Noticies

Trofeu Promoció, 4a jornada



TROFEU PROMOCIÓ, 4a jornada

Manresa, 21/10/2017
Resultats
Imatges (Toni Cabrera)

CAMPIONS DEL TROFEU PROMOCIÓ


Aquest dissabte s'ha disputat la quarta jornada del Trofeu Promoció, que organitza la Federació Catalana d'Atletisme, a les pistes de Manresa.
Amb la satisfacció de veure l'Avinent CA Manresa de nou campió del Trofeu amb un total de 360,6 punts al llarg de les quatre jornades. On cal mencionar que un participatiu G.A Lluïsos Mataró amb un total de 319,8 punts havia dominat la classificació fins gairebé al final de la darrera jornada, on finalment els manresans han aconseguit distanciar-se. Molt disputada ha estat també la tercera posició del podi per equips, on el Cornella At. amb un total de 191,7 punts s'ha imposat per pocs punts a la U.A.Barberà que ha sumat 187 punts.

Un total de 112 atletes manresans van participar en aquesta jornada. Pujant al podi en 33 ocasions, de les quals 10 van ser d'or, 8 d'argent i 15 de bronze.

En quan a marques destaca el nou rècord assolit per Joan Lladó en el salt de perxa aleví al superar el llistó a 2,31 metres millorant en un centímetre l'anterior plusmarca que tenia Martí Serra de l'any passat

Cadet masculí: Èric Molina 1r en pes 12,84, 2n en 100 m.ll. 11"8. Sam Butxaca 1r en 100 m.ll. 11"6. Biel Salas 1r en 600 m.ll. 1'38"3, 3r en 100 m.ll. 11"9. Sergi Garcia 3r en 600 m.ll. 1'40"2, 6è en pes 9,73. Àlex Martin 5è en pes 10,26. Roger Gassó 6è en 100 m.ll. 12"6. Èric Requena 5è en 600 m.ll. 1'42"9, 10è en pes 8,62. Biel Diaz 10è en 100 m.ll. 13"2. Arnau Lopez 13è en 100 m.ll. 13"7, 7è en 600 m.ll. 1'43"9.

Cadet femení: Judith Devers 1a en 100 m.ll. 13"0. Laia Badia 3a en 100 m.ll. 13"4, 3a en 600 m.ll. 1'51"2. Judith Canal 3a en 100 m.ll. 13"4. Mireia Orriols 5a en 100 m.ll. 13"6. Meritxell Lladó 5a en 100 m.ll. 13"6. Judit Figuls 8a en 100 m.ll. 13"9. Janina Jo Hom 9a en 100 m.ll. 14"0. Judith Martinez 15a en 100 m.ll. 14"5. Èlia Rius 18a en 100 m.ll. 14"6. Marta Culebras 20a en 100 m.ll. 15"5. Cèlia Teixidor 21a en 100 m.ll. 16"6.

Infantil masculí: Jan Diaz 3r en 80 m.ll. 10"2, 2n en javelina 31,52. Martí Serra 1r en martell 14,32, 7è en javelina 16,22, 18è en disc 10,27. Marc Merenguer 2n en 600 m.ll. 1'40"9, 6è en 80 m.ll. 10"6, 13è en triple 8,13. Ixent Palomero 2n en martell 14,19, 8è en javelina 16,14, 15è en disc 13,35. Oriol Morell 3r en martell 12,68, 26è en 80 m.ll. 12"3. Arnau Solé 4t en disc 24,36, 11è en triple 8,69. Oriol Verges 7è en 80 m.ll. 10"7. Nil Pujol 8è en 80 m.ll. 10"8, 8è en triple 8,94, 8è en 600 m.ll. 1'48"4. Adrià Garcia 4t en javelina 24,58, 6è en triple 9,20, 11è en 80 m.ll. 10"9. David Perez 10è en triple 8,78, 13è en 80 m.ll. 11"1.Nil Frias 18è en 600 m.ll. 1'57"2, 31è en 80 m.ll. 13"1. Miquel Cruz 21è en 600 m.ll. 1'59"0. Àlex Molina 16è en disc 12,82, 33è en 80 m.ll. 14"3.

Infantil femení: Clàudia Galan 1a en triple 10,12, 13a en 80 m.ll. 11"6. Naomi Fechete 2a en martell 31,48, 16a en 80 m.ll. 11"8. Rut Tristany 2a en triple 9,82, 9a en 80 m.ll. 11"3. Mireia Sanllehí 3a en 600 m.ll. 1'48"4, 13a en martell 16,35, 10a en 80 m.ll. 11"4. Emma Torres 5a en disc 19,11, 26a en 600 m.ll. 2'06"1. Carla Manzano 7a en martell 22,81, 5a en 80 m.ll. 11"0, 10a en 600 m.ll. 1'52"8. Cèlia Castilla 4a en martell 28,69, 7a en 80 m.ll. 11"1. Martina Monsó 6a en triple 9,40, 7a en 80 m.ll. 11"1, 21a en 600 m.ll. 2'03"1. Berta Eslava 7a en 600 m.ll. 1'51"7, 10a en triple 8,74, 10a en 80 m.ll. 11"4. Marta Ribalta 9a en disc 14,00, 11a en 600 m.ll. 1'54"1. Gal.la Joan 7a en triple 8,85, 13a en 80 m.ll. 11"6. Anna Saloni 9a en martell 21,23, 17a en 600 m.ll. 1'59"5. Miriam Garrido 15a en 80 m.ll. 11"7, 22a en 600 m.ll. 2'03"8. Hikima Carreras 12a en disc 11,04, 18a en 600 m.ll 2'00"4. Pilar Ruiz 16a en 80 m.ll. 11"8. Abril Ferrer 11a en disc 12,56, 16a en 80 m.ll. 11"8. Aina Solé 7a en disc 18,45, 19a en 80 m.ll. 12"0. Mariona Gomez 12a en martell 18,53, 30a en 600 m.ll. 2'13"9. Noa Sabio 17a en triple 7,51, 24a en 80 m.ll. 12"3. Marina Casas 12a en triple 8,61, 31a en 80 m.ll. 12"9. Thais Hennah 32a en 80 m.ll. 13"0. Carla Montalban 39a en 80 m.ll. 14"0.

Aleví masculí: Joan Lladó 1r en perxa 2,31, 10è en 600 m.ll. 2'00"4. Biel Cirujeda 1r en 600 m.ll. 1'46"8. Jan Pol Catot 3r en 600 m.ll. 1'54"8. Nil Trulls 5è en perxa 1,65, 21è en 600 m.ll. 2'13"1. Mauro Molina 7è en 600 m.ll. 1'57"9. Lluc Jané 8è en 600 m.ll. 1'58"9. Jan Vilaplana 6è en perxa 1,30, 9è en 600 m.ll. 2'00"1. Eloi Baraldes 8è en perxa 1,20. Joan Homs 11è en 600 m.ll. 2'01"1. Gerard Cabrera 4t en perxa 1,70, 12è en 600 m.ll. 2'01"6. Roger Talaveron en 600 m.ll. 2'02"7. David Gomez en 600 m.ll. 2'06"5. Pau Claret 14è en 600 m.ll. 2'08"0.Oriol Renalias 6è en perxa 1,30, 24è en 600 m.ll. 2'14"9.

Aleví femení: Queralt Vallbona 1a en 600 m.ll. 1'52"4, 13a en disc 12,08. Ona Bonet 3a en disc 20,03, 5a en 600 m.ll. 2'00"1. Clàudia Garrido 2a en disc 20,26, 14a en 600 m.ll. 2'07"2. Mar Santanach 3a en perxa 1,80, 4a en disc 16,57. Ivet Salas 5a en perxa 1,50, 6a en disc 14,01. Cristina Castellano 9a en disc 13,05. Jana Xixons 15a en disc 11,95, 9a en 600 m.ll. 2'03"6.Martina Ruiz 16a en 600 m.ll. 2'07"6. Laia Pujol 34a en 600 m.ll. 2'20"9. Clàudia Costa 38a en 600 m.ll. 2'22"7. Júlia Codina 22a en disc 9,28, 39a en 600 m.ll. 2'28"4. Aitana Solà 41a en 600 m.ll. 2'43"5.

Benjamí masculí: Pol Cirujeda 3r en 60 m.ll. 9"3, 18è en alçada 0,95. Martí Carbonell 5è en 60 m.ll. 9"6. Roger Verges 7è en alçada 1,00.Aleix Ferrero 17è en alçada 0,95, 19è en 60 m.ll. 10"3. Dumitrou Croitor 24è en 60 m.ll. 10"5. Alejandro Mosquera 27è en 60 m.ll. 10"7, 30è en alçada 0,85. Arnal Ros 30è en 60 m.ll. 10"9. Marc Lopez 34è en 60 m.ll. 11"3.

Benjamí femení: Lucia Molina 1a en 60 m.ll. 9"2, 2a en alçada 1,21. Sira Salas 3a en alçada 1,09, 4a en 60 m.ll. 9"3. Carla Rovira 7a en 60 m.ll. 9"6, 12a en alçada 0,95. Queralt Bartolo 9a en 60 m.ll. 9"8, 23a en alçada 0,85. Abril Vallbona 15a en 60 m.ll. 10"2, 16a en alçada 0,90. Roser Chavala 17a en 60 m.ll. 10"5, 16a en alçada 0,90. Nor Benlagra 19a en 60 m.ll. 10"6, 25a en alçada 0,80. Olivia Lopez 20a en 60 m.ll. 10"7. Júlia Alcaide 24a en 60 m.ll. 10"9, 13a en alçada 0,90. Rosa Claret 25a en 60 m.ll. 11"2, 16a en alçada 0,90. Victòria Noemi Shigue 26a en 60 m.ll. 11"4.

Prebenjamí masculí: Martí Homs 1r en 60 m.ll. 10"5. Arnau Rovira 2n en 60 m.ll. 11"8. Oriol Sanllehí 3r en 60 m.ll. 12"8. Pere Auge 4t en 60 m.ll. 13"1. Aleix Lagran 5è en 60 m.ll. 13"3. Marc Pallejà 6è en 60 m.ll. 13"6. Sergi Martinez 7è en 60 m.ll. 14"5. Arnau Ferrero 8è en 60 m.ll. 18"9.

Prebenjamí femení: Nora Lopez 1a en 60 m.ll. 10"7. Martina Martinez 2a en 60 m.ll. 11". Martina Piña 3a en 60 m.ll. 11"5. Queralt Garcia 4a en 60 m.ll. 12"7.

Fotos EMA 2017-2018

SESSIÓ DE FOTOS EMA 2017-2018
Manresa, 25/10/2017













Trofeu Promoció, 3a jornada



TROFEU PROMOCIÓ, 3a jornada
Cornellà, 14/10/2017
Resultats


TRES RÈCORDS MANRESANS A LA TERCERA JORNADA DEL TROFEU PROMOCIÓ


Victòria de Jan Pol Catot en el llançament de disc aleví


Aquest dissabte s'ha disputat la tercera jornada del Trofeu Promoció, que organitza la Federació Catalana d'Atletisme, a les pistes de Cornellà. Amb la participació de 28 atletes de l'Avinent CA Manresa que han obtingut bons resultats. Entre ells la millora de tres rècords manresans.

Assolint els manresans 13 podis en total, amb 5 primers llocs, 4 segons i 4 tercers.

Per equips l'Avinent CA Manresa és manté en segon lloc a falta de la darrera jornada amb 229,3 punts. En primer lloc es troba el GA Lluïsos Mataró amb 249 punts, per darrera estan el Cornella At. en tercer lloc amb 147,7 punts.

Primers llocs assolits per Èric Molina en llançament de javelina cadet, Jan Diaz en 220 metres tanques infantil. Jan Pol Catot en llançament de disc aleví, i les alevines Mar Santanch en llançament de pes i Ona Bonet en salt d'alçada.
En segona posició han pujat al podi els infantils Jan Diaz i Rut Tristany en salt de llargada, i David Perez en 200 metres tanques. Mentre en categoria aleví ho feia Biel Cirujeda en salt d'alçada.
I en tercer lloc han quedat el cadet Biel Salas en 300 metres tanques, l'atleta infantil Aina Solé en llançament de javelina, i els alevins Biel Cirujeda en llançament de pes i Ivet Salas en 60 metres tanques.

En quan a marques destaquen els tres rècords manresans aconseguits en aquesta jornada. Èric Molina ha superat la plusmarca de javelina cadet que ell mateix tenia en més de metres al fer un llançament de 48,65 metres, millorant-lo en 37 centímetres.
Rut Tristany per un centímetre ha establert un nou rècord de llargada infantil amb un salt de 4,90 metres, l'anterior plusmarca estava en mans de Laura Farré de l'any 2006.
I Mar Santanach ha millorat el rècord de llançament de pes aleví amb un tir de 8,19 metres, superant els 8,05 metres que va establir Berta Guitart el passat mes de juny.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Cadet masculí: Èric Molina 1r en javelina 48,65. Biel Salas 3r en 300 m.t. 45"3, 4t en triple 10,39. Biel Diaz 7è en 300 m.t. 47"9, en javelina nuls.

Cadet femení: ...

Infantil masculí: Jan Diaz 1r en 220 m.t. 33"5, 2n en llargada 5,27. David Perez 2n en 220 m.t. 34"2, 7è en llargada 4,56. Marc Merenguer 4t en 1000 m.obs. 3'23"8, 12è en llargada 4,28. Adrià Garcia 8è en 220 m.t. 36"1, 20è en llargada 3,87. Nil Frias 14è en 1000 m.obs. 3'46"2, 23è en llargada 3,68. Miquel Cruz 18è en 1000 m.obs. 3'56"9.

Infantil femení: Rut Tristany 2a en llargada 4,90. Aina Solé 3a en javelina 25,59. Clàudia Galan 4a en llargada 4,78. Marta Ribalta 5a en 1000 m.obs. 3'43"0. Martina Monsó 6a en llargada 4,57, 18a en 220 m.t. 39"5. Carla Manzano 9a en 220 m.t. 37"9, 12a en llargada 4,13. Berta Eslava 15a en llargada 3,92, 22a en 220 m.t. 40"3.

Aleví masculí: Jan Pol Catot 1r en disc 23,27, 5è en 60 m.t. 10"3. Biel Cirujeda 2n en alçada 1,34, 3r en pes 8,23. Joan Homs 4t en pes 7,91, 9è en disc 15,41. Oriol Renalias 4t en 60 m.t. 10"2, 15è en disc 12,69. Joan Lladó 5è en pes 7,67, 7è en 60 m.t. 10"8. Gerard Cabrera 7è en alçada 1,20, 11è en pes 6,50.

Aleví femení: Mar Santanach 1a en pes 8,19, 4a en 60 m.t. 10"8. Ona Bonet 1a en alçada 1,33, 5a en 60 m.t. 11"0. Ivet Salas 3a en 60 m.t. 10"7, 5a en alçada 1,15. Jenay Hernandez 4a en alçada 1,20, 5a en 60 m.t. 11"0. Queralt Vallbona 7a en llargada 3,49. Èlia Arisó 9a en 60 m.t. 11"5, en alçada nuls.


Medalla de bronze per Aina Solé a la javelina infantil



Ona Bonet ha guanyat el salt d'alçada aleví

Trofeu Promoció, 2a jornada



TROFEU PROMOCIÓ, 2a jornada

Castellar del V., 30/09/2017
Resultats


MOLTS PODIS MANRESANS A LA SEGONA JORNADA DEL TROFEU PROMOCIÓ


Podi manresà al complet en la perxa IF
Aina Trapé, Carla Manzano i Laia Olmedo


Continuar llegint