Escola

Notícia destacada

 NOU!! - Formulari Matrícula 2019-2020
NOU!! - Horaris i Quotes 2019-2020

Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern

  • DIVENDRES 18 D'OCTUBRE NO HI HA ENTRENAMENTS DE L'ESCOLA
  • CURSA URBANA DE MANRESA
    Diumenge matí, 20 d'octubre de 2019 a Manresa
    Informació a facebook
    Avituallaments grup mixte i grup SUB14
    Es necessiten col.laboradors per fer els avituallaments de la cursa de 10 quilometres.
    10 atletes de cada grup, cal posar-se en contacte amb els monitors responsables.

  • SESSIÓ FOTOGRAFICA GRUPS ENTRENAMENT S16 i grup mixte
    Dilluns a la tarda, 21 d'octubre de 2019 a Manresa
    Sessió de fotos dels grups S16 d'entrenament i grup mixte
    Cal portal el xandall del club
    (Sudadera vermella i pantaló llarg negre)


  • SESSIÓ FOTOGRAFICA GRUPS ENTRENAMENT S14-S12-S10-S8
    Dimecres a la tarda, 23 d'octubre de 2019 a Manresa
    Sessió de fotos dels grups S14, S12, S10 i S8
    Cal portal el xandall del club
    (Sudadera vermella i pantaló llarg negre)

 

----------------------------------------------------------------------------
CALENDARI 2018/2019
Dates i reglament Campionat Catalunya Tardor 2019

CALENDARI 2020
02/02 o 08/02/2020 Campionat Catalunya Marxa de Clubs
09/02/2020 Campionat Catalunya Cros de Clubs

Campionat de Catalunya Sub14 de clubs de PC

CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 PER CLUBS DE PC 
Sabadell, 16/02/2019.

CAMPIONES I CAMPIONS ELS EQUIPS SUB14 MANRESANS
UNA FITA HISTÒRICA EN PISTA COBERTA

 Impecable campionat català Sub14 de clubs de pista coberta el viscut aquest dissabte a Sabadell on l'equip masculí i l’equip femení de l'Avinent CA Manresa s'han proclamat  campions i campiones de Catalunya, contra tot pronòstic, però l’esforç, les ganes i les bones actuacions assolides de tots els integrants ho han fet possible. Un any més els manresans han estat l'únic club present en els dos podis, però aquesta vegada la fita ha estat històrica ja que mai els manresans havien assolit els dos títols alhora, i són el segon club català en aconseguir-ho en aquesta categoria.

En categoria masculina el campionat Sub14 dels manresans ha estat realitzat amb 101 punts, per davant i amb marge al segon classificat que ha estat UA Terrassa que ha sumat 93 punts. En tercer lloc ha pujat al podi el Muntanyenc Sant Cugat amb 88 punts.
Els nois mantenen la seva presencia al podi, per sisena vegada consecutiva. En total han estat al podi en set vegades en aquests dotze anys de campionats de pista coberta Sub14 amb tres victòries, tres sots-campionats i un tercer lloc.
Individualment cal mencionar les dues victòries en les proves de salt d’alçada i de llargada. Tres segons llocs en 600 metres llisos, en salt de perxa i el relleu 4x200. La resta de posicions han estat entre el cinquè i el desè lloc.

Les  campiones manresanes Sub14 ho han fet amb molt bones actuacions que les han ajudat a pujar al primer graó del podi, quan a priori semblava que seria més difícil aquest any poder aconseguir estar al podi, on han fet un total de 101,5 punts. L'Avinent CA Manresa suma així per setè any consecutiu la seva presència en el podi. De les dotze edicions disputades fins ara les manresanes han estat en nou ocasions al podi, amb cinc victòries, tres sots-campionats i un tercer lloc.
Al podi el C.A.Igualada ha estat sots-campió amb 98 punts, mentre en tercer lloc ha quedat l’AA Catalunya amb 95 punts. Han participat en aquest campionat els dotze millors clubs catalans.
Les atletes de l'Avinent CA Manresa han obtingut dues victòries en la prova de 600 metres llisos i llançament de pes. Dos segons llocs a càrrec del salt d’alçada i del de llargada. Una tercera posició en salt de perxa perxa. I la resta de participacions han acabat entre la 4a i la 9a posició.

En quan a marques destaca el nou rècord aconseguit per Queralt Vallbona en la prova de 600 metres llisos amb un temps de 1’43”60, millorant en cinc dècimes de segon l'anterior plusmarca que tenia Elna Cornellas de l’any 2014.
Per la seva banda Biel Cirujeda fet el rècord manresà d’alçada al superar el llistó a 1,56 metres, i millorar un centímetre l’anterior plusmarca que tenia David Perez de l’any passat.

Els resultats un a un:

Equip infantil femení de l'Avinent CA Manresa
60 m.ll.: Martina Ruiz 9a amb 9”01 
600 m.ll.: Queralt Vallbona 1a amb 1'43”60 rècord manresà
1000 m.ll.: Jenay Hernandez 8a amb 3'35”77
2000 m.ll.: Èlia Ariso 8a amb 7’52”74 
60 m.t.: Xènia Flores 4a amb 11”47
2000 m.m.: Júlia Codina 7a amb 13’05”75
Alçada: Ona Bonet 2a amb 1,50
Perxa: Clàudia Garrido  3a amb 2,00 
Llargada: Ivet Salas 2a amb 4,34 
Triple: Jana Xixons 6a amb 8,81
Pes: Mar Santanach 1a amb 10,27 
Relleu 4x200: Ivet Salas, Queralt Vallbona, Ona Bonet, Martina Ruiz 4t amb 1'57”14
Classificació per equips: 1r Avinent CA Manresa  amb 101,5 punts, 2n CA Igualada amb 98 punts, 3r AA Catalunya amb 95 punts, fins a 12 equips participants.



Equip infantil masculí de l'Avinent CA Manresa
60 m.ll.: Joan Homs  6è amb 8"56 
600 m.ll.: Jan Pol Catot  2n amb 1’42”33
1000 m.ll.: Nil Trulls 7è amb 3'28”45
2000 m.ll.: Armand Hernandez 5è amb 7'07”35
60 m.t.: David Gomez 7è amb 12”97 
2000 m.m.: Lluc Jané 6è amb 11’33”98
Alçada: Biel Cirujeda 1r amb 1,56 rècord manresà
Perxa: Joan Lladó 2n amb 2,40 
Llargada: Oriol Renalias 1r amb 4,50 
Triple: Pau Claret 6è amb 8,79 
Pes: Martí Vall 10è amb 6,62 
Relleu 4x200: Joan Homs, Biel Cirujeda, Joan Lladó, Jan Pol Catot 2n amb 1'51”15
Classificació per equips: 1r Avinent CA Manresa amb 101 punts, 2n UA Terrassa amb 93 punts, 3r Muntanyenc St. Cugat amb 88 punts, fins a 12 equips participants.

Trofeu Sabadell de PC, 6a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 6a jornada
Sabadell, 10/02/2019.

MAR SANTANACH RÈCORD SUB14 EN LLANÇAMENT DE PES

Aquest diumenge a Sabadell s'ha disputat la quarta jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de atletes del l'Avinent CA Manresa.
En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, l’actuació més destacada ha estat la de Mar Santanach que en la prova de llançament de pes Sub14 ha fet un primer tir de 10,36 metres que és rècord manresà, i supera en més d’un metre l’anterior plusmarca que tenia Judit Sellarès de l’any 2013.
Per la seva part també en Sub14 Joan Lladó ha fet marca personal en perxa al superar el llistó a 2,50 metres.
Bones marques dels atletes Sub12 en la cursa de 1000 metres llisos on Roger Verges i Olivia Lopez han fert 3’26”52 i 3’41”68n respecivament.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Joan Llado 1r en perxa 2,50, en 60 m.t. 11”35. Biel Cirujeda 4t en pes 8,63, 13è en llargada 4,26. Joan Homs 8è en pes 7,74, 10è en llargada 4,30. Oriol Renalias 11è en llargada 4,29, en 60 m.t. 12”13. Roger Talaveron 33è en llargada 3,89. David Gomez 44è en llargada 3,71, en 60 m.t. 13.39. Nil Trulls 48è en llargada 3.67, en 60 m.t. 12”84.

Sub14 femení : Mar Santanach 2a en pes 10,36. Queralt Vallbona en 2000 m.ll. 7’20”16, en 60 m.t. 11278. Ona Bonet 5a en llargada 4,32, en 60 m.t. 11”65. Ivet Salas 8a en pes 8,34, en 60 m.t. 11”45. Xènia Flores 13a en perxa 1,40, en 60 m.t. 11”72. Jana Xixons 35a en llargada 3,58, en 60 m.t. 11”99.

Sub12 masculí : Roger Verges en 1000 m.ll. 3’26”52. Pol Cirujeda en 60 m.ll. 9”23, en 60 m.t. 11”27. Dumitriu Croitor en 60 m.ll. 9”46, en 60 m.t. 11”44. Alejandro Mosquera en 1000 m.ll. 4’05”60, en 60 m.t. 13”18. Marc Cervera en 60 m.ll. 9”72, en 60 m.t. 13”10. Martí Carbonell 13è en alçada 1,00, en 60 m.ll. 9”81. Aleix Ferrero en 60 m.ll. 9”98, en 60 m.t. 12”41. Èric Roncero 35è en alçada 0,90, en 60 m.t. 11”99. Daniel Mosquera en 60 m.ll. 10”46, en 60 m.t. 14”16.

Sub12 femení : Olivia Lopez en 1000 m.ll. 3’41”68, en 60 m.t. 12”23. Sira Salas en 60 m.ll. 9”36, en 60 m.t. 10”73. Carla Rovira en 60 m.ll. 9”38, en 60 m.t. 11”68. Abril Vallbona en 1000 m.ll 3’49”64, en 60 m.t. 12”83. Raïssa Garcia en 60 m.ll. 9”85, en 60 m.t. 12”48. Nor Benlagra en 1000 m.ll. 4’05”56, en 60 m.ll. 10”77.

Sub10 masculí : Arnau Rovira en 60 m.ll. 13”51, en 1000 m.ll. 3’54”52.

Campionat de Catalunya per equips

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CROS PER EQUIPS I INDIVIDUAL
Vic, 03/02/2019.

POCA PRESENCIA MANRESANA EN EL CATALÀ DE CROS DE PROMOCIÓ

Aquest diumenge l'Avinent C.A.Manresa ha participat en el campionat català de cros per equips de promoció al circuit preparat al voltant de l’estadi d’atletisme de Vic.

Les baixes per lesions i per malaltia han minvat encara més la poca participació manresana d’aquest any al català de cros en categories de promoció.

Destaquen les bones posicions obtingudes pels equips Sub10 masculí i Sub12 femení que han estat setens i vuitenes respectivament.

Individualment el més ben posicionat ha estat Roger Verges que ha aconseguit arribar en una excel·lent vuitena posició en la cursa Sub12.

Totes les classificacions dels atletes manresans:
* 13è Sub14 Masculí amb 356 punts:
64è Nil Trulls, 89è David Gomez, 95è Bru Font, 108è Pau Claret, 115è Jordi Ribera
* Sub12 Masculí
8è Roger Vergues, 124è Alejandro Mosquera, 196è Daniel Mosquera
* Sub12 Femení amb 231 punts:
24a Olivia Lopez, 39a Xènia Portet, 51a Abril Vallbona, 57a Nor Benlagra, 99a Queralt Bartolo, 143a Raïssa Garcia.
* Sub10 Masculí amb 180 punts
31è Arnau Rovira, 32è Pol Fernandez, 44è Eloi Diaz, 73è Marc Just
* Sub10 Femení
31a Jana Romero, 44è Nora Lopez

Campionat de Catalunya de marxa en ruta per equips

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARXA EN RUTA PER EQUIPS I INDIVIDUAL
Viladecans, 02/02/2019.

LES MANRESANES SUB12 SOTS-CAMPIONES CATALANES DE MARXA DE PROMOCIÓ

Aquest dissabte l'Avinent C.A.Manresa ha participat en el campionat català de marxa en ruta per equips de promoció al circuit de Torre-roja de Viladecans. Bons resultats pels manresans amb presencia al podi.

L'equip Sub12 femení s'ha proclamat sost-campió català amb la bona actuació de Nor Benlagra que ha aconseguit arribar en setè lloc, i d’Ona Dalmau que ho feia en desè lloc, mentre Abril Vallbona ha estat dinovena, i tancant l’equip Júlia Alcaide en 24a posició.

Per la seva part l'equip Sub14 masculí ha estat quart amb Lluc Jané en vuitena posició com atleta més destacat.

Mentre l’equip Sub14 femení ha estat cinqué en la classificació per equips.

Totes les classificacions dels atletes manresans:
* 4t Sub14 Masculí (3 km) amb 51 punts:
8è Lluc Jané 18’50”, 21è Gerard Cabrera 22’43”, 22è Roc Fargas 22’47”, 23è Oriol Massaneda 22’58”, 24è Anas Rghif 24’44”, 26è Gerard Soler 25’07”, deq. Roger Talaveron
* 5é Sub14 Femení (3 km) amb 69 punts
22a Júlia Codina 21’56", 23a Laia Pujol 21’57". 24a Clàudia Costa 21’57”, 29a Maria Herguido 23’11”, 30a Aitana Martiñan 23’13”
* 2n Sub12 Femení (2 km) amb 36 punts:
7a Nor Benlagra 12’25”, 10a Ona Dalmau 12’38”, 19a Abril Vallbona 13’36”, 24a Júlia Alcaide 14’45”.

Trofeu Sabadell de PC, 4a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 4a jornada
Sabadell, 26/01/2019.

DOS NOUS RÈCORDS SUB14 MANRESANS DE CIRUJEDA I VALLBONA

Aquest dissabte a Sabadell s'ha disputat la quarta jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de atletes del l'Avinent CA Manresa.
En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, hi han hagut algunes proves finals, on Queralt Vallbona ha estat tercera en la prova de 1000 metres llisos Sub14 amb un temps de 3’11”65 que suposa un nou rècord manresà de la categoria rebaixant en més de quatre segons l’anterior plusmarca que tenia Carlota Soler de l’any 2016.
Alhora Biel Cirujeda ha guanyat el concurs de triple salt Sub14, on ha fet un darrer intent de 10,61 metres que ha millorat el rècord manresà en 14 centímetres que tenia Víctor Sabariego de l’any 2009.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Biel Cirujeda 1r en triple 10,61, en 60 m.ll. 8”26. Armand Hernandez en 1000 m.ll. 3’16”72. Joan Homs en 60 m.ll. 8”54, 8è en triple 9,57. Roger Talaveron en 1000 m.ll. 3’18”08. Gerard Cabrera en 60 m.ll. 9”11, 29è en triple 8,46. Oriol Renalias 14è en triple 9,02, en 60 m.ll. 9”25. Nil Trulls en 60 m.ll. 9”34, 21è en triple 8,71. Pau Claret 16è en triple 9,00, en 60 m.ll. 9”51. Martí Vall en 60 m.ll. 9”66, 54è en triple 7,75.

Sub14 femení : Queralt Vallbona en 1000 m.ll. 3’11”65, en 60 m.ll. 8”89. Ona Bonet 6a en triple 9,47, en 60 m.ll. 9”24. Ivet Salas 9a en triple 9,40, en 60 m.ll. 9”43. Jenay Hernandez en 1000 m.ll. 3’32”81, 22a en triple 8,64. Martina Ruiz en 1000 m.ll. 3’36”60. Èlia Ariso en 60 m.ll. 9"53, en 1000 m.ll. 3’40”34. Clàudia Costa en 60 m.ll. 9”55. Jana Xixons en 60 m.ll. 9”57, en triple 8,33. Laia Pujol en 60 m.ll. 9"70.

Sub12 masculí : Martí Carbonell 14è en alçada 1,00. Pol Cirujeda 26è en alçada 0,90.

Sub12 femení : Sira Salas 1a en alçada 1,25. Carla Rovira 18a en alçada 1,05.

Sub10 masculí : Martí Homs en 60 m.ll. 10”07, en 60 m.t. 12”13. Pol Fernandez en 60 m.ll. 10”67, en 60 m.t. 13”61. Arnau Rovira en 60 m.ll. 10”92, en 60 m.t. 13”93. Bernat Vall en 60 m.ll. 10”95, en 60 m.t. 14”15. Adrià Renalias 11”29, en 60 m.t. 14”64.

Sub10 femení : Jana Romero en 60 m.ll. 10”68, en 60 m.t. 13”68. Queralt Garcia en 60 m.ll. 10”74, en 60 m.t. 12”97. Martina Martinez en 60 m.ll. 10”86. Joanna Hernandez en 60 m.ll. 11”14, en 60 m.t. 13”10. Nora Lopez en 60 m.t. 13”59.