Noticies

Campionat de Catalunya Sub10-Sub12-Sub14

CAMPIONAT DE CATALUNYA INDIVIDUAL Sub10-Sub12-Sub14 
Lleida, 22/06/2019

UN TOTAL DE 11 MEDALLES PER L'AVINENT CA MANRESA ALS CATALANS DE PROMOCIÓ INDIVIDUALS
ONA BONET CAMPIONA D’ALÇADA SUB14 AMB RÈCORD D’ESPANYA


 Aquest dissabte s'ha disputat la final del Campionat de Catalunya individual de les categories Sub10, Sub12, Sub14, a les pistes de Lleida. L'Avinent CA Manresa ha obtingut 11 medalles amb 7 d'or, 3 d'argent i 1 de bronze. A més cal mencionar que de les 33 actuacions manresanes, 26 d'elles han finalitzat en posició de finalistes (8 primers). De les moltes marques obtingudes sis d'elles han estat amb rècord de Manresa, on una alhora ha esdevingut rècord d’Espanya.
Per llocs finalistes l'Avinent CA Manresa ha quedat en primer lloc en la classificació de clubs en la categoria Sub14, quart en la Sub12, i sisè en Sub10. 

Destacada l’actuació d’Ona Bonet en el salt d’alçada sub14 on s’ha proclamat campiona de Catalunya amb una espectacular marca de 1,65 metres que suposa un nou rècord d’Espanya, l’anterior datava de l’any 2014 i l’ostentava la gran promesa actual de l’atletisme espanyol Maria Vicente. Bonet ha fet un concurs impecable, saltant totes les alçades a la primera. Amb aquesta marca Bonet com és lògic també ha fet els rècords català i manresà Sub14 i a més a més a nivell local ha igualat la plusmarca sub16, que comparteix ara amb Anna Circuns.
Doblet per Biel Cirujeda, que ha estat campió català sub14 en 150 metres llisos i en triple salt, on en cada participació ha fet rècord manresà. Ha fet una tarda impecable ja que ha fet el millor registre en semifinals de 150 amb rècord manresà amb 18”70 millorant en més de quaranta centèsimes l’anterior plusmarca de Pol Vila de l’any 2012. A continuació ha disputat la final de triple salt on ha superat per primer cop els onze metres en el seu segon intent al fer 11,03 metres que han valgut una medalla d’or i millorar el rècord manresà en tretze centímetres, l’anterior plusmarca era d’en Vicenç Torras de l’any 2005. Cirujeda per acabar s’ha imposat en la final de 150 metres llisos per una sola centèsima de segon i amb una nova millora del seu rècord amb un temps de 18”64.
Una altra atleta sub14 de gran projecció ha estat la Queralt Vallbona, atleta de primer any que ja en semifinals de 150 metres llisos ha estat capaç de fer miques el rècord local de la distancia amb un temps de 20”21 al millorar-lo trenta-cinc centèsimes, plusmarca que tenia Judith Canal de l’any 2015. Però la seva millor actuació ha estat en els 1000 metres obtacles on ha estat campiona catalana amb molta autoritat amb un temps de 3’14”45, que millora en quatre segons el rècord manresà que ella mateixa té. Inmediatament despres encara ha tingut forces per participar en la final de 150 metres llisos ocupant la vuitena plaça.
Més campiones, i aquesta vegada en categoria Sub12 ha estat la Sira Salas en la prova de 60 metres tanques amb un bon temps de 9”69, molt a prop del seu rècord local.  Alhora Salas ha aconseguit els sots-campionat en el concurs de disc amb un tir de 20,02 metres.
La seva companya Lúcia Molina, sub12, ha guanyat l’or en el salt de llargada amb un registre de 4,36 metres, en una final molt ajustada. Mentre que en el salt d’alçada s’emportava la medalla d’argent al superar el llistó a 1,33 metres.
L’atleta sub10 Martí Homs ha estat campió en el llançament de pilota amb un tir de trenta metres justos. Homs també ha participat en alçada on ha estat cinquè amb 1,08 metres.
Sots-campió ha estat Samuel Palhas en la final de llançament de disc sub12, on ha aconseguit un tir de 21,82 metres.
I la medalla de bronze manresana ha estat per Martina Martinez en el concurs de pilota Sub10 amb un millor llançament de 20,81 metres. Martínez també ha estat cinquena en salt de llargada amb un registre de 3,21 metres.

També han aconseguit interessants posicions de finalistes els atletes sub14 Laia Valdés quarta en pes, Joan Lladó quart en javelinai sisè en perxa, Mar Santanach cinquena en martell, mentre sisenes eren Ivet Salas en llargada i Clàudia Garrido en disc, Martí Vall setè en disc, Júlia Macià setena en la final de 80 metres llisos, on en semifinals ha fet un magnífic temps de 10”79, i finalment Paola Montero vuitena en martell.
Bones posicions de finalistes en categories menors han estat per Olivia Lopez setena en 2000 metres llisos sub12, i pels germans Rovira, on Carla Rovira ha estat vuitena en llargada sub12 i l’Arnau Rovira la mateixa posició però en 2000 metres marxa sub10.


Tots els resultats i posicions dels atletes de l'Avinent CAManresa: 

* CAMPIONS DE CATALUNYA
Biel Cirujeda
en 150 m.ll. S14M amb 18”64 rècord manresà (en sf 18”70)
Biel Cirujeda en triple S14M amb 11,03 rècord manresà
Queralt Vallbona 
en 1000 m.obs. S14F amb 3’14”45 rècord manresà
Ona Bonet en alçada S14F amb 1,65 rècord d’Espanya
Sira Salas en 60 m.t. S12F amb 9”69 (en sf 10”19)
Lucia Molina en llargada S12F amb 4,36
Martí Homs en pilota S10 amb 30,00

* SEGON LLOC DE CATALUNYA
Samuel Palhas en disc S12M amb 21,82
Lucia Molina
en alçada. S12F amb 1,33
Sira Salas en disc S12F amb 20,02


* TERCER LLOC DE CATALUNYA
Martina Martínez en pilota S10F amb 20,81

* 4a posició de Catalunya
Joan Lladó
en javelina S14M amb 29,12
Laia Valdes
en pes S14F amb 10,41

* 5a posició de Catalunya
Mar Santanach en martell S14F amb 34,97
Martí Homs
en alçada S10M amb 1,08
Martina Martinez en llargada S10F amb 3,21

* 6a posició de Catalunya
Joan Lladó en perxa S14M amb 2,36
Ivet Salas
en llargada S14F amb 4,46
Clàudia Garrido
en disc S14F amb 22,94

* 7a posició de Catalunya
Martí Vall
en disc. S14M amb 24,82
Júlia Macias
en 80 m.ll. S14F amb 11”23 (en sf 10”79)
Olivia Lopez en 2000 m.ll. S12F amb 7’43”75

* 8a posició de Catalunya
Queralt Vallbona en 150 m.ll. S14F amb 20”89 (sf 20”21 rècord manresà)
Paola Montero
en martell S14F amb 27,12
Carla Rovira
en llargada S12F amb 3,93
Arnau Rovira
en 1000 m.m. S10M amb 6’26”46

* 9a posició de Catalunya
Lluc Jané en 3000 m.m. S14M amb 18’40”58
Paola Montero
en pes S14F amb 9,47

* 11a posició de Catalunya
Oriol Renalias en perxa S14M amb 2,06

* 17a posició de Catalunya
Abril Vallbona
 en 2000 m.m. S12F amb 13’57”33

* Posició de semifinalista de Catalunya
David Gomez en 80 m.t. S14M amb 15”75
Carla Rovira en 60 m.ll. S12F amb 9”21

* Sense posició de Catalunya
Eloi Baraldes en martell S14M amb nuls

Jordi Pierola, CAManresa

Festa de Cloenda 2018/2019

FESTA DE CLOENDA
Manresa, 17/06/2019

 Aquest dilluns a la tarda ha tingut lloc la Festa de Cloenda de l'escola d'atletisme del Club Atlètic Manresa d'aquesta temporada 2018/2019. Amb una participació de gairebé 100 atletes presents a l'estadi del Congost.
S'ha començat amb un joc per la gespa de l'estadi. A continuació s'ha fet una foto de tots els equips de l'escola donant pas al repartiment de les medalles als millors atletes classificats en el campionat social de proves combinades disputat al mes d’abril. Tot seguit s'ha fet l'entrega dels premis EMA. I per finalitzar amb un sorteig de lots esportius abans de gaudir d’una botifarrada per a tots els atletes i familiars. 
En l'acte van ser presents na Mercè Rosich, presidenta de l’entitat, en Jordi Pierola, coordinador i monitor de l'escola, i de la majoria de monitors que han entrenat als atletes de l’escola aquesta temporada.
En els premis EMA (premi especial que reuneix la constància, participació, comportament, motivació i esforç entre altres valors) els guardonats han estat Jana Xixons, David Gomez,Roc Fargas i Jan Pol Catot  del grup Sub14, Ona Dalmau, Xènia Portet, Aleix Ferrero i Marc Cervera, del grup Sub12, Adrià Renalies, Arnau Rovira, Joana Hernandez i Martina Piña del grup Sub10, i Martí Millan, Lluc Piqué, Noa Iftimi i Núria Ponti del grup Sub8.

Previ Campionat de Catalunya Sub10-Sub12-Sub14

CAMPIONAT DE CATALUNYA INDIVIDUAL S10-S12-S14, fase prèvia 
Castellar del Vallès, 01/06/2019

35 PARTICIPACIONS CLASSIFICADES PER A LA FINAL
2 RÈCORDS MANRESANS 
QUERALT VALLBONA EN 1000 METRES OBSTACLES SUB14
LÚCIA MOLINA EN LLARGADA SUB12


 Aquest dissabte s'ha disputat la fase prèvia del Campionat de Catalunya individual de les categories S10, S12 i S14 a les pistes d’Ascó
L'Avinent CA Manresa amb un total de 41 atletes ha realitzat fins a 60 participacions de les quals 35 han aconseguit passar a la fase final. A més s’han millorat dos rècords manresans.

En quan a marques destaca l'atleta Queralt Vallbona, que amb un temps de 3’18”87 rebaixa en tretze centèsimes el rècord manresà que va aconseguir ella mateixa fa uns mesos a Manresa.
Per la seva banda Lúcia Molina amb un gran salt de 4,46 metres ha aconseguit batrè el record manresà de llargada Sub12 per tretze centímetres que tenia Clàudia Galan de l’any 2015

Tots els resultats dels atletes manresans.
En negreta els atletes classificats per la final a Lleida el dissabte 22 de juny.

Resultats S14 FEMENÍ 
80 m.ll.:
9a Júlia Macià 11"06.
150 m.ll.:
  8a Queralt Vallbona 20”73.
600 m.ll.:  20a Martina Ruiz 1’59”79.
3000 m.ll.:  20a Ingrid Alsina 12’36”78.
80 m.t.:  19a Xènia Flores 16”64
1000 m.obs:  1a Queralt Vallbona 3’18”87
Alçada:  Ona Bonet final directe.
Llargada: 8a Ivet Salas 4,26.
Triple: 22a Jana Xixons 9,05.
Pes: 8a Paola Montero 9,58. 12a Laia Valdes 9,07.
Disc:  4a Clàudia Garrido 23,96.
Martell:  Mar Santanach final directe. 9a Paola Montero 28,08. 14a Ivet Salas 25,92.

Resultats S14 MASCULÍ
80 m.ll.: 
23è Martí Rodriguez 11”76. 24è Gerard Cabrera 11”77.
150 m.ll.: 4t Biel Cirujeda 19"31. 9è Joan Homs 20”04 
80 m.t.: 17è David Gomez 15”87.
220 m.t.:  25è Gerard Cabrera 38”25.
3000 m.m.: 8è Lluc Jané 17’51”14.
Perxa:
  5è Joan Lladó 2,50. 12è Oriol Renalias 2,25.
Llargada: 14è Martí Rodriguez 4,48. 17è Oriol Renalias
Triple: 2n Biel Cirujeda 10,90. 5è Joan Homs 10,70. 21è Pau Claret 8,78
Disc: 8è Martí Vall 23,20. 20è Sorin-marian Crai 14,61.
Martell:
 10è Eloi Baraldes 21,85.
Javelina: 3r Joan Lladó 26,52. 16è Pau Claret 18,20. 17è Sorin-marian Crai 18,11.

Resultats S12 FEMENÍ 
60 m.ll.:  13a Carla Rovira 9”45.
600 m.ll.:
 31a Xènia Portet 2’06”20.
2000 m.ll.: 10a Olivia Lopez 7’50”01.
60 m.t.: Sira Salas final directe
2000 m.m.: 12a Abril Vallbona 12’48”30. 19a Nor Benlagra 13’25”66
Alçada: 3a Lucia Molina 1.31
Perxa: 15a Ona Dalmau 1,45.
Llargada: 1a Lucia Molina 4,46. 10a Carla Rovira 3,87.
Disc: 
6a Sira Salas 15,22.

Resultats S12 MASCULÍ 
60 m.ll.:
 19è Pol Cirujeda 9”31.
60 m.t.: 26è Èric Roncero 11”50. 29è Dumitriu Croitor 12”17.
Perxa: 21è Pol Cirujeda 1,55. .
Disc: 1r Samuel Palhas 22,73. 19è Daniel Mosquera 13,01.

Resultats S10 FEMENÍ
60 m.ll.: 
39Jana Romero 10”65.
Llargada:
 9a Martina Martinez 3,19. 25a Jana Romero 2,88. 
Pilota:
 3a Martina Martínez 21,24.

Resultats S10 MASCULÍ
1000 m.m.: Arnau Rovira 7’02”78
Alçada:
 1r Martí Homs 1,19.
Llargada: 14è Arnau Rovira 3,20.
Pilota:  3r Martí Homs 28,78.

Control Manresà de proves de promoció

CONTROL MANRESÀ DE PROVES DE PROMOCIÓ 
Manresa, 01/06/2019.

RÈCORD MANRESÀ DE MAR SANTANACH EN MARTELL SUB14


 Aquest dissabte a Manresa s'ha disputat la jornada del Control Manresà de proves de promoció. Uns 50 atletes de l'Avinent CAManresa han participat en aquesta jornada.
Destaca la marca de l’atleta Mar Santanach que ha establert un nou rècord manresà de la categoria Sub14 en la prova de llançament de martell amb un tir de 40,95 millorant quasi mig metre l'anterior plusmarca que tenia Mariona Pros de l’any 2016.
En la prova de disc de la mateixa categoria Clàudia Garrido ha fet en seu darrer intent un tir de 27,71 metres, a tan sol dos centímetres del rècord manresà.
En general molt bones marques en la majoria de proves, que molts han aprofitat per intentar present aquest dissabte en la jornada prèvia del campionat de Catalunya individual de les tres categories que han participat en aquesta matinal al Congost.

Els atletes manresans més destacats en cada prova han estat:

60 m.llisos S10M: Martí Homs 9”5, Bernat Vall 10”4, Adrià Renalias 10”8
1000 m.llisos S10M: Bernat Vall 3’48”1, Pol Fernandez 3’53”0, Arnau Rovira 4’02”7
Alçada S10M: Martí Homs 1,18, Pol Fernandez 1,05, Bernat Vall 1,00
Llargada S10M: Arnau Rovira 3,13, Pol Fernandez 3,01, Adrià Renalias 2,64
Pilota S10M: Martí Homs 26,79, Arnau Rovira 17,68
60 m.llisos S10F: Jana Romero 9”9, Queralt Garcia 10”2, Martina Martinez 10”4 
1000 m.llisos S10F: Queralt Garcia 4’03”9, Jana Romero 4’16”2, Martina Piña 4’51”0
Alçada S10F: Martina Piña 0,90
Llargada S10F: Martina Martinez 3,47, Jana Romero 2,85, Queralt Garcia 2,77
Pilota S10F: Martina Martinez 17,65
60 m.llisos S12M: Pol Cirujeda 9”0, Martí Carbonell 9”2, Dumitriu Croitor 9”3
60 m.tanques S12M: Marc Cervera 11”3, Aleix Ferrero 11”5, Dumitriu Croitor 11”6
2000 m.llisos S12M: Alejandro Mosquera 8’18”9
Alçada S12M: Martí Carbonell 1,15, Alejandro Mosquera 0,95, Daniel Mosquera 0,95 
Perxa S12M: Pol Cirujeda 1,50
Llargada S12M: Pol Cirujeda 3,88, Marc Cervera 3,62, Nil Fernandez 2,57 
Pes S12M: Samuel Palhas 7,82, Martí Carbonell 6,50 
Disc S12M:  Salmuel Palhas 22,99, Daniel Mosquera 16,01, Nil Fernandez 11,33 
Pilota S12M: Salmuel Palhas 31,82, Aleix Ferrero 16,60, Nil Fernandez 15,44 
60 m.ll. S12F: Carla Rovira 9”0, Queralt Bartolo 9”5, Raïssa Garcia 9”9
60 m.tanques S12F: Raïssa Garcia 11”9, Abril Vallbona 12”1
2000 m.llisos S12F: Olivia Lopez 7’59”3, Xènia Portet 8’41”5, Queralt Bartolo 8’44”7
Alçada S12F: Sira Salas 1,25, Ona Dalmau 1,05, Nor Benlagra 1,05
Perxa S12F: Carla Rovira 1,60, Sira Salas 1,60, Ona Dalmau 1,60 
Llargada S12F: Carla Rovira 3,51, Xènia Portet 3,30, Raïssa Garcia 3,25 
Disc S12F: Ona Dalmau 15,30
Pilota S12F: Sira Salas 20,61, Abril Vallbona 13,89, Olivia Lopez 12,37
80 m.ll. S14M: Biel Cirujeda 10”4, Joan Homs 10”8, Martí Rodriguez 11”4
150 m.ll. S14M: Biel Cirujeda 19”4, Joan Homs 20”1, Martí Rodriguez 22”8 
220 m.tanques S14M: Jan Pol Catot 34”8, Jordi Ribera 37”4, David Gomez 39”5 
3000 m.llisos S14M: Jan Pol Catot 11’05”0, Jordi Ribera 13’13”2
Perxa S14M: Joan Lladó 2,40, Biel Cirujeda 2,40, Oriol Renalias 2,30 
Llargada S14M: Joan Homs 4,67, Martí Rodriguez 4,40, Oriol Renalias 4,38
Triple S14M: Biel Cirujeda 10,53, Joan Homs 10,22 
Pes S14M: Eloi Baraldes 7,35, Nil Trulls 6,94, Pau Claret 5,99 
Disc S14M: Martí Vall 24,65, Jan Pol Catot 22,79, Sorin-marian Crai 20,25
Martell S14M: Eloi Baraldes 23,11, Jordi Ribera 19,96, Martí Vall 17,08 
Javelina S14M: Joan Lladó 25,75, Pau Claret 22,63, Sorin-marian Crai 19,69
80 m.llisos S14F: Júlia Macià 10”6, Queralt Vallbona 11”0, Jana Xixons 11”5
150 m.llisos S14F: Júlia Macià 20”6, Queralt Vallbona 20”7 
80 m.tanques S14F: Mar Santanach 14”1, Xènia Flores 15”5
220 m.tanques S14F: Ona Bonet 36”9, Ivet Salas 41”9
Perxa S14F: Ona Bonet 2,10, Clàudia Garrido 1,90, Ivet Salas 1,70
Triple S14F:  Jana Xixons 9,24, Queralt Vallbona 8,40 
Pes S14F: Paola Montero 10,20 
Disc S14F: Clàudia Garrido 27,71, Paola Montero 18,71
Martell S14F: Mar Santanach 40,95, Paola Montero 31,79, Ona Bonet 27,54
Javelina S14F: Paola Montero 18,40

Campionat de Catalunya de clubs de promoció

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS DE PROMOCIÓ
El Prat de Llobregat, 18-19/05/2019

SIS PODIS PER L'AVINENT CA MANRESA AL CATALÀ DE CLUBS DE PROMOCIÓ

CAMPIÓ CADET FEMENÍ
CAMPIÓ CADET MASCULÍ 
CAMPIÓ INFANTIL MASCULÍ 

SOTS-CAMPIÓ INFANTIL FEMENÍ

SOTS-CAMPIÓ BENJAMÍ MASCULÍ
TERCER ALEVÍ FEMENÍ 

VUITÉ BENJAMÍ FEMENÍ 

DESÉ ALEVÍ MASCULÍ

Les categories de promoció de l'Avinent CA Manresa han obtingut aquest cap de setmana a El Prat de Llobregat una altra gran actuació en els campionats catalans més importants per clubs de l'atletisme de promoció on 6 dels 8 equips presents han pujat al podi, 3 d'ells s'ha proclamat campió, 2 han estat sots-campions i 1 ha quedat en tercer lloc, mentre els dos restants equips han quedat en vuitena i desena posició. 
Campins han estat els equips Sub16 masculí i femení i el Sub14 masculí.
En segon lloc del podi han pujat els Sub14 femení i el Sub10 masculí.
Tercer lloc per la formació Sub12 femení.
Mentre que el benjamí Sub10 femení ha ocupat el vuitè lloc i el Sub12 masculí el desè lloc. En cada una de les categories han participat entre vint i trenta equips d'arreu de Catalunya. 

Amb aquestes actuacions l'Avinent C.A.Manresa ha estat un any més el millor club de promoció del campionat respecte a la resta de clubs participants en quan a podis i títols assolits. El medaller d'aquest Campionat de Catalunya de Clubs 2019 de promoció ha estat molt repartit i és el següent:

  • Avinent CA Manresa (3 títols, 2 sot-campionats i 1 bronze): 6 podis
  • CA Mollet (1 títol, 1 sots-campionat): 2 podis
  • CA Igualada (1 títol, 1 bronze): 2 podis
  • CE Penedès (1 títol, 1 bronze): 2 podis
  • Cornellà At. (1 sotscampionat, 1 bronze): 2 podis
  • CA Tarragona (2 bronzes): 2 podis
  • UA Barbera ((1 títol): 1 podi
  • AA Catalunya (1 títol ): 1 podi
  • CA Granollers (1 sots-campionat): 1 podi
  • CA Vic (1 sots-campionat): 1 podi
  • FC Barcelona (1 sots-campionat): 1 podi
  • CA Canaletes (1 sots-campionat): 1 podi
  • CA Gavà (1 bronze): 1 podi
  • ISS-L'Hospitalet (1 bronze): 1 podi


Historial manresà en el Campionat de Catalunya de clubs de promoció dels darrers deu anys :
(C=Sub16, I=Sub14, A=Sub12, B=Sub10)

* 2019 (8 equips, 6 podis): 1r CF, 1r CM, 1r IM, 2n IF, 2n BM, 3r AF, 8è BF, 10è AM
* 2018 (8 equips, 6 podis): 1r CF, 2n CM, 2n IM, 2n IF, 2n AF, 3r BF, 5è BM. 6è AM
* 2017 (8 equips, 7 podis): 1r IM, 1r IF, 1r AM, 2n CF, 2n BF, 3r CM, 3r AF , 8è BM
* 2016 (8 equips, 8 podis): 1r CF, 1r IF, 1r AF, 1r AM, 1r BM, 3r CM, 3r IM3r BF 
* 2015 (8 equips, 7 podis): 1r CM, 1r AF, 1r BF, 1r BM, 2n IF, 2n IM, 3r CF, 4t AM 
* 2014 (8 equips, 5 podis): 1r AF, 1r BF, 2n IF, 2n AM, 3r IM, 4t CM, 4t CF, 4t BM 
* 2013 (8 equips, 5 podis): 1r IM , 1r IF, 1r AM, 2n BF, 3r BM, 4t AF, 5è CM, 7è CF 
* 2012 (8 equips, 5 podis): 2n AF, 2n BM, 3r CF, 3r IF, 3r BF, 6è CM, 6è AM, 7è IM 
* 2011 (8 equips, 5 podis): 1r AF, 1r BM, 2n CM, 2n IM, 3r CF , 5è AM, 6è IF, 6è BF
* 2010 (8 equips, 3 podis): 2n CF, 2n BF, 3r IF , 4t IM, 6è CM, 7è AF, 9è BM, 14è AM 

En quan a resultats individuals s'han obtingut molt bones marques en general, entre elles el rècord manresà  protagonitzat per l'atleta Sub14 Queralt Vallbona en la prova de 600 metres llisos amb un temps de 1’40”14, que millora en més de quatre segons la plusmarca a l’aire lliure que tenia Elna Cornellas de l’any 2014.
També rècord Sub14 en la prova d’alçada on Ona Bonet ha millorat en tres centímetres l’anterior plusmarca que tenia ella i a més a més Laura Clemente i Núria Closa aquesta darrera de l’any 1988 i era un dels més antics de la taula de rècords manresans de promoció.
Inesperat el rècord aconseguit per les quatre atletes del relleu 4x200 Sub14 que amb un temps de 1’52”95 milloren en cinc centèsimes l’anterior plusmarca feta l’any 2014, les protagonistes han estat Berta Guitart, Mar Santanach, Jana Xixons i Queralt Vallbona.


SUB16 FEMENÍ CAMPIÓ
SUB16 MASCULÍ CAMPIÓ 


EQUIP SUB16 FEMENÍ 
100 m.ll.: 9a Xènia Pubill amb 13”65
300 m.ll.: 11a Glòria Amella amb 45”67
600 m.ll.: 4a Mireia Sanllehí amb 1'44”47
1000 m.ll.: 4a Judit Prat amb 3'14”20
3000 m.ll.: 11a Marta Ribalta amb 12'09”24
100 m.t.: 5a Martina Monsó amb 16”55
300 m.t.: 14a Miriam Garrido amb 51”70
1500 m.obs.: 8a Talia Parada amb 6’14”14
3000 m.m.: 2a Núria Ballarin amb 15’48”69 
Alçada: 1a Clàudia Galan amb 1,57
Perxa: 4a Naomi Fechete amb 2,40 
Llargada: 7a Cèlia Castilla amb 4,69
Triple: 2a Rut Tistany 10,85 
Pes: 3a Nadia Riera amb 9,21 
Disc: 5a Emma Torres amb 22,83
Martell: 5a Naomi Fechete amb 30,06 
Javelina: 6a Aina Solé amb 20,07
4x100 m.ll.: 1r Cèlia Castilla-Clàudia Galan-Xènia Pubill-Rut Tristany amb 51”84
4x300 m.ll.: 2n Glòria Amella-Miriam Garrido-Mireia Sanllehí-Emma Torres amb 3’04”13
Per equips: 1r  Avinent CA Manresa 426,5 punts, 2n Conellà At 380 punts, 3r CA Igualada 377 punts... fins a 27 equips 

EQUIP SUB16 MASCULÍ
100 m.ll.: 5è Nil Pujol amb 12”66
300 m.ll.: 1r Mac Mendoza amb 37”31
600 m.ll.: 1r Oriol Vergues amb 1'28”73
1000 m.ll.: 10è Nil Frias amb 2’57”67
3000 m.ll.: 1r Miquel Cruz amb 9’54”36 
100 m.t.: 7è Joan Navarro amb 16”28
300 m.t.: 3r David Perez amb 42”87
1500 m.obs.: 18è Yassin L’Aziri amb 5’32”75 
5000 m.m.: 8è Pol Guiral amb 33’48”51 
Alçada: 7è David Perez amb 1,57
Perxa: 2n Martí Serra amb 3,65
Llargada: 5è Marc Mendoza amb 5,30
Triple: 10è Nil Pujol amb 10,77 
Pes: 4t Ixent Palomero amb 10,80
Disc: 2n Adriàn Sedano amb 36,44 
Martell: 2n Adriàn Sedano amb 52,86 
Javelina: 3r Adrià Garcia amb 32,20 
4x100 m.ll.: 5è Marc Merenguer-Oriol Morell-Joan Navarro-Martí Serra amb 49”52 
4x300 m.ll.: 1r Adrià Garcia-Marc Merenguer-Oriol Morell-Oriol Verges amb 2’43”83 
Per equips: 1r Avinent CA Manresa  341,5 punts, 2n CA Canaletes 320 punts, 3r Cornellà At. 275,5 punts... fins a 22 equips



SUB10 MASCULÍ SEGON
SUB10 FEMENÍ VUITÈ


EQUIP SUB10 FEMENÍ
60 m.ll.: 22a Nora Lopez amb 10"78
1000 m.ll.: 15a Jana Romero amb 4’06”78
1000 m.m.: 6a Nor Benlagra amb 6'27”3
Alçada: 3a Martina Martinez amb 0,90
Llargada: 8a Queralt Garcia amb 3,02
Pilota: 1a Joana Hernandez amb 16,06
4x60 m.ll.: 9è Queralt Garcia-Nora Lopez-Martina Martinez-Jana Romero amb 41”66 
Per equips: 1r CE Penedès 198 punts, 2n CA Mollet 191 punts, 3r CA Tarragona amb 165 punts, … 8è Avinent CA Manresa 133,5 punts,... fins a 32 clubs

EQUIP SUB10 MASCULÍ
60 m.ll.: 18è Adrià Renalias amb 10”61
1000 m.ll.: 20è Bernat Vall amb 3’59”50
1000 m.m.: 5è Arnau Rovira amb 6’27”79
Alçada: 2n Martí Homs amb 1,10 
Llargada: 5è Pol Fernandez amb 3,31
Pilota: 3r Eloi Diaz amb 23,45
4x60 m.ll.: 2n Eloi Diaz-Pol Fernandez-Martí Homs-Arnau Rovira amb 38”72
Per equips: 1r CA Mollet 178 punts, 2n Avinent CA Manresa amb 176 punts, 3r CA Gavà amb 163,5 punts ... fins a 32 clubs



SUB14 MASCULÍ CAMPIÓ 
SUB14 FEMENÍ SOTS-CAMPIÓ 


EQUIP SUB14 FEMENÍ 
80 m.ll.: 5a Júlia Macias amb 11"38
150 m.ll.: 11a Martina Ruiz amb 22”69
600 m.ll.: 1a Queralt Vallbona amb 1'40”12
1000 m.ll.: 14a Èlia Ariso amb 3’33”34
3000 m.ll.: 5a Ingrid Alsina amb 12’07”96
80 m.t.: 5a Xènia Flores amb 15”44
220 m.t.: 10a Jana Xixons amb 38"10
1000 m.obs.: 11a Jenay Hernandez amb 3’54”19
3000 m.m.: 15a Júlia Codina amb 20’02”66
Alçada: 1a Ona Bonet amb 1,58
Perxa: 10a Clàudia Garrido amb 1,70
Llargada: 17a Sara Borras amb 3,51
Triple: 15a Ivet Salas amb 8,90 
Pes: 4a Laia Valdes amb 9,02 
Disc:  4a Berta Guitart amb 18,73
Martell: 1a Mar Santanach amb 39,21
Javelina: 4a Paola Montero amb 18,80
4x80 m.ll.: 12è Xènia Flores-Martina Ruiz-Ivet Salas-Júlia Macias amb 44"68
4x200 m.ll.: 3r Berta Guitart-Jana Xixons-Mar Santanach-Queralt Vallbona amb 1'52”94
Per equips: 1r CA Igualada amb 374,5 punts, 2n Avinent CAManresa amb 365 punts, , 3r CE Penedes amb 350 punts, .... fins a 26 clubs

EQUIP SUB14 MASCULÍ
80 m.ll.: 11è Nil Trulls amb 11”95
150 m.ll.: 11è Martí Rodriguez amb 21”61 
600 m.ll.: 2n Jan Pol Catot amb 1’43”14
1000 m.ll.: 5è Roger Talaveron amb 3’22”95
3000 m.ll.: 12è Jordi Ribera amb 11’52”53
80 m.t.: 7è David Gomez amb 16”58
220 m.t.: 6è Gerad Cabrera amb 37”05
1000 m.obs.: 2n Armand Hernandez amb 3'18”51
3000 m.m.: 6è Lluc Jané amb 17’52”97
Alçada: 3r Biel Cirujeda amb 1,50
Perxa: 2n Joan Lladó amb 2,60
Llargada: 4t Oriol Renalias amb 4,42 
Triple: 1r Joan Homs amb 10,27
Pes: 15è Josep Pla amb 5,75 
Disc: 12è Martí Vall amb 17,48 
Martell: 9è Eloi Baraldes amb 21,13 
Javelina: 3r Pau Claret amb 21,85 
4x80 m.ll.: 12è Gerard Cabrera-Joan Lladó-Oriol Massaneda-Martí Rodriguez amb 45”00
4x200 m.ll.: 1r Biel Cirujeda-Jan Pol Catot-Armand Hernandez-Joan Homs amb 1'50”14
Per equips: 1r Avinent CAManresa amb 296,5 punts, 2n FC Barcelona 283,5 punts, 3r ISS L’Hospitalet 270,5 punts, ...fins a 21 clubs.

SUB12 FEMENÍ TERCER 
SUB12 MASCULÍ DESÉ


EQUIP SUB12 FEMENÍ
60 m.ll.: 1a Carla Rovira amb 9"17
600 m.ll.: 1a Xènia Portet amb 1’59”71
2000 m.ll.: 7a Olivia Lopez amb 7’42”68
60 m.t.: 15a Júlia Alcaide amb 12”38
2000 m.m.: 6a Nor Benlagra amb 12’44”45 
Alçada: 1a Lucia Molina amb 1,40 
Perxa: 10a Ona Dalmau amb 1,40
Llargada: 14a Lucia Molina amb 3,28 
Pes: 13a Queralt Bartolo amb 5,13
Disc: 1a Sira Salas amb 20,09
Pilota: 15a Abril Vallbona amb 13,61 
4x60 m.ll.: 1r Raïssa Garcia-Lucia Molina-Carla Rovira-Sira Salas amb 35”35
3x600 m.ll.: 10è Queralt Bartolo-Ona Dalmau-Abril Vallbona amb 6’27”21
Per equips: 1r AA Catalunya amb 309 punts, 2n CA Vic amb 300 punts, 3r Avinent CAManresa amb 276 punts, ... fins a 28 equips.

EQUIP SUB12 MASCULÍ
60 m.ll.: 7è Dumitru Croitor amb 9"32
600 m.ll.: 24è Aleix Ferrero amb 2’08”57
2000 m.ll.: 7è Roger Verges amb 7’22”93
60 m.t.: 14è Pol Cirujeda amb 11”69
2000 m.m.: 18è Alejando Mosquera amb 13’58”96 
Alçada: 20è Èric Roncero amb 1,09
Perxa:  Daniel Mosquera amb nuls
Llargada: 9è Martí Carbonell amb 3,40
Pes: 8è Adonis A. Iftimi amb 6,67
Disc: 1r Samuel Palhas amb 23,77 
Pilota: 13è Arnal Ros amb 12,69
4x60 m.ll.: 3r Martí Carbonell-Pol Cirujeda-Dumitriu Croitor-Èric Roncero amb 35”25
3x600 m.ll.: 18è Marc Cervera-Aleix Ferrero-Moussa Mballo amb 6’30”04 
Per equips: 1r UA Barbera amb 333 punts, 2n CA Granollers 298 punts, 3r CA Tarragona amb 273, ... 10è Avinent CAManresa  amb 231 punts, … fins a 32 clubs.