Escola

Notícia destacada

Ja han arribat els anoracs i malles curtes!! Qui estigui interessat que passi un correu a secretaria

Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern
--------------
QUEDEN SUSPESOS ELS ENTRENAMENTS FINS QUE ES RECUPERI LA NORMALITAT A CATALUNYA
QUEDEN AJORNADES TOTES LES COMPETICIONS PREVISTES
QUEDA TANCAT L'ACCÈS A LES PISTES D'ATLETISME
-------------

CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 DE PC, PREVI INDIVIDUAL
Sabadell, 29 de febrer
Resultats

--------------------------
CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 DE PC, FINAL INDIVIDUAL I RELLEUS
Sabadell, 7 de març
6 podis (3 primers, 2 segons i un tercer lloc)
1 rècord català més 5 rècords manresans
Resultats
Imatges femení --- Imatges masculí (Toni Cabrera)
 
****************************
CALENDARI 2020
· Pista Coberta · Marxa   · Ruta   · Aire Lliure
Campionats de clubs

Ajornat fins a nova data - Previ Relleus S10
Ajornat fins a nova data - Previ Relleus S12-S14-S16
25/04/2020 Final Campionat Catalunya Relleus S10-S12-S14 i S16
23/05/2020 Campionat Catalunya per equips Sub12 i Sub14
24/05/2020 Campionat Catalunya per equips Sub10 i Sub16

 

Campionat de Catalunya Sub14 de Clubs de pista coberta

CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 PER CLUBS DE PC 
Sabadell, 25/01/2020. 
Resultats - Imatges (JJVico)

QUART LLOC ELS EQUIPS MASCULÍ I FEMENÍ SUB14 MANRESANS

 Emocionant campionat català Sub14 de clubs de pista coberta viscut aquest dissabte a Sabadell on l'equip masculí i l’equip femení de l'Avinent CA Manresa han quedat en quarta posició. Aquest any, tot i la bona actuació, els manresans no han pogut pujar al podi tot i que han estat bona part de la matinal en posicions de podi.

En categoria masculina el quart lloc dels manresans ha estat la posició final desprès de la prova final de relleus, on la formació manresana ha acusat la baixa per lesió d’un dels components previst. Els nois amb 83,5 punts han quedat a mig punt dels tercers i a dos i mig dels segons. Campionat guanyat per la UA Terrassa amb 106 punts.
Individualment cal mencionar la victòries en la prova de 600 metres llisos, el segon lloc en salt d’alçada, i el tercer lloc en el 60 metres tanques, on en una arribada accidentada s’ha lesionat l’atleta manresà.

L’equip femení també ha finalitzat en quarta posició i ho han fet amb bones actuacions com la victòria en la prova final de relleus que les han confirmat en quarta posició final amb 90 punts, a quatre punts i mig dels llocs de podi, Ha guanyat el nou club CA Terres de Ponent amb 112 punts.
Les noies també han obtingut una altra victòria individual en la cursa de 600 metres llisos. Mencionar també el tercer lloc de la prova de 60 metres tanques

Ha estat una actuació destacada de l’Avinent CA Manresa en el seu conjunt, ja que encara que el podi s’ha resistit, els manresans han estat dels pocs clubs amb les dues formacions en competició i ho han fet amb millors posicions i puntuació conjuntament respecte als altres.

Equip infantil femení de l'Avinent CA Manresa
60 m.ll.: Abril Caballero 5a amb 9”06 
600 m.ll.: Queralt Vallbona 1a amb 1'42”70
1000 m.ll.: Xènia Portet 9a amb 3'38”26
2000 m.ll.: Olivia Lopez 10a amb 7’43”91 
60 m.t.: Lucia Molina 3a amb 10"97
2000 m.m.: Clàudia Costa 6a amb 12’46”76
Alçada: Jenay Hernandez 7a amb 1,25
Perxa: Ona Dalmau  9a amb 1,60 
Llargada: Èlia Ariso 5a amb 3,91 
Triple: Carla Rovira 6a amb 8,69
Pes: Sira Salas 8a amb 7,41 
Relleu 4x200: Lucia Molina, Queralt Vallbona, Sira Salas, Jenay Hernandez 1r amb 1'54”59
Classificació per equips: 1r CA Terres Ponent amb 112 punts, AA Catalunya 100 punts, CA Vic 94,5 punts, 4t Avinent CA Manresa  amb 90 punts, fins a 12 equips participants.

Equip infantil masculí de l'Avinent CA Manresa
60 m.ll.: Martí Vall  9è amb 9”43 
600 m.ll.: Armand Hernandez  1r amb 1’41”31
1000 m.ll.: Moussa Mballo 8è amb 3'34”18
2000 m.ll.: Aleix Ferrero 9è amb 7'36”70
60 m.t.: Oriol Massaneda 3r amb 12”14
2000 m.m.: Anas Rghif 4t amb 13’46”96
Alçada: Nil Trulls 2n amb 1,35
Perxa: Oriol Renalias 7è amb 2,20 
Llargada: Bru Font 10è amb 3,37
Triple: Pau Claret 4t amb 9,39 
Pes: Josep Pla 7è amb 6,76 
Relleu 4x200: Nil Trulls, Armand Hernandez, Oriol Renalias, Martí Vall 6è amb 1'57”53
Classificació per equips: 1r UA Terrassa amb 106 punts, 2n Pratenc AA amb 86 punts, 3r UA Barberà amb 84 punts, 4t Avinent CA Manresa amb 83,5 punts, fins a 12 equips participants.

2001EquipS14PC

Trofeu Sabadell de pista coberta, 3a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 3a jornada
Sabadell, 19/01/2020.
Resultats - Imatges

4 PODIS PER LES SUB8 MANRESANES, AMB ANA PORTET COM A DOBLE CAMPIONA

Aquest dissabte a Sabadell s'ha disputat la tercera jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de 41 atletes del l'Avinent CA Manresa.

En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, hi han hagut algunes proves finals, on destaca molt la participació de l'atleta sub08 Ana Portet que ha guanyat en les proves de 100 i 400 metres llisos.
Les seves companyes Núria Ponti i Noa Iftimi han estat segona i tercera en 400 metres llisos.
Els millors en altres categories han estat en S14 Armand Hernandez i Queralt Vallbona en 2000 metres llisos, Nil Trulls, Lucia Molina i Jenay Hernandez en alçada.
En S12 Pol Cirujeda en 1000 metres llisos i llargada, Abril Vallbona en 1000 metres llisos, Nor Benlagra en 1000 metres marxa i Júlia Alcaide en llargada.
En S10 Pol Hernandez en 1000 metres llisos i llançament de pes.
I en S8 en nois tenim a Jan Manevy en 100 i 400 metres llisos.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14masculí . Armand Hernandez en 2000 m.ll. 7’01”65, 8è en alçada 1,30. Nil Trulls 4t en alçada 1,40. Moussa Mballo en 2000 m.ll. 7’20”95, en alçada nuls. Oriol Massaneda 12è en alçada 1,20. Aleix Ferrero en 2000 m.ll. 7’50”07. Bru Font 18è en alçada 1,10.

Sub14 femení : Queralt Vallbona en 2000 m.ll. 7’42”19, 10a en alçada 1,20. Lucia Molina 4a en alçada 1,30. Jenay Hernandez 5a en alçada 1,30. Olivia Lopez en 2000 m.ll. 7’54”17. Xènia Portet en 2000 m.ll. 8’26”59. Sira Salas 10a en alçada 1,10. Queralt Bartolo en 2000 m.ll. 8’27”53, en alçada nuls.

Sub12 masculí : Pol Cirujeda 1r en llargada 4,18, en 1000 m.ll. 3’40”34. . Marc Cervera 2n en llargada 3,90. Dumitriu Croitor 3r en llargada 3,75, en 1000 m.ll. 4’08”50. Alejandro Mosquera en 1000 m.ll. 3’43”44, 10è en llargada 3,33. Daniel Mosquera 9è en llargada 3,35, en 1000 m.ll 4’14”29. Pau Plans 30è en llargada 2,79

Sub12 femení : Nor Benlagra en 1000 m.m. 5’28”90, 3a en llargada 3,28. Júlia Alcaide 2a en llargada 3,29, en 1000 m.m. 6’09”14. Abril Vallbona en 1000 m.ll. 3’47”17, 16a en llargada 2,95. Raïssa Garcia 5a en llargada 3,25, en 1000 m.ll. 4’18”35. Vinyet Pujol 9a en llargada 3,16, en 1000 m.m. 6’19”54. Joana Hernadez 11a en llargada 3,06, en 1000 m.ll. 4’05”38. Jana Romero en 1000 m.ll. 4’07”15, 20a en llargada 2,93. Maria Padilla en 1000 m.m. 6’29”37, 15a en llargada 2,97.

Sub10 masculí : Pol Fernandez en 1000 m.ll. 3’48”15, 4t en pes 6,01. Lluc Ladron de Guevara en 1000 m.ll. 4’02”76, 19è en pes 4,60. Arnau Piqué en 1000 m.ll. 4’10”53, 17è en pes 4,64. Adrià Pesarrodona en 1000 m.ll. 4’40”76. Eloy Martin en 1000 m.ll. 4’49”39, 24è en pes 4,36.

Sub8 masculí : Jan Manevy en 100 m.ll. 19”24, 2n en 400 m.ll. 1’31”23. Piero Lopez en 100 m.ll. 21”56, en 400 m.ll. 1’34”35. Isaac Martínez en 100 m.ll. 23”85, en 400 m.ll. 1’59”01.

Sub8 femení :. Ana Portet 1a en 100 m.ll. 18”49, 1a en 400 m.ll. 1’29”32. Núri Ponti en 100 m.ll. 19”14, 2a en 400 m.ll. 1’35”02. Noa Iftini en 100 m.ll. 20”43, 3a en 400 m.ll. 1’36”55. Queralt Graner en 100 m.ll. 18”49, en 400 m.ll. 1’41”62. Mia Jubells en 100 m.ll. 20”15, en 400 m.ll. 1’39”86. Arlet Graner en 100 m.ll. 20”81, en 400 m.ll. 1’43”86 Adales Sala en 100 m.ll. 22”68, en 400 m.ll. 1’47”91.

200119PodiS8400F
Les manresanes sub8 al podi de 400 metres llisos, amb Núria Ponti, Ana Portet i Noa Iftimi (d’esquerra a dreta)

Trobades de Nadal, EMA

TROBADES DE NADAL
Manresa, diverses dates

Trobada Sub12
: Divendres 27 de desembre de 2019. Quinze perticipants.

Trobada Sub10 i Sub8:
. Dilluns 30 de desembre de 2019. Quinze participants.

Trobada Sub14
: Dijous 2 de gener de 2020. Nou participants.

: 2001TNS12
Grup Sub12

2001TNS10S8
Grups Sub10 i Sub8

2001TNS14
Grup Sub14

Trofeu Sabadell de pista coberta, 2a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 2a jornada
Sabadell, 22/12/2019.
Resultats - Imatges

CINC PODIS PER LES MANRESANES SUB8

Aquest diumenge a Sabadell s'ha disputat la segona jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de 63 atletes del l'Avinent CA Manresa.

En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, hi han hagut algunes proves finals, on destaquen les cinc medalles assolides per les atletes Sub8 que han copat el podi de llargada amb Elia Garcia primera, Ana Portet segona i Noa Iftimi tercera, mentre Jan Manevy era tercer en nois. Finalment Ana Portet va pujar de nou al podi però aquesta vegada com a guanyadora de la cursa de 60 metres llisos.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí: Armand Hernandez en 60 m.ll. 8”27, en 600 m.ll. 1’41”94. Oriol Massaneda en 60 m.ll. 8”94. Nil Trulls en 60 m.ll. 8”88, en 600 m.ll 1’52”20. Oriol Renalias en 60 m.ll. 8”95, en 600 m.ll. 2’08”29. Pau Claret en 600 m.ll. 1’50”28, en 60 m.ll. 9”25. Moussa Mballo en 60 m.ll. 9”61, en 600 m.ll. 2’03”96. Aleix Ferrero en 60 m.ll. 9”98, en 600 m.ll. 2’07”49. Anas Rghif en 60 m.ll. 10”78, en 600 m.ll. 2’26”63. Oriol Massaneda en 600 m.ll. 1’48”45.
Relleu 4x200:
Equip A: Trulls-Hernandez-Massaneda-Renalias amb 2’00”81
Equip B: Claret-Mballo-Rghif-Cirujeda amb 2’11”39

Sub14 femení : Queralt Vallbona en 60 m.ll. 8”55, en 600 m.ll. 1’43”11. Lucia Molina en 60 m.ll. 8”71. Èlia Ariso en 60 m.ll. 9”10, en 600 m.ll. 2’02”42. Abril Caballero en 60 m.ll. 9”18. Clàudia Costa en 60 m.ll. 9”24. Sira Salas 13a en perxa 1,55, en 60 m.ll. 9”25. Jenay Hernandez en 600 m.ll. 1’58”86. Queralt Bartoló en 60 m.ll. 9”49, en 600 m.ll. 2’10”62. Laia Pujol en 60 m.ll. 9”53. Xènia Portet en 600 m.ll. 9”92, en 600 m.ll. 2’02”14. Olivia Lopez en 60 m.ll. 10”21, en 600 m.ll. 2’04”71.
Equip A: Molina-Vallbona-Salas-Hernandez amb 1’55”62
Equip B: Ariso-Portet-Costa-Caballero amb 2’05”32
Equip C: Pujol-Lopez-Bartoló-A.Vallbona desq.

Sub12 masculí : Pol Cirujeda en 60 m.ll. 8”86, en perxa 1,75. Dumitriu Croitor en 60 m.ll. 9”37, en 600 m.ll. 2’21”10. Marc Cervera en 60 m.ll. 9”49, 4t en pes 6,36. Èric Roncero en 60 m.ll. 9”69, 8è en pes 5,91. Pau Santamasas en 60 m.ll. 10”09, en 600 m.ll. 2’03”91. Daniel Mosquera en 60 m.ll. 10”16, 17e en pes 5,27. Èric Sorroche en 60 m.ll. 10”70. Sandro Paneque en 60 m.ll. 11”26, 24è en pes 5,05. Eloi Diaz en 600 m.ll. 1’59”89. Alejandro Mosquera en 600 m.ll. 2’04”64.

Sub12 femení : Abril Vallbona en 60 m.ll. 10”04, en 600 m.ll. 2’03”40. Nor Benlagra en 60 m.ll. 10”16, en 600 m.ll. 2’08”61. Jana Romero en 60 m.ll. 10”35, en 600 m.ll. 2’09”45. Martina Martinez 8a en pes 5,28, en 600 m.ll. 2’19”30. Joana Hernandez 15a en pes 4,52, en 600 m.ll. 2’12”46. Martina Piña en 60 m.ll. 11”08, en 600 m.ll. 2’35”52.

Sub10 masculí : Àlex Mora en 60 m.ll. 10”19, 33è en llargada 2,29. Ivan Muñoz en 60 m.ll. 10”78. Adrià Renalias en 60 m.ll. 10”81, 15è en llargada 2,80. Arnau Ferrero en 60 m.ll. 11”35, 38è en llargada 2,17. Lluc Ladron de Guevara en 60 m.ll. 11”38, 26è en llargada 2,40. Guillem Diaz en 60 m.ll. 11”55. Marc Pallejà en 60 m.ll. 11”69, 35è en llargada 2,23. Nolan Pierola en 60 m.ll. 12”16, 49è en llargada 1,75. Eloy Martin en 60 m.ll. 12”29, 44è en llargada 1,95.

Sub10 femení : Queralt Garcia 6a en llargada 2,79, en 60 m.ll. 10”52. Ona Trulls 21a en llargada 2,25, en 60 m.ll. 11”24.

Sub8 masculí : Jan Manevy en 60 m.ll. 11”51, 3r en llargada 2,32. Piero Lopez en 60 m.ll. 12”09, en llargada 1,68. Miquel Vall en 60 m.ll. 13”13, 29è en llargada 1,11. Isaac Martinez en 60 m.ll. 14”21, 11è en llargada 1,96.

Sub8 femení : Ana Portet 1a en 60 m.ll. 10”92, 2a en llargada 2,09, Elia Garcia 1a en llargada 2,09, en 60 m.ll. 11”97. Noa Iftini 3a en llargada 2,01, en 60 m.ll. 11”83. Núria Ponti 5a en llargada 1,87, en 60 m.ll. 11”41. Queralt Graner 10a en llargada 1,58, en 60 m.ll. 11”71. Ainet Clares 9a en llargada 1,64, en 60 m.ll. 11”75. Mia Jubells 7a en llargada 1,81, en 60 m.ll. 11”94. Arlet Graner 20a en llargada 1,27, en 60 m.ll. 12”39. Adales Sala 22a en llargada 1,20, en 60 m.ll. 12”62. Gala Paneque 14a en llargada 1,52, en 60 m.ll. 13”13. Paula Roncero 18a en llargada 1,35. Daniela Paez 28a en llargada 0,64, en 60 m.ll. 14”98.

1912PodiLlargS8TS2
Podi de llargada Sub8, de esquerra a dreta:
Ana Portet, Èlia Garcia i Noa Iftimi

1912TS2jS14
Els participants Sub14 en aquesta segona jornada

Trofeu Sabadell de pista coberta, 1a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 1a jornada
Sabadell, 15/12/2019
Resultats - Imatges1 - Imatges2

VUIT PODIS EN LA PRIMERA JORNADA DEL TROFEU SABADELL

Aquest diumenge s'ha disputat la primera jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 54 atletes de l'Avinent CA Manresa.

Aquesta competició de promoció té com a destí disputar la jornada final el dia 16 de febrer, on els atletes hauran de classificar-se en les jornades prèvies. En aquests jornada però s’han disputat finals directes en la categoria Sub8 i en els relleus mixtes de les altres categories.

Bon bagatge de medalles per l’Avinent Manresa Amb un total de vuit medalles amb 4 primers, 2 segons i 2 tercers llocs.
Primera posició per l’equip A del relleu 4x200 Sub12 mixtes amb un temps de 2’09”65.
Pels més petits, Sub8, tenim en la prova de pes la primera posició per Mia Jubells amb un tir 4,24 metres, mentre la seva companya Núria Ponti segona amb 4,13 metres, mateixa posició per Jan Manevy amb 4,67 metres.
En 200 metres llisos Ana Portet primera amb un temps de 39”46 i Núria Ponti en aquesta ocasió tercera amb 41”13. En relleus 4x200 l’equip A femení ha pujat al podi en primer lloc, mentre els nois ho han fet en el tercer graó. L'equip B femení ha fet el segon millor temps, però sense dret a medalles, ja que només poden fer podi els primers equips de cada club.

En quan a marques destacar les assolides pels atletes Sub14 en 60 metres tanques de Lúcia Molina amb 11”01 i de Armand Hernandez amb 11”08. Bon registres també en categoria Sub14 en salt de perxa amb Oriol Renalies i Nil Trulls amb 2,40 i 2,30 metres respectivament.
En Sub12 els millors van ser Pol Cirujeda i Martina Martínez al salt de llargada amb 3,94 i 3,35 metres respectivament.
Mentre en Sub10 bones curses de 400 metres llisos per Àlex Mora amb 1’22”61 i Queralt Garcia amb 1’23”69.

Tots els resultats dels atletes manresans, però falten per problemes organitzatius els dels relleus 4x200 Sub14 mixtes:

Relleu 4x200 Sub12 mixte: Equip A  1r amb 2’09”65 (Cervera-Cirujeda-Vallbona-Benlagra). Equip B 11è amb 2’16”78 (A.Mosquera-Roncero-Alcaide-Pujol). Equip C 15è amb 2’19”50 (Diaz-Romero-Santasmasas-Martinez).
Relleu 4x200 Sub10 mixte: Equip A  7è amb 2'33”52 (Mora-Ladron de Guevara-Garcia-Trulls)
Relleu 4x200 Sub08 masculí : Equip A  3r amb 3’04”43 (Lopez-Vall-Jimenez-Manevy)
Relleu 4x200 Sub8 femení : Equip A  1r amb 2'59”29 (Ponti-Portet-Iftimi-Pesoa).  Equip B 2n amb 3’15”32 (Jubells-Garcia-Graner-Graner). Equip Mixte 4t amb 3’18”80 (Paez-Sala-Iftimi-Manevy)

Sub14 masculí : Armand Hernandez en 60 m.t. 11"08, 13è en llargada 4,18. . Oriol Renalias 3r en perxa 2,40, 9è en llargada 4,34. Nil Trulls 6è en perxa 2,30, 16è en llargada 4,14. Oriol Massaneda 15è en llargada 4,14, en 60 m.t. 12"34. Moussa Mballo en 60 m.t. 12”84, 50è en llargada 3,24.

Sub14 femení : Lucia Molina 2a en llargada 4,25, en 60 m.t. 11”01. Queralt Vallbona 6a en llargada 4,03.   Jenay Hernandez 16a en llargada 3,88, en 60 m.t. 11”54. Sira Salas 32a en llargada 3,63, en 60 m.t. 11”82. Èlia Ariso 21a en llargada 3,82 Ona Dalmau en 60 m.t. 12”58.  Carla Rovira 30a en llargada 3,65, en 60 m.t. 13”34. Clàudia Costa 53a en llargada 3,31Queralt Bartolo 73a en llargada 2,97Laia Pujol 79a en llargada 2,84

Sub12 masculí : Pol Cirujeda 1r en llargada 3,94, en 60 m.t. 10”99Marc Cervera 6è en llargada 3,63. Martí Homs 13è en llargada 3,35, en 60 m.t. 12”63. Èric Roncero 19è en llargada 3,23.  Alejandro Mosquera 33è en llargada 3,03, en 60 m.t. 12”63. Pau Santasmasas en 60 m.t. 12”84. Pau Plans 48è en llargada 2,83. Daniel Mosquera 58è en llargada 2,73, en 60 m.t. 12”91.

Sub12 femení : Martina Martinez 7a en llargada 3,35, en 60 m.t. 12”50. Raïssa Garcia 11a en llargada 3,23, en 60 m.t. 11”83. Abril Vallbona 13a en llargada 3,20, en 60 m.t. 11”54. Nor Benlagra 15a en llargada 3,16, en 60 m.t. 12”90. Júlia Alcaide 16a en llargada 3,15, en 60 m.t. 12”44.  Jana Romero 27a en llargada 2,92, en 60 m.t. 12”07. Vinyet Pujol en 60 m.t. 12”42. 

2012S8200mllAnaPortetTS1
Inici de la cursa de 200 metres llisos Sub8
De dreta a esquerra:
Núria Ponti (260), Ana Portet (260), Arlet Graner (251) i Paula Roncero (265)