Escola

Notícia destacada

  • QUOTES ESCOLA 2018-2019
    ----------------------------------------------------------------------

  • FINAL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS S16-S14-S12-S10
    El Prat de Llobregat, 6 d'abril de 2019
    Campions 4x100 S16M, 4x80 i 4x200 Sub14M
    Sots-campió 4x60 S12F
    Tercer 4x300 S16M
    Resultats
    -----------------------------------
    JORNADES D'ENTRENAMENT TÈCNIQUES PER SETMANA SANTA
    Manresa, 15-16-17 d'abril de 2019
    De dilluns a dimecres pel matí
    21 inscrits
    ----------------------------------------
    Seus dels Campionats de Catalunya

    Podeu consultar els calendaris de competicions previstos que es trobren en el web de la FCA, aviat en l'agenda d'aquesta web facilitarem les competicions previstes de participar.
    CALENDARIS 2018-2019
    · Pista Coberta   · Cros   · Marxa  ·
    Avanç Aire Lliure

     

     

Campionat de Catalunya de marxa en ruta per equips

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARXA EN RUTA PER EQUIPS I INDIVIDUAL
Viladecans, 02/02/2019.

LES MANRESANES SUB12 SOTS-CAMPIONES CATALANES DE MARXA DE PROMOCIÓ

Aquest dissabte l'Avinent C.A.Manresa ha participat en el campionat català de marxa en ruta per equips de promoció al circuit de Torre-roja de Viladecans. Bons resultats pels manresans amb presencia al podi.

L'equip Sub12 femení s'ha proclamat sost-campió català amb la bona actuació de Nor Benlagra que ha aconseguit arribar en setè lloc, i d’Ona Dalmau que ho feia en desè lloc, mentre Abril Vallbona ha estat dinovena, i tancant l’equip Júlia Alcaide en 24a posició.

Per la seva part l'equip Sub14 masculí ha estat quart amb Lluc Jané en vuitena posició com atleta més destacat.

Mentre l’equip Sub14 femení ha estat cinqué en la classificació per equips.

Totes les classificacions dels atletes manresans:
* 4t Sub14 Masculí (3 km) amb 51 punts:
8è Lluc Jané 18’50”, 21è Gerard Cabrera 22’43”, 22è Roc Fargas 22’47”, 23è Oriol Massaneda 22’58”, 24è Anas Rghif 24’44”, 26è Gerard Soler 25’07”, deq. Roger Talaveron
* 5é Sub14 Femení (3 km) amb 69 punts
22a Júlia Codina 21’56", 23a Laia Pujol 21’57". 24a Clàudia Costa 21’57”, 29a Maria Herguido 23’11”, 30a Aitana Martiñan 23’13”
* 2n Sub12 Femení (2 km) amb 36 punts:
7a Nor Benlagra 12’25”, 10a Ona Dalmau 12’38”, 19a Abril Vallbona 13’36”, 24a Júlia Alcaide 14’45”.

Trofeu Sabadell de PC, 4a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 4a jornada
Sabadell, 26/01/2019.

DOS NOUS RÈCORDS SUB14 MANRESANS DE CIRUJEDA I VALLBONA

Aquest dissabte a Sabadell s'ha disputat la quarta jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de atletes del l'Avinent CA Manresa.
En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, hi han hagut algunes proves finals, on Queralt Vallbona ha estat tercera en la prova de 1000 metres llisos Sub14 amb un temps de 3’11”65 que suposa un nou rècord manresà de la categoria rebaixant en més de quatre segons l’anterior plusmarca que tenia Carlota Soler de l’any 2016.
Alhora Biel Cirujeda ha guanyat el concurs de triple salt Sub14, on ha fet un darrer intent de 10,61 metres que ha millorat el rècord manresà en 14 centímetres que tenia Víctor Sabariego de l’any 2009.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Biel Cirujeda 1r en triple 10,61, en 60 m.ll. 8”26. Armand Hernandez en 1000 m.ll. 3’16”72. Joan Homs en 60 m.ll. 8”54, 8è en triple 9,57. Roger Talaveron en 1000 m.ll. 3’18”08. Gerard Cabrera en 60 m.ll. 9”11, 29è en triple 8,46. Oriol Renalias 14è en triple 9,02, en 60 m.ll. 9”25. Nil Trulls en 60 m.ll. 9”34, 21è en triple 8,71. Pau Claret 16è en triple 9,00, en 60 m.ll. 9”51. Martí Vall en 60 m.ll. 9”66, 54è en triple 7,75.

Sub14 femení : Queralt Vallbona en 1000 m.ll. 3’11”65, en 60 m.ll. 8”89. Ona Bonet 6a en triple 9,47, en 60 m.ll. 9”24. Ivet Salas 9a en triple 9,40, en 60 m.ll. 9”43. Jenay Hernandez en 1000 m.ll. 3’32”81, 22a en triple 8,64. Martina Ruiz en 1000 m.ll. 3’36”60. Èlia Ariso en 60 m.ll. 9"53, en 1000 m.ll. 3’40”34. Clàudia Costa en 60 m.ll. 9”55. Jana Xixons en 60 m.ll. 9”57, en triple 8,33. Laia Pujol en 60 m.ll. 9"70.

Sub12 masculí : Martí Carbonell 14è en alçada 1,00. Pol Cirujeda 26è en alçada 0,90.

Sub12 femení : Sira Salas 1a en alçada 1,25. Carla Rovira 18a en alçada 1,05.

Sub10 masculí : Martí Homs en 60 m.ll. 10”07, en 60 m.t. 12”13. Pol Fernandez en 60 m.ll. 10”67, en 60 m.t. 13”61. Arnau Rovira en 60 m.ll. 10”92, en 60 m.t. 13”93. Bernat Vall en 60 m.ll. 10”95, en 60 m.t. 14”15. Adrià Renalias 11”29, en 60 m.t. 14”64.

Sub10 femení : Jana Romero en 60 m.ll. 10”68, en 60 m.t. 13”68. Queralt Garcia en 60 m.ll. 10”74, en 60 m.t. 12”97. Martina Martinez en 60 m.ll. 10”86. Joanna Hernandez en 60 m.ll. 11”14, en 60 m.t. 13”10. Nora Lopez en 60 m.t. 13”59.

Trofeu Sabadell de pista coberta, 3a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 3a jornada
Sabadell, 19/01/2019.
Resultats

DOS PODIS PELS PREBENJAMINS SUB08 MANRESANS I UN RÈCORD SUB12

Aquest dissabte a Sabadell s'ha disputat la tercera jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de 41 atletes del l'Avinent CA Manresa.

En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, hi han hagut algunes proves finals, on destaca la participació de l'atleta prebenjamina Oriol Sanllehí que ha pujat al podi en segon lloc en la prova de 400 metres llisos i en tercer lloc en la de 100 metres llisos.

L’atleta Sub12 Lucia Molina ha fet un magnífic salt en la prova de llargada de 4,22 metres que és rècord de Manresa al superar en 14 centímetres l’anterior registre que tenia Ona Bonet de l’any 2017.
Per la seva banda Roger Vergues ha estat molt aprop del rècord manresà de 1000 metres llisos Sub12 al fer un molt bon temps de 3’24”73.

En categoria infantil bons registres en salt d'alçada d’Ona Bonet amb 1,50 metres, i de Biel Cirujeda amb 1,48 metres.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Cadet masculí : David Perez 6è en perxa 2,40.

Cadet masculí : Abril Farré 9a en triple 9,00, en 60 m.ll. 9”02. Naomi Fechete 4a en perxa 2,40. Aina 5a en perxa 2,20.

Infantil masculí Biel Cirujeda 2n en alçada 1,48. Armand Hernandez en 2000 m.ll. 7’03”85. Jan Pol Catot en 2000 m.ll. 7’13”65. Lluc Jané en 2000 m.ll. 7’41”49. Gerard Cabrera 7è en alçada 1,35. en 2000 m.ll. 8’51”89. Roger Talaveron en 2000 m.ll. 7’42”86. Joan Homs en alçada 1,20. Nil Trulls en alçada 1,10.

Infantil femení : Ona Bonet 1a en alçada 1,50. Mar Santanach 4a en alçada 1,30. Èlia Ariso en 2000 m.ll. 8’23”95, 23a en alçada 1,10. Ivet Salas 9a en alçada 1,30. Martina Ruiz en 2000 m.ll. 8’11”89

Aleví masculí : Roger Verges en 1000 m.ll. 3’24”73. Pol Cirujeda 9è en llargada 3,60. Aleix Ferrero en 1000 m.ll. 3’45”13. Omar Benssaleh en 1000 m.ll. 3’56”99, 30è en llargada 3,12. Alejandro Mosquera en 1000 m.ll. 4’05”14, 40è en llargada 2,92. Daniel Mosquera 29è en llargada 3,13. Marc Cervera 28è en llargada 3,13. Toni Rodriguez 38è en llargada 2,98, en 1000 m.ll. 4’41”08.

Aleví femení : Lucia Molina 1a en llargada 4,22. Abril Vallbona en 1000 m.ll. 3’50”15. Sira Salas 7a en llargada 3,61. Olivia Lopez en 1000 m.ll. 3’40”68. Nor Benlagra en 1000 m.ll. 4’02”38. Carla Rovira 9a en llargada 3,55, en 1000 m.ll. 4’05”38. Raïssa Garcia 14a en llargada 3,34. Queralt Bartolo en 1000 m.ll. 4’04”96, 33a en llargada 3,01. Júlia Alcaide 27a en llargada 3,13.

Benjamí masculí : Bernat Vall en 1000 m.ll. 3’58”66. Arnau Rovira en 1000 m.ll. 4’02”39, 15è en pes 3,78. Pol Fernandez en 1000 m.ll. 4’03”56. Martí Homs 7è en pes 4,39.

Benjamí femení : Joana Hernandez en 1000 m.ll. 4’07”44. Queralt Garcia en 1000 m.ll. 4’16”00, 10a en pes 3,61. Jana Romero en 1000 m.ll. 4’21”42, 16a en pes 3,10. Martina Piña en 4’36”61.

Prebenjamí masculí : Oriol Sanllehí 3r en 100 m.ll. 19”00, 2n en 400 m.ll. 1’29”71. Lluc Ladron de Guevara en 100 m.ll. 19”95, en 400 m.ll. 1’32”75. Arnau Piqué en 100 m.ll. 20”28, en 400 m.ll. 1’31”78. Martí Orgaz en 100 m.ll. 21”85, en 400 m.ll. 1’42”22. Arnau Ferrero en 100 m.ll. 22”58, en 400 m.ll. 1’46”74. Eloy Martin en 100 m.ll. 23”58, en 400 m.ll. 1’47”17. Nolan Pierola en 100 m.ll. 24”74, en 400 m.ll. 1’54”56.

Prebenjamí femení :. Núri Ponti en 100 m.ll. 21”65, en 400 m.ll. 1’40”34. Noa Iftini en 100 m.ll. 22”80, en 400 m.ll. 1’55”85. Clàudia Guerri en 100 m.ll. 23”30, en 400 m.ll. 1’51”27. Ainet Clares en 100 m.ll. 23”47.

Trobades de Nadal

TROBADES DE NADAL
Per vacances de Nadal l'Escola d'Atletisme del CA Manresa ha ofert novament unes trobades d'activitats esportives per millorar l'ambient de grup.
27 de desembre. Grup Sub12
31 de desembre. Grup Sub08
2 de gener. Grup Sub14 amb 12 participants
4 de gener. Grup Sub10

Trofeu Sabadell de pista coberta, 2a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 2a jornada
Sabadell, 23/12/2018.
Resultats

LÚCIA MOLINA RÈCORD SUB12 EN 60 METRES LLISOS EN LA SEGONA JORNADA DEL TROFEU SABADELL 

Aquest diumenge s'ha disputat la segona jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de molts atletes del'Avinent CA Manresa.

Aquesta competició de promoció té com a destí disputar la jornada final el dia 16 de febrer, on els atletes hauran de classificar-se en les jornades prèvies.

Destaca la cursa de 60 metres llisos realitzada per l’atleta Sub12 Lucia Molina que amb un temps de 9”00 ha fet rècord de Manresa, al millorar en quatre centèsimes l’anterior plusmarca que tenia ella mateixa de l’any passat.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Relleu 4x200 Infantil masculí : Equip A (B.Cirujeda, J.P.Catot-J.Lladó, A.Hernández) amb 1'57”29. Equip B (-J.Homs-O.Renalias, J.Vilaplana, O.Massaneda) amb 2'02"17. Equip C (P.Claret, B.Font, D.Gomez, J.Pla) amb 2'17”39. 

Relleu 4x200 Infantil femení : Equip A (Q.Vallbona, O.Bonet, I.Salas, M.Santanach) amb 2’00”15. Equip B (C.Garrido, J,Hernandez, M.Ruiz, J.Xixions) amb 2'06”19. Equip C (E.Ariso-J.Codina-C.Costa-L.Pujol) amb 2'16”15.

Infantil masculí : Biel Cirujeda en 60 m.ll. 8"28, en 600 m.ll. 1’42”98.  Joan Homs en 60 m.ll. 8”80, en 600 m.ll. 1’49”26.   Jan Vilaplana en 60 m.ll. 8”85, en 600 m.ll. 1’51”10.    Oriol Renalias en 60 m.ll. 9”07, en 600 m.ll. 2’09”18.  Armand Hernández en 600 m.ll. 1’49”52, en 60 m.ll. 9”13.  Jan Pol Catot en 600 m.ll. 1’45”63, en 60 m.ll. 9"24. Pau Claret en 60 m.ll. 9”52, en 600 m.ll. 1’58”04.  Oriol Massaneda en 60 m.ll. 9”57, en 600 m.ll. 2’00”86.  David Gomez en 60 m.ll. 9”68, en 600 m.ll. 2’03”25.  Josep Pla en 60 m.ll. 10”20, en 600 m.ll. 2’12”12.  Bru Font en 60 m.ll. 10”29, en 600 m.ll. 2’07”24.

Infantil femení : Queralt Vallbona en 600 m.ll. 1’45”17, en 60 m.ll. 8”78. Mar Santanach 4a en perxa 1,90, en 60 m.ll. 8”96. Ivet Salas 8ª en perxa 1,70, en 60 m.ll. 9”25. Martina Ruiz en 60 m.ll. 9”25, en 600 m.ll. 1’59”81. Jenay Hernandez en 60 m.ll. 9”30, en 600 m.ll. 2’01”42. Ona Bonet en 60 m.ll. 9”32, en 600 m.ll. 2’03”13. Jana Xixons en 60 m.ll. 9”43, en 600 m.ll. 2’08”38. Clàudia Costa en 60 m.ll. 9”56, en 600 m.ll. 2’17”83. Èlia Ariso en 60 m.ll. 9”56, en 600 m.ll. 2’12”96. Clàudia Garrido en 60 m.ll. 9”75, en 600 m.ll. 2’03”21. Laia Pujol en 60 m.ll. 9”78, en 600 m.ll. 2’22”55. Júlia Codina en 60 m.ll. 10”13.

Aleví masculí : Roger Verges en 600 m.ll. 1’55”55. Pol Cirujeda 4t en alçada 1,25, en 60 m.ll. 9”31. Dumitriu Croitor en 60 m.ll. 9”56, 25è en pes 3,75. Èric Roncero en 60 m.ll. 9”68, 14è en pes 4,48. Martí Carbonell 2n en pes 6,20, en 60 m.ll. 9”78. Marc Cervera 15è en `pes 4,47, en 60 m.ll. 10”09. Aleix Ferrero 13è en pes 4,63, en 60 m.ll. 10”20. Alejandro Mosquera en 60 m.ll. 10”26, en 600 m.ll. 2’09”69. Daniel Mosquera en 60 m.ll. 10”40.

Aleví femení : Lucia Molina en 60 m.ll. 9”00, en 600 m.ll. 2’03”88.  Carla Rovira en 60 m.ll. 9”40, en 600 m.ll. 2’14”58. Sira Salas 2a en pes 6,51, en 60 m.ll. 9"46. Xènia Portet en 600 m.ll. 2’06”29. Raïssa Garcia en 60 m.ll. 10”00, en 600 m.ll. 2’47”61. Abril Vallbona en 60 m.ll. 10”10, en 600 m.ll. 2’07”89. Queralt Bartolo 10a en pes 4,40, en 600 m.ll. 2’20”91. Júlia Alcaide en 60 m.ll. 10”35. Nor Benlagra en 60 m.ll. 10”56, en 600 m.ll. 2’30”86.

Benjamí masculí :  Martí Homs en 60 m.ll. 10"18, 23è en llargada 2,56. Pol Fernandez 14è en llargada 2,84, en 60 m.ll. 10"31. Arnau Rovira 3r en llargada 2,98, en 60 m.ll. 10"55. Adrià Renalias 33è en llargada 2,41, en 60 m.ll. 11”22. Marc Just 54è en llargada 1,95, en 60 m.ll. 11”73. Marc Pallejà 50è en llargada 2,18, en 60 m.ll. 12”09. Pere Auge 46è en llargada 2,28, en 60 m.ll. 12”16.

Benjamí femení : Jana Romero 2a en llargada 2,88, en 60 m.ll. 10”53. Manal Kahia 5a en llargada 2,64. Martina Piña 9a en llargada 2,49, en 60 m.ll. 10”90.  Queralt Garcia en 60 m.ll. 10”74.  Joana Hernández 15a en llargada 2,24, en 60 m.ll. 11”06.  Ana Codina 30a en llargada 1,52, en 60 m.ll. 14”13.