Escola

Notícia destacada

  • FESTA DE CLOENDA
    Manresa, 18 de juny a Manresa
    Bon ambient viscut en la Festa de Cloenda de l'EMA
    En breu les fotografies i els guardonats

    -------------------------------------------------------------------------

  • FESTA D'AIGUA
    Dimecres tarda, 22 de juny a Manresa
    Darrer dia amb la Festa d'aigua.
    Han de portar la roba d'entrenament habitual, més un muda de recanvi i tovallola.
    Per la guerra d'aigua poden portar pistoles d'aigua, petits cubells, etc.
    18.15 Escalfament
    18.25 Jocs d' aigua. (Infantils practica del pas de ria amb aigua)
    18.45 Guerra d'aigua entre tots els atletes de l'EMA a la ria
    19.15 Fi de temporada

Control Manresà de Proves Combinades

CONTROL MANRESÀ DE PROVES COMBINADES DE PROMOCIÓ 
Manresa, 04-05/05/2018. 
Resultats
LES COMBINADES MANRESANES TANQUEN ELS CONTROLS LOCALS

CombiSub14M
Els atletes Sub14

 Entre divendres i dissabte passat s'ha disputat el Control Manresà de proves combinades de promoció a l'estadi d'atletisme de Manresa. Un total de 74 atletes manresans han participat en aquest darrer control local.

En categoria Sub16 el guanyador en nois ha estat Biel Salas amb un total de 3793 punts I en noies la primera ha estat Clàudia Galan amb 2763 punts.
En Sub14 Biel Cirujeda ha estat el més complert al fer un total de 1452 punts Mentre en noies Carla Manzano ha obtingut la millor puntuació amb 1787 punts, a deu punts de la seva companya Ona Bonet
En Sub12 el més destacats han estat Oriol Renalias amb 1076 punts i Lúcia Molina amb 1616 punts.
A la categoria Sub10 s'han imposat Pol Cirujeda amb 472 punts i Abril Vallbona amb 506 punts.
I en la categoria Sub08 han estat primers Pol Fernandez amb 125 punts i Queralt Garcia amb 286 punts. 

Totes les puntuacions dels atletes manresans: 

Octatló Sub16 masculí: Biel Salas 3793 punts, Sergi Garcia 3642 punts, Pau Perpiñan 3317 punts, Oriol Lladó 1965 punts.

Hexatló Sub16 femení: Clàudia Galan 2763 punts, Èlia Rius 2527 punts, Judit Figuls 2512 punts.

Pentatló Sub14 masculí:  Biel Cirujeda 1452 punts, Marc Merenguer 1405punts, Adrià Garcia 1363 punts, , Joan Lladó 1282 punts, Ixent Palomero 1209 punts, , Gerard Cabrera 1206 punts, Jan Pol Catot 1057 punts, Oriol Morell 1015 punts, Biel Lopez 836 punts, Raul Espuga 832 punts, Ypussef Ghajouan 729 punts, Marc Vendrell 710 punts, Joan Homs 688, Adriàn Serrano 678 punts, David Gomez 664 punts, Eloi Baraldes 631 punts. 

Pentatló Sub14 femení:  Carla Manzano 1787 punts, Ona Bonet 1777 punts, Abril Farré 1577 punts, Mar Santanach 1520 punts, Núria Escursell 1403 punts, Glòria Amella 1396 punts, Ivet Salas 1321 punts, Jana Xixons 1057 punts, Beatriz Peñaloza 1047 punts, Fatima Saghir 881 punts. 

Tetratló Sub12 masculí, Oriol Renalias 1076 punts, Pau Claret 865 punts, Nil Trulls 861 punts, Roger Farré 641 punts, Martí Carbonell 609 punts, Omar Benssaleh 290 punts, Aleix Ferrero 269 punts. 

Tetratló Sub12 femenís Lucia Molina 1616 punts, , Queralt Vallbona 1241 punts, Sira Salas 1372 punts, Jenay Hernandez 1261 punts Ona Dalmau 922 punts, Júlia Codina 903 punts, Carla Rovira 901 punts, Laia Pujol 808 punts, Queralt Bartolo 775 punts, Olivia Lopez 652 punts

Triatló Sub10 masculí: Pol Cirujeda 472 punts,  Èric Roncero 323 punts, Marc Cervera 298 punts, Dumitriu Croitor 296 punts, Martí Homs 197 punts, Alejendro Mosquera 158 punts, Marc Lopez 140 punts.

Triatló Sub10 femení:  Abril Vallbona 506 punts, Nor Benlagra 485 punts, Júlia Alcaide 456 punts, Martina Martinez 415 punts, Manal Kahia 312 punts, Jana Romero 277 punts, Martina Piña 253 punts, Raïssa Garcia 121 punts.

Triatló Sub08 masculí:  Pol Fernandez 125punts, Arnau Rovira 77 punts, Sergi Martinez 36 punts, Marc Pallejà 3 punts, Arnau Ferrero sense punts, Oriol Sanllehí sense punts, Pere Auge sense punts

Triatló Sub08 femení: Queralt Garcia 286 punts,  Safae Kahia 128 punts.

CombiSub14F
Les atletes Sub14

Control Manresà de Proves de Promoció

CONTROL MANRESÀ DE PROVES DE PROMOCIÓ 
Manresa, 28/04/2018.
Resultats

RÈCORD LOCAL EN LA JORNADA DE PROMOCIÓ A MANRESA
QUERALT VALLBONA EN 2000 METRES LLISOS ALEVÍ


 Aquest dissabte a Manresa s'ha disputat la jornada del Control Manresà de proves de promoció. Uns 90 atletes de l'Avinent CAManresa i una desena d'altres clubs han participat en aquesta jornada.
Destaca la marca de l’atleta S12 Queralt Vallbona que ha establert un nou rècord manresà de la categoria en la prova dels 2000 metres llisos amb un temps de 7'22”0 rebaixant en més de sis segons l'anterior plusmarca que ella mateixa va fer fa un any justament en la mateixa competició.

Marques també molt bones en categoria S14 les realitzades per la llançadora Aina Solé ja que ha fet 24,62 metres en javelina i 22,30 metres en disc. Mentre Adrian Sedano s’estrenava en el llançament de martell amb un bon tir de 32,38 metres. En categoria S12 Oriol Renalias ha superat el llistó de perxa a 1,90 metres.

Els atletes manresans més destacats en cada prova han estat:

60 m.llisos S10M: Dumitriu Croitor 9”5, Pol Cirujeda 9”5, Èric Roncero 9”8 
1000 m.llisos S10M: Bernat Vall 3’54”4, Pol Cirujeda 3’58”6, Marc Cervera 3’59”1
Alçada S10M: Marc Cervera 1,05, Pol Cirujeda 1,00, Èric Roncero 0,95
60 m.llisos S10F: Abril Vallbona 4’09”2, Nor Benlagra 4’11”2, Martina Martinez 4’15”8 
1000 m.llisos S10F: Bernat Vall 3’54”4, Pol Cirujeda 3’58”6, Marc Cervera 3’59”1
Alçada S10F: Martina Martinez 1,00, Raïssa Garcia 0,95, Júlia Alcaide 0,90
60 m.llisos S12M: Nil Trulls 9”2, Jan Vilaplana 9”4, Martí Vall 9”6
60 m.tanques S12M: Oriol Renalias 10"5, Jan Vilaplana 11”1, Martí Carbonell 12”1 
2000 m.llisos S12M: Roger Verges 7’49”3, Pau Claret 8’14”4, Omar Benssaleh 8’29”5
Alçada S12M: Nil Trulls 1,25, Oriol renalias 1,15, Josep Pla 1,10 
Perxa S12M:, Oriol Renalias 1,90, Jan Vilaplana 1,50 
Llargada S12M: Oriol Reedssenalias 4,10, Jan Vilaplana 3,77, Martí Vall 3,48 
Pes S12M: Martí Vall 7,58, Josep Pla 7,57, Roger Farré 6,89 
Disc S12M:  Martí Vall 20,67 
Pilota S12M: Pau Claret 26,31, Aleix Ferrero 10,79 
60 m.ll. S12F: Queralt Vallbona 9"0, Jenay Hernandez 9”3, Èlia Arisó 9”6
60 m.tanques S12F: Sira Salas 11”2, Ona Dalmau 12”0, Èlia Arisó 12”2
2000 m.llisos S12F: Queralt Vallbona 7'22”0, Jenay Hernandez 8'26”1, Olivia Lopez 8’43”9
Alçada S12F: Jenay Hernandez 1,20, Queralt Vallbona 1,20, Sira Salas 1,15 
Perxa S12F: Ona Dalmau 1,30, Jenay Hernandez 1,30 
Llargada S12F: Sira Salas 3,44, Júlia Codina 3,14, Èlia Arisó 2,93 
Disc S12F: Queralt Vallbona 19,23, Ona Dalmau 13,36, Júlia Codina 10,49 
Pilota S12F: Sira Salas 18,10, Kiria Castany 9,21
80 m.ll. S14M: Marc Merenguer 10”5, Biel Cirujeda 10”9, Oriol Morell 11”5
150 m.ll. S14M: Marc Merenguer 19”3, Biel Cirujeda 20”8, Joan Lladó 22”2 
80 m.tanques S14M: Arnau Solé 15”2, Oriol Morell 15”8, Joan Lladó 16”3 
220 m.tanques S14M: Adrià Garcia 36”7, Jan Pol Catot 38”3, Joan Homs 41”0 
3000 m.llisos S14M: Miquel Cruz 11'00”5, Nil Frias 11’18”7, Jan Pol Catot 11’21”4
Alçada S14M: Biel Cirujeda 1,40, Oriol Morell 1,35, Gerard Cabrera 1,30
Perxa S14M: Martí Serra 2,50, Joan Lladó 2,30, Gerard Cabrera 1,70 
Llargada S14M: Oriol Morell 4,44, Arnau Solé 3,97
Triple S14M: Gerard Cabrera 9,01, Arnau Solé 8,97, Adrià Garcia 8,92 
Pes S14M: David Perez 8,20, Adriá Sedano 7,70, Joan Homs 6,45 
Disc S14M: Arnau Solé 21,14, Jan Pol Catot 20,28, Alex Molina 19,32
Martell S14M: Adrian Sedano 32,38, Eloi Baraldes 16,21, Guillem Closa 15,98 
Javelina S14M: Adrià Garcia 22,06, Gerard Cabrera 16,29, Eloi Baraldes 15,00
80 m.llisos S14F: Carla Manzano 11”0, Miriam Garrido 11”1, Anna Saloni 11”6 
150 m.llisos S14F: Miriam Garrido 21”1, Gal.la Joan 21”4, Ona Bonet 22”3 
80 m.tanques S14F: Miriam Garrido 15”2,  Mar Santanach 16”3, Jana Xixons 17”4
220 m.tanques S14F: Miriam Garrido 40”9, Núria Escursell 41”2 
3000 m.llisos S14F: Fatima Saghir 13’14”8, Hikima Carreras 13’40”9 
Alçada S14F: Ona Bonet 1,35, Glòria Amella 1,30, Beatriz Peñaloza 1,25 
Perxa S14F: Carla Manzano 2,50, Gal.la Joan 2,10, Mar Santanach 1,90 
Llargada S14F: Gal.la Joan 4,26, Ona Bonet 4,20, Ivet Salas 3,91 
Triple S14F: Ivet Salas 8,66, Jana Xixons 7,71 
Pes S14F: Carla Bernaus 9,26, Mar Santanach 8,80, Irene Mateo 8,72 
Disc S14F: Aina Solé 22,30, Ona Bonet 19,17, Carla Manzano 18,18
Martell S14F: Mar Santanach 26,54, Anna Saloni 21,99, Glòria Amella 21,16 
Javelina S14F: Aina Solé 24,62, Fatima Saghir 16,30, Jana Xixons 12,04
Perxa S16M : Sergi Garcia 3,10, Oriol Lladó 2,50
Perxa S16F: Cèlia Teixidor 2,70, Naomi Fechete 2,50 

Trofeu Promoció, 4a jornada



TROFEU PROMOCIÓ, 4a jornada

Manresa, 21/10/2017
Resultats
Imatges (Toni Cabrera)

CAMPIONS DEL TROFEU PROMOCIÓ


Aquest dissabte s'ha disputat la quarta jornada del Trofeu Promoció, que organitza la Federació Catalana d'Atletisme, a les pistes de Manresa.
Amb la satisfacció de veure l'Avinent CA Manresa de nou campió del Trofeu amb un total de 360,6 punts al llarg de les quatre jornades. On cal mencionar que un participatiu G.A Lluïsos Mataró amb un total de 319,8 punts havia dominat la classificació fins gairebé al final de la darrera jornada, on finalment els manresans han aconseguit distanciar-se. Molt disputada ha estat també la tercera posició del podi per equips, on el Cornella At. amb un total de 191,7 punts s'ha imposat per pocs punts a la U.A.Barberà que ha sumat 187 punts.

Un total de 112 atletes manresans van participar en aquesta jornada. Pujant al podi en 33 ocasions, de les quals 10 van ser d'or, 8 d'argent i 15 de bronze.

En quan a marques destaca el nou rècord assolit per Joan Lladó en el salt de perxa aleví al superar el llistó a 2,31 metres millorant en un centímetre l'anterior plusmarca que tenia Martí Serra de l'any passat

Cadet masculí: Èric Molina 1r en pes 12,84, 2n en 100 m.ll. 11"8. Sam Butxaca 1r en 100 m.ll. 11"6. Biel Salas 1r en 600 m.ll. 1'38"3, 3r en 100 m.ll. 11"9. Sergi Garcia 3r en 600 m.ll. 1'40"2, 6è en pes 9,73. Àlex Martin 5è en pes 10,26. Roger Gassó 6è en 100 m.ll. 12"6. Èric Requena 5è en 600 m.ll. 1'42"9, 10è en pes 8,62. Biel Diaz 10è en 100 m.ll. 13"2. Arnau Lopez 13è en 100 m.ll. 13"7, 7è en 600 m.ll. 1'43"9.

Cadet femení: Judith Devers 1a en 100 m.ll. 13"0. Laia Badia 3a en 100 m.ll. 13"4, 3a en 600 m.ll. 1'51"2. Judith Canal 3a en 100 m.ll. 13"4. Mireia Orriols 5a en 100 m.ll. 13"6. Meritxell Lladó 5a en 100 m.ll. 13"6. Judit Figuls 8a en 100 m.ll. 13"9. Janina Jo Hom 9a en 100 m.ll. 14"0. Judith Martinez 15a en 100 m.ll. 14"5. Èlia Rius 18a en 100 m.ll. 14"6. Marta Culebras 20a en 100 m.ll. 15"5. Cèlia Teixidor 21a en 100 m.ll. 16"6.

Infantil masculí: Jan Diaz 3r en 80 m.ll. 10"2, 2n en javelina 31,52. Martí Serra 1r en martell 14,32, 7è en javelina 16,22, 18è en disc 10,27. Marc Merenguer 2n en 600 m.ll. 1'40"9, 6è en 80 m.ll. 10"6, 13è en triple 8,13. Ixent Palomero 2n en martell 14,19, 8è en javelina 16,14, 15è en disc 13,35. Oriol Morell 3r en martell 12,68, 26è en 80 m.ll. 12"3. Arnau Solé 4t en disc 24,36, 11è en triple 8,69. Oriol Verges 7è en 80 m.ll. 10"7. Nil Pujol 8è en 80 m.ll. 10"8, 8è en triple 8,94, 8è en 600 m.ll. 1'48"4. Adrià Garcia 4t en javelina 24,58, 6è en triple 9,20, 11è en 80 m.ll. 10"9. David Perez 10è en triple 8,78, 13è en 80 m.ll. 11"1.Nil Frias 18è en 600 m.ll. 1'57"2, 31è en 80 m.ll. 13"1. Miquel Cruz 21è en 600 m.ll. 1'59"0. Àlex Molina 16è en disc 12,82, 33è en 80 m.ll. 14"3.

Infantil femení: Clàudia Galan 1a en triple 10,12, 13a en 80 m.ll. 11"6. Naomi Fechete 2a en martell 31,48, 16a en 80 m.ll. 11"8. Rut Tristany 2a en triple 9,82, 9a en 80 m.ll. 11"3. Mireia Sanllehí 3a en 600 m.ll. 1'48"4, 13a en martell 16,35, 10a en 80 m.ll. 11"4. Emma Torres 5a en disc 19,11, 26a en 600 m.ll. 2'06"1. Carla Manzano 7a en martell 22,81, 5a en 80 m.ll. 11"0, 10a en 600 m.ll. 1'52"8. Cèlia Castilla 4a en martell 28,69, 7a en 80 m.ll. 11"1. Martina Monsó 6a en triple 9,40, 7a en 80 m.ll. 11"1, 21a en 600 m.ll. 2'03"1. Berta Eslava 7a en 600 m.ll. 1'51"7, 10a en triple 8,74, 10a en 80 m.ll. 11"4. Marta Ribalta 9a en disc 14,00, 11a en 600 m.ll. 1'54"1. Gal.la Joan 7a en triple 8,85, 13a en 80 m.ll. 11"6. Anna Saloni 9a en martell 21,23, 17a en 600 m.ll. 1'59"5. Miriam Garrido 15a en 80 m.ll. 11"7, 22a en 600 m.ll. 2'03"8. Hikima Carreras 12a en disc 11,04, 18a en 600 m.ll 2'00"4. Pilar Ruiz 16a en 80 m.ll. 11"8. Abril Ferrer 11a en disc 12,56, 16a en 80 m.ll. 11"8. Aina Solé 7a en disc 18,45, 19a en 80 m.ll. 12"0. Mariona Gomez 12a en martell 18,53, 30a en 600 m.ll. 2'13"9. Noa Sabio 17a en triple 7,51, 24a en 80 m.ll. 12"3. Marina Casas 12a en triple 8,61, 31a en 80 m.ll. 12"9. Thais Hennah 32a en 80 m.ll. 13"0. Carla Montalban 39a en 80 m.ll. 14"0.

Aleví masculí: Joan Lladó 1r en perxa 2,31, 10è en 600 m.ll. 2'00"4. Biel Cirujeda 1r en 600 m.ll. 1'46"8. Jan Pol Catot 3r en 600 m.ll. 1'54"8. Nil Trulls 5è en perxa 1,65, 21è en 600 m.ll. 2'13"1. Mauro Molina 7è en 600 m.ll. 1'57"9. Lluc Jané 8è en 600 m.ll. 1'58"9. Jan Vilaplana 6è en perxa 1,30, 9è en 600 m.ll. 2'00"1. Eloi Baraldes 8è en perxa 1,20. Joan Homs 11è en 600 m.ll. 2'01"1. Gerard Cabrera 4t en perxa 1,70, 12è en 600 m.ll. 2'01"6. Roger Talaveron en 600 m.ll. 2'02"7. David Gomez en 600 m.ll. 2'06"5. Pau Claret 14è en 600 m.ll. 2'08"0.Oriol Renalias 6è en perxa 1,30, 24è en 600 m.ll. 2'14"9.

Aleví femení: Queralt Vallbona 1a en 600 m.ll. 1'52"4, 13a en disc 12,08. Ona Bonet 3a en disc 20,03, 5a en 600 m.ll. 2'00"1. Clàudia Garrido 2a en disc 20,26, 14a en 600 m.ll. 2'07"2. Mar Santanach 3a en perxa 1,80, 4a en disc 16,57. Ivet Salas 5a en perxa 1,50, 6a en disc 14,01. Cristina Castellano 9a en disc 13,05. Jana Xixons 15a en disc 11,95, 9a en 600 m.ll. 2'03"6.Martina Ruiz 16a en 600 m.ll. 2'07"6. Laia Pujol 34a en 600 m.ll. 2'20"9. Clàudia Costa 38a en 600 m.ll. 2'22"7. Júlia Codina 22a en disc 9,28, 39a en 600 m.ll. 2'28"4. Aitana Solà 41a en 600 m.ll. 2'43"5.

Benjamí masculí: Pol Cirujeda 3r en 60 m.ll. 9"3, 18è en alçada 0,95. Martí Carbonell 5è en 60 m.ll. 9"6. Roger Verges 7è en alçada 1,00.Aleix Ferrero 17è en alçada 0,95, 19è en 60 m.ll. 10"3. Dumitrou Croitor 24è en 60 m.ll. 10"5. Alejandro Mosquera 27è en 60 m.ll. 10"7, 30è en alçada 0,85. Arnal Ros 30è en 60 m.ll. 10"9. Marc Lopez 34è en 60 m.ll. 11"3.

Benjamí femení: Lucia Molina 1a en 60 m.ll. 9"2, 2a en alçada 1,21. Sira Salas 3a en alçada 1,09, 4a en 60 m.ll. 9"3. Carla Rovira 7a en 60 m.ll. 9"6, 12a en alçada 0,95. Queralt Bartolo 9a en 60 m.ll. 9"8, 23a en alçada 0,85. Abril Vallbona 15a en 60 m.ll. 10"2, 16a en alçada 0,90. Roser Chavala 17a en 60 m.ll. 10"5, 16a en alçada 0,90. Nor Benlagra 19a en 60 m.ll. 10"6, 25a en alçada 0,80. Olivia Lopez 20a en 60 m.ll. 10"7. Júlia Alcaide 24a en 60 m.ll. 10"9, 13a en alçada 0,90. Rosa Claret 25a en 60 m.ll. 11"2, 16a en alçada 0,90. Victòria Noemi Shigue 26a en 60 m.ll. 11"4.

Prebenjamí masculí: Martí Homs 1r en 60 m.ll. 10"5. Arnau Rovira 2n en 60 m.ll. 11"8. Oriol Sanllehí 3r en 60 m.ll. 12"8. Pere Auge 4t en 60 m.ll. 13"1. Aleix Lagran 5è en 60 m.ll. 13"3. Marc Pallejà 6è en 60 m.ll. 13"6. Sergi Martinez 7è en 60 m.ll. 14"5. Arnau Ferrero 8è en 60 m.ll. 18"9.

Prebenjamí femení: Nora Lopez 1a en 60 m.ll. 10"7. Martina Martinez 2a en 60 m.ll. 11". Martina Piña 3a en 60 m.ll. 11"5. Queralt Garcia 4a en 60 m.ll. 12"7.

Fotos EMA 2017-2018

SESSIÓ DE FOTOS EMA 2017-2018
Manresa, 25/10/2017













Trofeu Promoció, 3a jornada



TROFEU PROMOCIÓ, 3a jornada
Cornellà, 14/10/2017
Resultats


TRES RÈCORDS MANRESANS A LA TERCERA JORNADA DEL TROFEU PROMOCIÓ


Victòria de Jan Pol Catot en el llançament de disc aleví


Aquest dissabte s'ha disputat la tercera jornada del Trofeu Promoció, que organitza la Federació Catalana d'Atletisme, a les pistes de Cornellà. Amb la participació de 28 atletes de l'Avinent CA Manresa que han obtingut bons resultats. Entre ells la millora de tres rècords manresans.

Assolint els manresans 13 podis en total, amb 5 primers llocs, 4 segons i 4 tercers.

Per equips l'Avinent CA Manresa és manté en segon lloc a falta de la darrera jornada amb 229,3 punts. En primer lloc es troba el GA Lluïsos Mataró amb 249 punts, per darrera estan el Cornella At. en tercer lloc amb 147,7 punts.

Primers llocs assolits per Èric Molina en llançament de javelina cadet, Jan Diaz en 220 metres tanques infantil. Jan Pol Catot en llançament de disc aleví, i les alevines Mar Santanch en llançament de pes i Ona Bonet en salt d'alçada.
En segona posició han pujat al podi els infantils Jan Diaz i Rut Tristany en salt de llargada, i David Perez en 200 metres tanques. Mentre en categoria aleví ho feia Biel Cirujeda en salt d'alçada.
I en tercer lloc han quedat el cadet Biel Salas en 300 metres tanques, l'atleta infantil Aina Solé en llançament de javelina, i els alevins Biel Cirujeda en llançament de pes i Ivet Salas en 60 metres tanques.

En quan a marques destaquen els tres rècords manresans aconseguits en aquesta jornada. Èric Molina ha superat la plusmarca de javelina cadet que ell mateix tenia en més de metres al fer un llançament de 48,65 metres, millorant-lo en 37 centímetres.
Rut Tristany per un centímetre ha establert un nou rècord de llargada infantil amb un salt de 4,90 metres, l'anterior plusmarca estava en mans de Laura Farré de l'any 2006.
I Mar Santanach ha millorat el rècord de llançament de pes aleví amb un tir de 8,19 metres, superant els 8,05 metres que va establir Berta Guitart el passat mes de juny.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Cadet masculí: Èric Molina 1r en javelina 48,65. Biel Salas 3r en 300 m.t. 45"3, 4t en triple 10,39. Biel Diaz 7è en 300 m.t. 47"9, en javelina nuls.

Cadet femení: ...

Infantil masculí: Jan Diaz 1r en 220 m.t. 33"5, 2n en llargada 5,27. David Perez 2n en 220 m.t. 34"2, 7è en llargada 4,56. Marc Merenguer 4t en 1000 m.obs. 3'23"8, 12è en llargada 4,28. Adrià Garcia 8è en 220 m.t. 36"1, 20è en llargada 3,87. Nil Frias 14è en 1000 m.obs. 3'46"2, 23è en llargada 3,68. Miquel Cruz 18è en 1000 m.obs. 3'56"9.

Infantil femení: Rut Tristany 2a en llargada 4,90. Aina Solé 3a en javelina 25,59. Clàudia Galan 4a en llargada 4,78. Marta Ribalta 5a en 1000 m.obs. 3'43"0. Martina Monsó 6a en llargada 4,57, 18a en 220 m.t. 39"5. Carla Manzano 9a en 220 m.t. 37"9, 12a en llargada 4,13. Berta Eslava 15a en llargada 3,92, 22a en 220 m.t. 40"3.

Aleví masculí: Jan Pol Catot 1r en disc 23,27, 5è en 60 m.t. 10"3. Biel Cirujeda 2n en alçada 1,34, 3r en pes 8,23. Joan Homs 4t en pes 7,91, 9è en disc 15,41. Oriol Renalias 4t en 60 m.t. 10"2, 15è en disc 12,69. Joan Lladó 5è en pes 7,67, 7è en 60 m.t. 10"8. Gerard Cabrera 7è en alçada 1,20, 11è en pes 6,50.

Aleví femení: Mar Santanach 1a en pes 8,19, 4a en 60 m.t. 10"8. Ona Bonet 1a en alçada 1,33, 5a en 60 m.t. 11"0. Ivet Salas 3a en 60 m.t. 10"7, 5a en alçada 1,15. Jenay Hernandez 4a en alçada 1,20, 5a en 60 m.t. 11"0. Queralt Vallbona 7a en llargada 3,49. Èlia Arisó 9a en 60 m.t. 11"5, en alçada nuls.


Medalla de bronze per Aina Solé a la javelina infantil



Ona Bonet ha guanyat el salt d'alçada aleví