení: Queralt Vallbona, Jenay Hernández i Lúcia Molina

Dinar18Benjami

S10 masculí: Pol Cirujeda, Dumitriu Croitor i Marc Cervera

S10 femení: Raïssa Garcia, Júlia Alcaide i Abril Vallbona

Cros Internacional de Granollers

CROS DE GRANOLLERS 
Granollers, 02/12/2018.
Resultats

VICTÒRIA DE QUERALT VALLBONA EN LA CURSA S14
TERCER ROGER VERGÉS EN S10

Aquest diumenges'ha disputat el Cros de Granollers amb participació de la promoció manresana que ha obtingut la victòria de Queralt Vallbona en categoria Sub14, dominant la cursa de bon inici.
Mentre Roger Vergés  aconseguia pujar al podi al entrar en tercer lloc.
Bones quartes posicions per equips, tant dels S14 masculí com de les S14 femení.

CrosGranollersIF
Les S14, Júlia Codina, Jenay Hernandez, la guanyadora Queralt Vallbona i Ona Bonet

Tots els resultats dels atletes manresans:

Cadet masculí:  16è Oriol Vergès. 

Infantil masculí: 15è Jan Pol Catot, 29è Roger Talaveron, 31è Joan Homs, 34è Lluc Jané, 35è Nil Trulls, 46è Pau Claret, 59è Biel Cirujeda, 62è Gerard Cabrera, 65è Jordi Ribera, 72è Bru Font, 80è Anas Rghif

Infantil femení:
1a Queralt Vallbona, 28a Jenay Hernandez, 42a Ona Bonet, 67a Júlia Codina. 

Aleví masculí:
3r Roger Vergès, 26è Pol Cirujeda

 Aleví femení:
21a Abril Vallbona 

Benjamí masculí:
21è Martí Homs

 Benjamí femení:
27a Martina Piña

CrosGranollersIM
Els 11 atletes S14 participants en el cros

Cros de Castellar

CROS VILA DE CASTELLAR
Castellar del Vallès, 25/11/2018.
Resultats

QUERALT VALLBONA I OLIVIA LOPEZ SEGONES A CASTELLAR

 Aquest diumenge s’ha disputat el Cros Vila de Castellar amb participació de la promoció de l’Avinent CA Manresa que ha obtingut dos podis en assolir dos segons llocs.
Les més destacades han estat l'atleta Sub14 Queralt Vallbona que ha arribat en segona posició, després de tota la cursa lluitant per la primera posició. També ha estat segona amb una bona cursa l’atleta S10 Olivia Lopez. 
Bones posicions per Armand Hernández en Sub 14, per Abril Vallbona en Sub 12 i per Pol Fernández en S10, tots ells han arribat en cinquè lloc.
Mencionar també la sisena posició de Joana Hernández en S10, el setè lloc de Jan Pol Catot, i les vuitenes posicions de Jenay Hernández en S14 i Xènia Portet en S12.

Tots els resultats dels manresans de categories de promoció:

Sub14 masculí: 5è Armand Hernández, 7è Jan Pol Catot, 32è Bru Font

Sub14 femení: 2a Queralt Vallbona, 8a Jenay Hernández, 13a Martina Ruiz

Sub12 masculí23è Alejandro Mosquera, 39è Daniel Mosquera

Sub12 femení: 2a Olivia Lopez, 5a Abril Vallbona, 8a Xènia Portet, 17a Nor Benlagra.

Sub 10 masculí: , 5è Pol Fernández . 

Sub10 femení:  6a Joana Hernández, 18a Martina Piña.

Sub8 masculí: 27è Nolan Pierola 

Sub14CrosCastellar
Els atletes Sub14, Armand Hernández, Bru Font, Jan Pol Catot, Jenay Hernández, Queralt Vallbona i Martina Ruiz

Test d'atletes al CAR de Sant Cugat

VALORACIÓ MORFOLÒGICA, CONDICIONAL I DE MADURACIÓ SOMÀTICA AL CAR DE SANT CUGAT
Sant Cugat, 24 de noviembre de 2018

El passat cap de setmana, 24 i 25 de novembre al CAR de Sant Cugat, el Comitè Tècnic de la Federació Catalana d’Atletisme va organitzar l’activitat Valoració́ morfològica, condicional i de maduració́ somàtica.
Prop de quatre centenars d’atletes nascuts del 2003 al 2006 van realitzar aquesta activitat basada en la monitorització i valoració dels atletes mitjançat unes bateries i protocols de tests.

Participació nombrosa de l’Avinent CA Manresa amb 17 atletes

2003: Sergi Garcia i Biel Salas

2004: Jan Diaz i Naomi Fechete

2005: Marc Merenguer, David Pérez, Adrián Sedano, Ixent Palomero i Aina Solé

2006: Biel Cirujeda, Gerard Cabrera, Jan Pol Catot, Eloi Baraldes, Joan Lladó, Mar Santanach, Clàudia Garrido i Ona Bonet

CAR1
Alguns dels atletes del 2006