Escola

Notícia destacada

 FORMULARI MATRÍCULA CURS 2020-2021!!!!

Loteria de Nadal Número 16389
Venda de dècims a secretaria o loteria Bonavista

____________________________
Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern

***************************

DILLUNS 23 DE NOVEMBRE
L'ESCOLA TORNA A ENTRENAR A LA PISTA
.

Amb les noves mesures del Covid l'escola d'atletisme torna al seu funcionament amb certa normalitat.

Estrenarem la nova pista!!!

Els pares i acompanyants de moment no podran accedir a l'estadi, només aquells que tenen cita prèvia per anar a secretaria i res més.

Per facilitar l'entrada a l'estadi dels atletes, aquests ho faran de forma graduada.
I els horaris d'entrada són aquests:
18h05' els del grup Sub14 (infantils)
18h10' els del grup Sub12 (aleví)
18h15' els dels grups Sub10 i Sub8 (benjamí i prebenjamí)

Les sortides a les hores habituals per la porta de l'estadi:
19h15' grups Sub8, Sub10 i Sub12
19h45' grup Sub14
----------------------------------------------

ESCOLA D'ATLETISME
 
La secretaria de l'entitat està oberta.
Cal CITA PRÈVIA. Aquesta es podrà demanar per l'e-mail de l'entitat:
Per  noves inscripcions, es pot enviar e-mail cumplimentant el questionari que trobareu a aquesta mateixa web (de l'entitat i de l'escola) a l'e-mail: 
Estem en periode d'obres del canvi de sintètic.
L'escola utilitzarà un camp de futbol de terra i el camp de rugby. Per tant, tindrem espai suficient i ampli per dur a terme els treballs dels diferents grups i categories.
Seguirem informant de qualsevol novetat que pugui presentar-se.

****************************
CALENDARI 2020
Suspés Campionat de Catalunya de clubs Sub10-Sub12-Sub14-Su16

Previ Campionat de Catalunya Sub14 de PC

CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 DE PC, jornada prèvia 
Sabadell, 29/02/2020.
Resultats

9 ATLETES MANRESANS SUPEREN EL PREVI CATALÀ SUB14

Aquest dissabte s'ha disputat a Sabadell la jornada prèvia del Campionat de Catalunya infantil individual de pista coberta amb força participació d'atletes de l'Avinent CA Manresa amb un total de 17 atletes (9 nois i 8 noies) que han realitzat 26 actuacions de les quals 14 han passat a la final que és farà el dia 8 de març, amb 9 atletes finalistes.

Destaquen els atletes Queralt Vallbona i Armand Hernandez que han finalitzat la cursa de 600 metres llisos en primera posició amb molt bons temps. Hernandez ha millorat el rècord manresà al fer 1’38”41, que ell mateix ja va assolir unes setmanes enrere. Tots dos també estaran lluitant per estar entre els millors en la cursa de 60 metres llisos. En aquesta distància Vallbona amb un temps de 8”39 ha millorat el rècord manresà que ella mateixa ja tenia de fa uns dies.
Per la seva part Oriol Renalies i Nil Trulls han quedat tercer i quart en el salt de perxa que els dona opcions de lluitar pel podi. També optarà Lucia Molina en el 60 metres tanques que ha fet el tercer millor temps i en la llargada on s’ha classificat en quart lloc.
En la jornada final també estarà present el relleu femení de 4x200, que en la jornada classificatòria va fer el millor registre.

Tots els atletes participants en aquesta jornada, en negreta els atletes classificats per la final:

Sub14 femení:
60 m.ll.:  Queralt Vallbona 4a amb 8"39. Abril Caballero 26a amb 9”12.
600 m.ll.: Queralt Vallbona 1a amb 1'40”59.
2000 m.ll.:  Queralt Bartoló 24a amb 8’09”47. 
60 m.t: Lucia Molina 3a amb 10”03. Sira Salas 11a amb 10”74. Jenay Hernandez 18a amb 11”22. 
Alçada: Sira Salas 13a amb 1,29. Jenay Hernanez 15a amb 1,29.
Perxa: Ona Dalmau 19a amb 1,85.
Llargada: Lucia Molina 4a amb 4,47. Carla Rovira 24a amb 3,98.
Triple: Carla Rovira22a amb 8,56.

Sub14 masculí:
60 m.ll.: Armand Hernandez 5è amb 8"19. Oriol Massaneda 25è amb 8"68.
600 m.ll.: Armand Hernandez 1r amb 1’38”41. Pau Claret 27è amb 2’02”51
2000 m.ll.: Aleix Ferrero 24è amb 7’36”10. Moussa Mballo 25è amb 7’41”10 
2000 m.m: Oriol Massaneda 4t amb 11’44”38. Anas Rghif 12è amb 13’14”16
Perxa:  Oriol Renalias 3r amb 2,45. Nil Trulls 4t amb 2,40.
Llargada:  Oriol Renalias 7è amb 4,52. 
Triple:  Nil Trulls 8è amb 9,47. Pau Claret 11è amb 9,40.

2002QueraltVallbona60ll
Queralt Vallbona als 60 metres llisos (Imatge de A.Cervera)

Festa de la Llum de Manresa

FESTA DE LA LLUM DE MANRESA
Manresa, 20/02/2020.

L’AVINENT MANRESA PRESENT A LA FESTA DE LA LLUM

El passat dijous 20 de febrer l’Avinet CAManresa, com cada any, ha col·laborat en els actes de la festa de la Llum 2020 de Manresa, com a portadors de l'aigua.
Aquest any s'ha canviat de format i s'ha repetit d'altres anys que l'aigua sigui recollida al monument de la Ben Plantada del Passeig Pere III, on els atletes del grup mixte juntament amb l’alevina Raïssa Garcia han baixa't pel passeig fins arribar a la Plaça Sant Domènec om portadors de la aigua.
El Centre Excursionista Comarca del Bages són els portadors de la llum.
A les 20h00’a l'església del Carme es va fer una representació teatral del Misteri de la Llum.
L'acte va finalitzar al Monument de la Llum i l'aigua de la plaça dels Infants, on dos dels nostres portadors van entregar a l’alcalde l’àmfora i aquest va abocar l'aigua al monument.
Els nostres portadors finals van ser els germans Mosquera, l’Alejandro i el Daniel.

LlumPasseig
El grup mixte i la Raïssa Garcia a la ben plantada juntament amb els responsables d'aquell moment

LlumOfrena
Alejandro i Daniel Mosquera, en l'acte final de la Festa

Previ Campionat de Catalunya Sub14 de relleus 4x200 de PC

PREVI CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 DE RELLEUS DE PC
Sabadell, 16/02/2020.
Resultats

L’EQUIP SUB14 FEMENÍ A LA FINAL DE RELLEUS AMB EL MILLOR TEMPS.

Aquest diumenge a Sabadell s'ha disputat la jornada prèvia del Campionat de Catalunya Sub14 de relleus 4x200 de pista coberta on els dos equips de l'Avinent CA Manresa han tingut sorts diferents.
Amb un temps de 1'54"40 l'equip Sub14 femení format per Lucia Molina, Queralt Vallbona, Sira Salas i Jenay Hernandez han aconseguit passar a la fase final amb el millor registre de tots els equips participants.
Mentre l'equip Sub14 masculí no ha aconseguit superar la eliminatòria per molt poc al realitzar el setè millor registre de tots els equips participants, on es classifiquen els sis millors temps, ja que els manresans han parat el cronòmetre en 1’56”62 a tan sols catorze centèsimes de poder passar a la final. Han participat Nils Trulls, Armand Hernandez, Oriol Renalias i Martí Vall.

2002PreviRelleuPC
Armand Hernandez entregant testimoni a Oriol Renalias en el segon canvi (Imatge de C.Rodriguez)

Final Trofeu Sabadell de PC

FINAL TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA 
Sabadell, 16/02/2020.
Resultats

18 MEDALLES EN LA FINAL DEL TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA
AMB 2 RÈCORDS MANRESANS 


 Aquest dissabte s'ha disputat la final del Trofeu Sabadell amb moltes bones actuacions pels atletes de l'Avinent CA Manresa. En el podi han obtingut un total de 18 medalles de les quals 9 han estat d'or, 4 d'argent i 5 de bronze. 

Victòries en Sub14 de Queralt Vallbona en 600 metres llisos, d’Armand Hernandez en 600 metres llisos, i de Lucia Molina en salt de llargada . En Sub12 de Pol Cirujeda en 60 metres llisos i en salt de llargada. I en Sub10 de Pol Fernandez en 400 metres llisos.
Han guanyat les seves curses de relleus 4x200 els equips de Sub14 femení, el de Sub14 masculí i el Sub12 masculí.

Les medalles d'argent han estat en Sub14 de Lucia Molina en 60 metres tanques, d’Oriol Renalias en perxa i en Sub10 de Pol Fernandez en llargada.
En quan a relleus 4x200 segon lloc pel Sub10 masculí.

Amb medalles de bronze han estat en Sub14 de Queralt Vallbona en 60 metres llisos, d’Armand Hernandez en 60 metres llisos, de Nil Trulls en salt de perxa. En Sub12 de Dumitru Croitor en salt de llargada i de Raïssa Garcia en 60 metres tanques.

En quan a marques destaquen els 2 rècords manresans millorats en aquesta final de promoció. On l'atleta sub14 Queralt Vallbona ha establert nou rècord en 60 metres llisos amb un temps de 8”47 que millorava en una centèsima l’anterior plusmarca que tenia Cèlia Castilla de l’any 2017.
També en Sub14
Lucia Molina, atleta de primer any, en la prova de llargada ha saltat fins als 4,78 metres que suposa millorar el rècord manresà en quatre centímetres, plusmarca que tenia Clàudia Galan de l’any 2017.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Relleus 4x200: 
Sub14 M 
(N.Trulls-O.Renalias-M.Vall-A.Hernandez) 1r amb 1’53”29
Sub14 F (L.Molina-Q.Vallbona-S.Salas-J.Hernandez) 1r amb 1’53”88
Sub12 M 
(M.Cervera-P.Cirujeda-A.Mosquera-E.Roncero) 1r amb 2'04”54
Sub10 M (A.Mora-A.Renalias-P.Fernandez-A.Rovira) 2n amb 2’25”68

Sub14 masculí:   Armand Hernandez 1r en 600 m.ll. 1’39”18, 3r en 60 m.ll. 8”27. Oriol Renalias 2n en perxa 2,45. Nil Trulls 3r en perxa 2,30.

Sub14 femení: . Queralt Vallbona 1a en 600 m.ll. 1’42”73, 3a en 60 m.ll. 8”47. Lucia Molina 1a en llargada 4,78, 2a en 60 m.t. 10”11. Olivia Lopez 5a en 2000 m.ll. 7’47”60. Sira Salas 6a en 60 m.t. 11”02 , 9a en alçada 1,25. Jenay Hernandez 6a en alçada 1,31. Queralt Bartoló 8a en 2000 m.ll. 8’27”96.

Sub12 masculí:  Pol Cirujeda 1r en 60 m.ll. 8”80. 1r en llargada 4,17. Dumitru Croitor 3r en llargada 3,78. Marc Cervera 6è en llargada 3,57. Martí Homs 7è en alçada 1,20. Alejandro Mosquera 9è en 1000 m.ll. 3’38”53. Bernat Vall 10è en 1000 m.ll. 3’38”90.

Sub12 femení:   Raïssa Garcia 3a en 60 m.t. 10”62. Abril Vallbona 11a en 600 m.ll. 2’07”05.

Sub10 masculí:  Pol Fernandez 1r en 400 m.ll. 1’14”78, 2n en llargada 3,33. Arnau Rovira 4t en 60 m.ll. 9”87, 5è en 1000 m.ll. 3’47”87. Àlex Mora 8è en 60m.ll. 10”34, 8è en 400 m.ll. 1’26”55.

Sub10 femení:  Queralt Garcia 5a en 400 m.ll. 1’19”45, 5a en llargada 3,00.

2002FTSRelleuS12M
Els guanyadors del relleu 4x200 Sub12 (Imatge A.Cervera)

Campionat de Catalunya Sub14 de proves combinades de PC

CAMPIONAT DE CATALUNYA INFANTIL DE PROVES COMBINADES DE PISTA COBERTA 
Sabadell, 15/02/2020
Resultats

5 ATLETES MANRESANS AL CATALÀ DE COMBINADES S14 DE PISTA COBERTA

Aquest dissabte s'ha disputat el català de proves combinades Sub14 a la pista coberta de Sabadell amb cinc atletes participants de l'Avinent C.A.Manresa que han realitzat la tetratló, combinada que consta de la suma de punts de quatre proves. 

Molt bona actuació de l'atleta Armand Hernandez que s'ha assolit el quart lloc amb un total de 1542 punts on ha lluitat pel podi fins la darrera prova.
Per la seva banda en categoria femenina Lucia Molina ha fet una bona combinada quedant en cinquè lloc amb 1863 punts.
La seva companya Sira Salas s'ha classificat en una bona 8a posició amb 1665 punts.
I finalment Oriol renalias ha acabat en el 10è lloc amb 1199 punts i Nil Trulls en la 12a posició amb 1153 punts. 

Totes les marques dels manresans:

Tetratló Sub14 femení: 
5a Lucia Molina amb 1863 punts
.....60 m.t. 10”73 - alçada 1,28 - pes 8,49 - llargada 4,63
8a Sira Salas amb 1665 punts
.....60 m.t. 10”70 - alçada 1,22 - pes 8,33 - llargada 4,08

Tetratló Sub14 masculí: 
4t Armand Hernadez amb 1542 punts 
.....60 m.ll. 8"19 - llargada 4,83 - pes 8,38 - alçada 1,37
10è Oriol Renalias amb 1199 punts 
.....60 m.ll. 8”92 - llargada 4,38 - pes 8,08 - alçada 1,28
12è Nil Trulls amb 1153punts 
.....60 m.ll. 8"79 - llargada 4,10 - pes 8,21 - alçada 1,22

NilTrulls
Nil Trulls al salt d'alçada (Imatge JJVico)