Escola

Notícia destacada

 NOU!! - Formulari Matrícula 2019-2020
NOU!! - Horaris i Quotes 2019-2020

Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern

  • DIVENDRES 18 D'OCTUBRE NO HI HA ENTRENAMENTS DE L'ESCOLA
  • CURSA URBANA DE MANRESA
    Diumenge matí, 20 d'octubre de 2019 a Manresa
    Informació a facebook
    Avituallaments grup mixte i grup SUB14
    Es necessiten col.laboradors per fer els avituallaments de la cursa de 10 quilometres.
    10 atletes de cada grup, cal posar-se en contacte amb els monitors responsables.

  • SESSIÓ FOTOGRAFICA GRUPS ENTRENAMENT S16 i grup mixte
    Dilluns a la tarda, 21 d'octubre de 2019 a Manresa
    Sessió de fotos dels grups S16 d'entrenament i grup mixte
    Cal portal el xandall del club
    (Sudadera vermella i pantaló llarg negre)


  • SESSIÓ FOTOGRAFICA GRUPS ENTRENAMENT S14-S12-S10-S8
    Dimecres a la tarda, 23 d'octubre de 2019 a Manresa
    Sessió de fotos dels grups S14, S12, S10 i S8
    Cal portal el xandall del club
    (Sudadera vermella i pantaló llarg negre)

 

----------------------------------------------------------------------------
CALENDARI 2018/2019
Dates i reglament Campionat Catalunya Tardor 2019

CALENDARI 2020
02/02 o 08/02/2020 Campionat Catalunya Marxa de Clubs
09/02/2020 Campionat Catalunya Cros de Clubs

Control Manresà de proves de promoció

CONTROL MANRESÀ DE PROVES DE PROMOCIÓ 
Manresa, 01/06/2019.

RÈCORD MANRESÀ DE MAR SANTANACH EN MARTELL SUB14


 Aquest dissabte a Manresa s'ha disputat la jornada del Control Manresà de proves de promoció. Uns 50 atletes de l'Avinent CAManresa han participat en aquesta jornada.
Destaca la marca de l’atleta Mar Santanach que ha establert un nou rècord manresà de la categoria Sub14 en la prova de llançament de martell amb un tir de 40,95 millorant quasi mig metre l'anterior plusmarca que tenia Mariona Pros de l’any 2016.
En la prova de disc de la mateixa categoria Clàudia Garrido ha fet en seu darrer intent un tir de 27,71 metres, a tan sol dos centímetres del rècord manresà.
En general molt bones marques en la majoria de proves, que molts han aprofitat per intentar present aquest dissabte en la jornada prèvia del campionat de Catalunya individual de les tres categories que han participat en aquesta matinal al Congost.

Els atletes manresans més destacats en cada prova han estat:

60 m.llisos S10M: Martí Homs 9”5, Bernat Vall 10”4, Adrià Renalias 10”8
1000 m.llisos S10M: Bernat Vall 3’48”1, Pol Fernandez 3’53”0, Arnau Rovira 4’02”7
Alçada S10M: Martí Homs 1,18, Pol Fernandez 1,05, Bernat Vall 1,00
Llargada S10M: Arnau Rovira 3,13, Pol Fernandez 3,01, Adrià Renalias 2,64
Pilota S10M: Martí Homs 26,79, Arnau Rovira 17,68
60 m.llisos S10F: Jana Romero 9”9, Queralt Garcia 10”2, Martina Martinez 10”4 
1000 m.llisos S10F: Queralt Garcia 4’03”9, Jana Romero 4’16”2, Martina Piña 4’51”0
Alçada S10F: Martina Piña 0,90
Llargada S10F: Martina Martinez 3,47, Jana Romero 2,85, Queralt Garcia 2,77
Pilota S10F: Martina Martinez 17,65
60 m.llisos S12M: Pol Cirujeda 9”0, Martí Carbonell 9”2, Dumitriu Croitor 9”3
60 m.tanques S12M: Marc Cervera 11”3, Aleix Ferrero 11”5, Dumitriu Croitor 11”6
2000 m.llisos S12M: Alejandro Mosquera 8’18”9
Alçada S12M: Martí Carbonell 1,15, Alejandro Mosquera 0,95, Daniel Mosquera 0,95 
Perxa S12M: Pol Cirujeda 1,50
Llargada S12M: Pol Cirujeda 3,88, Marc Cervera 3,62, Nil Fernandez 2,57 
Pes S12M: Samuel Palhas 7,82, Martí Carbonell 6,50 
Disc S12M:  Salmuel Palhas 22,99, Daniel Mosquera 16,01, Nil Fernandez 11,33 
Pilota S12M: Salmuel Palhas 31,82, Aleix Ferrero 16,60, Nil Fernandez 15,44 
60 m.ll. S12F: Carla Rovira 9”0, Queralt Bartolo 9”5, Raïssa Garcia 9”9
60 m.tanques S12F: Raïssa Garcia 11”9, Abril Vallbona 12”1
2000 m.llisos S12F: Olivia Lopez 7’59”3, Xènia Portet 8’41”5, Queralt Bartolo 8’44”7
Alçada S12F: Sira Salas 1,25, Ona Dalmau 1,05, Nor Benlagra 1,05
Perxa S12F: Carla Rovira 1,60, Sira Salas 1,60, Ona Dalmau 1,60 
Llargada S12F: Carla Rovira 3,51, Xènia Portet 3,30, Raïssa Garcia 3,25 
Disc S12F: Ona Dalmau 15,30
Pilota S12F: Sira Salas 20,61, Abril Vallbona 13,89, Olivia Lopez 12,37
80 m.ll. S14M: Biel Cirujeda 10”4, Joan Homs 10”8, Martí Rodriguez 11”4
150 m.ll. S14M: Biel Cirujeda 19”4, Joan Homs 20”1, Martí Rodriguez 22”8 
220 m.tanques S14M: Jan Pol Catot 34”8, Jordi Ribera 37”4, David Gomez 39”5 
3000 m.llisos S14M: Jan Pol Catot 11’05”0, Jordi Ribera 13’13”2
Perxa S14M: Joan Lladó 2,40, Biel Cirujeda 2,40, Oriol Renalias 2,30 
Llargada S14M: Joan Homs 4,67, Martí Rodriguez 4,40, Oriol Renalias 4,38
Triple S14M: Biel Cirujeda 10,53, Joan Homs 10,22 
Pes S14M: Eloi Baraldes 7,35, Nil Trulls 6,94, Pau Claret 5,99 
Disc S14M: Martí Vall 24,65, Jan Pol Catot 22,79, Sorin-marian Crai 20,25
Martell S14M: Eloi Baraldes 23,11, Jordi Ribera 19,96, Martí Vall 17,08 
Javelina S14M: Joan Lladó 25,75, Pau Claret 22,63, Sorin-marian Crai 19,69
80 m.llisos S14F: Júlia Macià 10”6, Queralt Vallbona 11”0, Jana Xixons 11”5
150 m.llisos S14F: Júlia Macià 20”6, Queralt Vallbona 20”7 
80 m.tanques S14F: Mar Santanach 14”1, Xènia Flores 15”5
220 m.tanques S14F: Ona Bonet 36”9, Ivet Salas 41”9
Perxa S14F: Ona Bonet 2,10, Clàudia Garrido 1,90, Ivet Salas 1,70
Triple S14F:  Jana Xixons 9,24, Queralt Vallbona 8,40 
Pes S14F: Paola Montero 10,20 
Disc S14F: Clàudia Garrido 27,71, Paola Montero 18,71
Martell S14F: Mar Santanach 40,95, Paola Montero 31,79, Ona Bonet 27,54
Javelina S14F: Paola Montero 18,40

Campionat de Catalunya de clubs de promoció

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS DE PROMOCIÓ
El Prat de Llobregat, 18-19/05/2019

SIS PODIS PER L'AVINENT CA MANRESA AL CATALÀ DE CLUBS DE PROMOCIÓ

CAMPIÓ CADET FEMENÍ
CAMPIÓ CADET MASCULÍ 
CAMPIÓ INFANTIL MASCULÍ 

SOTS-CAMPIÓ INFANTIL FEMENÍ

SOTS-CAMPIÓ BENJAMÍ MASCULÍ
TERCER ALEVÍ FEMENÍ 

VUITÉ BENJAMÍ FEMENÍ 

DESÉ ALEVÍ MASCULÍ

Les categories de promoció de l'Avinent CA Manresa han obtingut aquest cap de setmana a El Prat de Llobregat una altra gran actuació en els campionats catalans més importants per clubs de l'atletisme de promoció on 6 dels 8 equips presents han pujat al podi, 3 d'ells s'ha proclamat campió, 2 han estat sots-campions i 1 ha quedat en tercer lloc, mentre els dos restants equips han quedat en vuitena i desena posició. 
Campins han estat els equips Sub16 masculí i femení i el Sub14 masculí.
En segon lloc del podi han pujat els Sub14 femení i el Sub10 masculí.
Tercer lloc per la formació Sub12 femení.
Mentre que el benjamí Sub10 femení ha ocupat el vuitè lloc i el Sub12 masculí el desè lloc. En cada una de les categories han participat entre vint i trenta equips d'arreu de Catalunya. 

Amb aquestes actuacions l'Avinent C.A.Manresa ha estat un any més el millor club de promoció del campionat respecte a la resta de clubs participants en quan a podis i títols assolits. El medaller d'aquest Campionat de Catalunya de Clubs 2019 de promoció ha estat molt repartit i és el següent:

  • Avinent CA Manresa (3 títols, 2 sot-campionats i 1 bronze): 6 podis
  • CA Mollet (1 títol, 1 sots-campionat): 2 podis
  • CA Igualada (1 títol, 1 bronze): 2 podis
  • CE Penedès (1 títol, 1 bronze): 2 podis
  • Cornellà At. (1 sotscampionat, 1 bronze): 2 podis
  • CA Tarragona (2 bronzes): 2 podis
  • UA Barbera ((1 títol): 1 podi
  • AA Catalunya (1 títol ): 1 podi
  • CA Granollers (1 sots-campionat): 1 podi
  • CA Vic (1 sots-campionat): 1 podi
  • FC Barcelona (1 sots-campionat): 1 podi
  • CA Canaletes (1 sots-campionat): 1 podi
  • CA Gavà (1 bronze): 1 podi
  • ISS-L'Hospitalet (1 bronze): 1 podi


Historial manresà en el Campionat de Catalunya de clubs de promoció dels darrers deu anys :
(C=Sub16, I=Sub14, A=Sub12, B=Sub10)

* 2019 (8 equips, 6 podis): 1r CF, 1r CM, 1r IM, 2n IF, 2n BM, 3r AF, 8è BF, 10è AM
* 2018 (8 equips, 6 podis): 1r CF, 2n CM, 2n IM, 2n IF, 2n AF, 3r BF, 5è BM. 6è AM
* 2017 (8 equips, 7 podis): 1r IM, 1r IF, 1r AM, 2n CF, 2n BF, 3r CM, 3r AF , 8è BM
* 2016 (8 equips, 8 podis): 1r CF, 1r IF, 1r AF, 1r AM, 1r BM, 3r CM, 3r IM3r BF 
* 2015 (8 equips, 7 podis): 1r CM, 1r AF, 1r BF, 1r BM, 2n IF, 2n IM, 3r CF, 4t AM 
* 2014 (8 equips, 5 podis): 1r AF, 1r BF, 2n IF, 2n AM, 3r IM, 4t CM, 4t CF, 4t BM 
* 2013 (8 equips, 5 podis): 1r IM , 1r IF, 1r AM, 2n BF, 3r BM, 4t AF, 5è CM, 7è CF 
* 2012 (8 equips, 5 podis): 2n AF, 2n BM, 3r CF, 3r IF, 3r BF, 6è CM, 6è AM, 7è IM 
* 2011 (8 equips, 5 podis): 1r AF, 1r BM, 2n CM, 2n IM, 3r CF , 5è AM, 6è IF, 6è BF
* 2010 (8 equips, 3 podis): 2n CF, 2n BF, 3r IF , 4t IM, 6è CM, 7è AF, 9è BM, 14è AM 

En quan a resultats individuals s'han obtingut molt bones marques en general, entre elles el rècord manresà  protagonitzat per l'atleta Sub14 Queralt Vallbona en la prova de 600 metres llisos amb un temps de 1’40”14, que millora en més de quatre segons la plusmarca a l’aire lliure que tenia Elna Cornellas de l’any 2014.
També rècord Sub14 en la prova d’alçada on Ona Bonet ha millorat en tres centímetres l’anterior plusmarca que tenia ella i a més a més Laura Clemente i Núria Closa aquesta darrera de l’any 1988 i era un dels més antics de la taula de rècords manresans de promoció.
Inesperat el rècord aconseguit per les quatre atletes del relleu 4x200 Sub14 que amb un temps de 1’52”95 milloren en cinc centèsimes l’anterior plusmarca feta l’any 2014, les protagonistes han estat Berta Guitart, Mar Santanach, Jana Xixons i Queralt Vallbona.


SUB16 FEMENÍ CAMPIÓ
SUB16 MASCULÍ CAMPIÓ 


EQUIP SUB16 FEMENÍ 
100 m.ll.: 9a Xènia Pubill amb 13”65
300 m.ll.: 11a Glòria Amella amb 45”67
600 m.ll.: 4a Mireia Sanllehí amb 1'44”47
1000 m.ll.: 4a Judit Prat amb 3'14”20
3000 m.ll.: 11a Marta Ribalta amb 12'09”24
100 m.t.: 5a Martina Monsó amb 16”55
300 m.t.: 14a Miriam Garrido amb 51”70
1500 m.obs.: 8a Talia Parada amb 6’14”14
3000 m.m.: 2a Núria Ballarin amb 15’48”69 
Alçada: 1a Clàudia Galan amb 1,57
Perxa: 4a Naomi Fechete amb 2,40 
Llargada: 7a Cèlia Castilla amb 4,69
Triple: 2a Rut Tistany 10,85 
Pes: 3a Nadia Riera amb 9,21 
Disc: 5a Emma Torres amb 22,83
Martell: 5a Naomi Fechete amb 30,06 
Javelina: 6a Aina Solé amb 20,07
4x100 m.ll.: 1r Cèlia Castilla-Clàudia Galan-Xènia Pubill-Rut Tristany amb 51”84
4x300 m.ll.: 2n Glòria Amella-Miriam Garrido-Mireia Sanllehí-Emma Torres amb 3’04”13
Per equips: 1r  Avinent CA Manresa 426,5 punts, 2n Conellà At 380 punts, 3r CA Igualada 377 punts... fins a 27 equips 

EQUIP SUB16 MASCULÍ
100 m.ll.: 5è Nil Pujol amb 12”66
300 m.ll.: 1r Mac Mendoza amb 37”31
600 m.ll.: 1r Oriol Vergues amb 1'28”73
1000 m.ll.: 10è Nil Frias amb 2’57”67
3000 m.ll.: 1r Miquel Cruz amb 9’54”36 
100 m.t.: 7è Joan Navarro amb 16”28
300 m.t.: 3r David Perez amb 42”87
1500 m.obs.: 18è Yassin L’Aziri amb 5’32”75 
5000 m.m.: 8è Pol Guiral amb 33’48”51 
Alçada: 7è David Perez amb 1,57
Perxa: 2n Martí Serra amb 3,65
Llargada: 5è Marc Mendoza amb 5,30
Triple: 10è Nil Pujol amb 10,77 
Pes: 4t Ixent Palomero amb 10,80
Disc: 2n Adriàn Sedano amb 36,44 
Martell: 2n Adriàn Sedano amb 52,86 
Javelina: 3r Adrià Garcia amb 32,20 
4x100 m.ll.: 5è Marc Merenguer-Oriol Morell-Joan Navarro-Martí Serra amb 49”52 
4x300 m.ll.: 1r Adrià Garcia-Marc Merenguer-Oriol Morell-Oriol Verges amb 2’43”83 
Per equips: 1r Avinent CA Manresa  341,5 punts, 2n CA Canaletes 320 punts, 3r Cornellà At. 275,5 punts... fins a 22 equips



SUB10 MASCULÍ SEGON
SUB10 FEMENÍ VUITÈ


EQUIP SUB10 FEMENÍ
60 m.ll.: 22a Nora Lopez amb 10"78
1000 m.ll.: 15a Jana Romero amb 4’06”78
1000 m.m.: 6a Nor Benlagra amb 6'27”3
Alçada: 3a Martina Martinez amb 0,90
Llargada: 8a Queralt Garcia amb 3,02
Pilota: 1a Joana Hernandez amb 16,06
4x60 m.ll.: 9è Queralt Garcia-Nora Lopez-Martina Martinez-Jana Romero amb 41”66 
Per equips: 1r CE Penedès 198 punts, 2n CA Mollet 191 punts, 3r CA Tarragona amb 165 punts, … 8è Avinent CA Manresa 133,5 punts,... fins a 32 clubs

EQUIP SUB10 MASCULÍ
60 m.ll.: 18è Adrià Renalias amb 10”61
1000 m.ll.: 20è Bernat Vall amb 3’59”50
1000 m.m.: 5è Arnau Rovira amb 6’27”79
Alçada: 2n Martí Homs amb 1,10 
Llargada: 5è Pol Fernandez amb 3,31
Pilota: 3r Eloi Diaz amb 23,45
4x60 m.ll.: 2n Eloi Diaz-Pol Fernandez-Martí Homs-Arnau Rovira amb 38”72
Per equips: 1r CA Mollet 178 punts, 2n Avinent CA Manresa amb 176 punts, 3r CA Gavà amb 163,5 punts ... fins a 32 clubs



SUB14 MASCULÍ CAMPIÓ 
SUB14 FEMENÍ SOTS-CAMPIÓ 


EQUIP SUB14 FEMENÍ 
80 m.ll.: 5a Júlia Macias amb 11"38
150 m.ll.: 11a Martina Ruiz amb 22”69
600 m.ll.: 1a Queralt Vallbona amb 1'40”12
1000 m.ll.: 14a Èlia Ariso amb 3’33”34
3000 m.ll.: 5a Ingrid Alsina amb 12’07”96
80 m.t.: 5a Xènia Flores amb 15”44
220 m.t.: 10a Jana Xixons amb 38"10
1000 m.obs.: 11a Jenay Hernandez amb 3’54”19
3000 m.m.: 15a Júlia Codina amb 20’02”66
Alçada: 1a Ona Bonet amb 1,58
Perxa: 10a Clàudia Garrido amb 1,70
Llargada: 17a Sara Borras amb 3,51
Triple: 15a Ivet Salas amb 8,90 
Pes: 4a Laia Valdes amb 9,02 
Disc:  4a Berta Guitart amb 18,73
Martell: 1a Mar Santanach amb 39,21
Javelina: 4a Paola Montero amb 18,80
4x80 m.ll.: 12è Xènia Flores-Martina Ruiz-Ivet Salas-Júlia Macias amb 44"68
4x200 m.ll.: 3r Berta Guitart-Jana Xixons-Mar Santanach-Queralt Vallbona amb 1'52”94
Per equips: 1r CA Igualada amb 374,5 punts, 2n Avinent CAManresa amb 365 punts, , 3r CE Penedes amb 350 punts, .... fins a 26 clubs

EQUIP SUB14 MASCULÍ
80 m.ll.: 11è Nil Trulls amb 11”95
150 m.ll.: 11è Martí Rodriguez amb 21”61 
600 m.ll.: 2n Jan Pol Catot amb 1’43”14
1000 m.ll.: 5è Roger Talaveron amb 3’22”95
3000 m.ll.: 12è Jordi Ribera amb 11’52”53
80 m.t.: 7è David Gomez amb 16”58
220 m.t.: 6è Gerad Cabrera amb 37”05
1000 m.obs.: 2n Armand Hernandez amb 3'18”51
3000 m.m.: 6è Lluc Jané amb 17’52”97
Alçada: 3r Biel Cirujeda amb 1,50
Perxa: 2n Joan Lladó amb 2,60
Llargada: 4t Oriol Renalias amb 4,42 
Triple: 1r Joan Homs amb 10,27
Pes: 15è Josep Pla amb 5,75 
Disc: 12è Martí Vall amb 17,48 
Martell: 9è Eloi Baraldes amb 21,13 
Javelina: 3r Pau Claret amb 21,85 
4x80 m.ll.: 12è Gerard Cabrera-Joan Lladó-Oriol Massaneda-Martí Rodriguez amb 45”00
4x200 m.ll.: 1r Biel Cirujeda-Jan Pol Catot-Armand Hernandez-Joan Homs amb 1'50”14
Per equips: 1r Avinent CAManresa amb 296,5 punts, 2n FC Barcelona 283,5 punts, 3r ISS L’Hospitalet 270,5 punts, ...fins a 21 clubs.

SUB12 FEMENÍ TERCER 
SUB12 MASCULÍ DESÉ


EQUIP SUB12 FEMENÍ
60 m.ll.: 1a Carla Rovira amb 9"17
600 m.ll.: 1a Xènia Portet amb 1’59”71
2000 m.ll.: 7a Olivia Lopez amb 7’42”68
60 m.t.: 15a Júlia Alcaide amb 12”38
2000 m.m.: 6a Nor Benlagra amb 12’44”45 
Alçada: 1a Lucia Molina amb 1,40 
Perxa: 10a Ona Dalmau amb 1,40
Llargada: 14a Lucia Molina amb 3,28 
Pes: 13a Queralt Bartolo amb 5,13
Disc: 1a Sira Salas amb 20,09
Pilota: 15a Abril Vallbona amb 13,61 
4x60 m.ll.: 1r Raïssa Garcia-Lucia Molina-Carla Rovira-Sira Salas amb 35”35
3x600 m.ll.: 10è Queralt Bartolo-Ona Dalmau-Abril Vallbona amb 6’27”21
Per equips: 1r AA Catalunya amb 309 punts, 2n CA Vic amb 300 punts, 3r Avinent CAManresa amb 276 punts, ... fins a 28 equips.

EQUIP SUB12 MASCULÍ
60 m.ll.: 7è Dumitru Croitor amb 9"32
600 m.ll.: 24è Aleix Ferrero amb 2’08”57
2000 m.ll.: 7è Roger Verges amb 7’22”93
60 m.t.: 14è Pol Cirujeda amb 11”69
2000 m.m.: 18è Alejando Mosquera amb 13’58”96 
Alçada: 20è Èric Roncero amb 1,09
Perxa:  Daniel Mosquera amb nuls
Llargada: 9è Martí Carbonell amb 3,40
Pes: 8è Adonis A. Iftimi amb 6,67
Disc: 1r Samuel Palhas amb 23,77 
Pilota: 13è Arnal Ros amb 12,69
4x60 m.ll.: 3r Martí Carbonell-Pol Cirujeda-Dumitriu Croitor-Èric Roncero amb 35”25
3x600 m.ll.: 18è Marc Cervera-Aleix Ferrero-Moussa Mballo amb 6’30”04 
Per equips: 1r UA Barbera amb 333 punts, 2n CA Granollers 298 punts, 3r CA Tarragona amb 273, ... 10è Avinent CAManresa  amb 231 punts, … fins a 32 clubs.

Formularis

INSCRIPCIONS 2019-2020

Per confirmar la matrícula de l'any 2019-2020, doneu-vos d'alta al següent formulari. Us enviarem informació via e-mail de cara al inici de curs.

 

Jornada prèvia Campionat de Catalunya Sub10 de relleus

JORNADA PRÈVIA CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB10 DE RELLEUS 
L’Hospitalet, 23/03/2019

ELS DOS EQUIPS SUB10 MANRESANS CLASSIFICATS PER A LA FINAL DE RELLEUS

 Aquest dissabte s'ha disputat la jornada prèvia de relleus de lacategoria de promoció Sub10 a les pistes de L’Hospitalet.
Bons resulltats ja que L’Avinent CA Manresa va poder classificar els dos equips Sub 10, el masculí i el femení per la final catalana de relleus del dia 6 d’abril.
L’equip masculí va obtenir el 5è millor temps de tots els clubs participants i per tant te opcions de fer un paper destacat en la fase final.
Mentre l’equip femení va obtenir el 11è millor temps i per tant classificat també ja que entraven a la fase final els 16 millors temps.

Els equips participants de la prèvia de relleus Sub10 d'aquest dissabte classificats per la final:.

Sub10 MASCULÍ 
4x60 : 5è amb 39”8 (Eloi Diaz, Martí Homs, Arnau Rovira, Pol Fernandez) 

Sub10 FEMENÍ 
4x60 : 11è amb 41”3 (Queralt Garcia, Martina Piña, Jana Romero, Martina Martinez) 


Control Manresà de proves combinades

CONTROL MANRESÀ DE PROVES COMBINADES DE PROMOCIÓ 
Manresa, 24/03/2019. 

LUCIA MOLINA RÈCORD MANRESÀ SUB12 DE COMBINADES

Diumenge es va disputar el Control Manresà de proves combinades de promoció a l'estadi d'atletisme de Manresa. Un total de 43 atletes manresans participants en aquest control local. Bona matinal amb dos rècords de Manresa.

En Sub14 Biel Cirujeda ha estat el més complert al fer un total de 2000 punts Mentre en noies Ona Bonet ha obtingut la millor puntuació amb 2269 punts, a vuit punts de la seva companya Mar Santanach, on aquesta atleta ha aconseguit batre el rècord Sub14 de llançament de pes a l’aire lliure amb un tir de 10,45, millorant l’anterior plusmarca en onze centímetres que tenia Núria Tarragó de l’any 2014.
En Sub12 el més destacats han estat Pol Cirujeda amb 783 punts i Lúcia Molina que amb 1937 punts ha fet rècord de Manresa al superar en trenta quatre punts l’anterior plusmarca de Clàudia galan que va fer l’any 2015. Molina ha esta ben secundada per Sira Salas que ha fet uns bons 1808 punts.
A la categoria Sub10 s'han imposat Pol Fernandez amb 265 punts i Queralt Garcia amb 525 punts.

Totes les puntuacions dels atletes manresans: 

Pentatló Sub14 masculí:  Biel Cirujeda 2000 punts, Joan Lladó 1602 punts, Joan Homs 1465 punts, Jan Pol Catot 1284 punts, Gerard Cabrera 1208 punts, Oriol Renalies 1137 punts, Nil Trulls 982 punts, David Gomez 914 punts, Eloi Baraldes 757 punts, Bru Font 573 punts, Anas Rghif 358 punts, Jan Fernandez 272 punts. 

Pentatló Sub14 femení:  Ona Bonet 2269 punts, Mar Santanach 2261 punts, Queralt Vallbona 1822 punts, Ivet Salas 1787 punts, Jana Xixons 1646 punts, Jenay Hernandez 1429 punts, Sara Borras 1076 punts. 

Tetratló Sub12 masculí: Pol Cirujeda 783 punts, Èric Roncero 619 punts, Martí Carbonell 613 punts, Dumitriu Croitor 525 punts, Aleix Ferrero 457 punts, Marc Cervera 447 punts, Alejandro Mosquera 411 punts, Daniel Mosquera 369 punts, Nil Fernandez 293 punts, Amal Ros abandonà. 

Tetratló Sub12 femení: Lucia Molina 1937 punts, Sira Salas 1808 punts, Carla Rovira 1358 punts, Ona Dalmau 1061 punts Queralt Bartolo 1009 punts, Raïssa Garcia 932 punts, Júlia Alcaide 910 punts, Abril Vallbona 856 punts, Nor Benlagra 814 punts.


Triatló Sub10 masculí: Pol Fernandez 265 punts,  Arnau Rovira 255 punts.

Triatló Sub10 femení:  Queralt Garcia 525 punts, Martina Martinez 474 punts, Jana Romero 396 punts.