Escola

Notícia destacada

 NOU!! - Formulari Matrícula 2019-2020
NOU!! - Horaris i Quotes 2019-2020

Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern

  • CAMPIONAT DE CATALUNYA DE TARDOR, FINAL
    Manresa, 16 de novembre

    Avinent CA Manresa 3r per equips
    26 medalles en total
    13 d'or, 6 d'argent i 7 de bronze
    Resultats
    Lucia Molina rècords manresans de 60 metres llisos i de llargada Sub12
    Imatges (Toni Cabrera)

****************************
CALENDARI 2020
· Pista Coberta · Marxa   · Ruta   · Aire Lliure
Campionats de clubs

02/02 o 08/02/2020 Campionat Catalunya Marxa de Clubs
09/02/2020 Campionat Catalunya Cros de Clubs

Trofeu Sabadell de PC, 6a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 6a jornada
Sabadell, 10/02/2019.

MAR SANTANACH RÈCORD SUB14 EN LLANÇAMENT DE PES

Aquest diumenge a Sabadell s'ha disputat la quarta jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de atletes del l'Avinent CA Manresa.
En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, l’actuació més destacada ha estat la de Mar Santanach que en la prova de llançament de pes Sub14 ha fet un primer tir de 10,36 metres que és rècord manresà, i supera en més d’un metre l’anterior plusmarca que tenia Judit Sellarès de l’any 2013.
Per la seva part també en Sub14 Joan Lladó ha fet marca personal en perxa al superar el llistó a 2,50 metres.
Bones marques dels atletes Sub12 en la cursa de 1000 metres llisos on Roger Verges i Olivia Lopez han fert 3’26”52 i 3’41”68n respecivament.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Joan Llado 1r en perxa 2,50, en 60 m.t. 11”35. Biel Cirujeda 4t en pes 8,63, 13è en llargada 4,26. Joan Homs 8è en pes 7,74, 10è en llargada 4,30. Oriol Renalias 11è en llargada 4,29, en 60 m.t. 12”13. Roger Talaveron 33è en llargada 3,89. David Gomez 44è en llargada 3,71, en 60 m.t. 13.39. Nil Trulls 48è en llargada 3.67, en 60 m.t. 12”84.

Sub14 femení : Mar Santanach 2a en pes 10,36. Queralt Vallbona en 2000 m.ll. 7’20”16, en 60 m.t. 11278. Ona Bonet 5a en llargada 4,32, en 60 m.t. 11”65. Ivet Salas 8a en pes 8,34, en 60 m.t. 11”45. Xènia Flores 13a en perxa 1,40, en 60 m.t. 11”72. Jana Xixons 35a en llargada 3,58, en 60 m.t. 11”99.

Sub12 masculí : Roger Verges en 1000 m.ll. 3’26”52. Pol Cirujeda en 60 m.ll. 9”23, en 60 m.t. 11”27. Dumitriu Croitor en 60 m.ll. 9”46, en 60 m.t. 11”44. Alejandro Mosquera en 1000 m.ll. 4’05”60, en 60 m.t. 13”18. Marc Cervera en 60 m.ll. 9”72, en 60 m.t. 13”10. Martí Carbonell 13è en alçada 1,00, en 60 m.ll. 9”81. Aleix Ferrero en 60 m.ll. 9”98, en 60 m.t. 12”41. Èric Roncero 35è en alçada 0,90, en 60 m.t. 11”99. Daniel Mosquera en 60 m.ll. 10”46, en 60 m.t. 14”16.

Sub12 femení : Olivia Lopez en 1000 m.ll. 3’41”68, en 60 m.t. 12”23. Sira Salas en 60 m.ll. 9”36, en 60 m.t. 10”73. Carla Rovira en 60 m.ll. 9”38, en 60 m.t. 11”68. Abril Vallbona en 1000 m.ll 3’49”64, en 60 m.t. 12”83. Raïssa Garcia en 60 m.ll. 9”85, en 60 m.t. 12”48. Nor Benlagra en 1000 m.ll. 4’05”56, en 60 m.ll. 10”77.

Sub10 masculí : Arnau Rovira en 60 m.ll. 13”51, en 1000 m.ll. 3’54”52.

Campionat de Catalunya per equips

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CROS PER EQUIPS I INDIVIDUAL
Vic, 03/02/2019.

POCA PRESENCIA MANRESANA EN EL CATALÀ DE CROS DE PROMOCIÓ

Aquest diumenge l'Avinent C.A.Manresa ha participat en el campionat català de cros per equips de promoció al circuit preparat al voltant de l’estadi d’atletisme de Vic.

Les baixes per lesions i per malaltia han minvat encara més la poca participació manresana d’aquest any al català de cros en categories de promoció.

Destaquen les bones posicions obtingudes pels equips Sub10 masculí i Sub12 femení que han estat setens i vuitenes respectivament.

Individualment el més ben posicionat ha estat Roger Verges que ha aconseguit arribar en una excel·lent vuitena posició en la cursa Sub12.

Totes les classificacions dels atletes manresans:
* 13è Sub14 Masculí amb 356 punts:
64è Nil Trulls, 89è David Gomez, 95è Bru Font, 108è Pau Claret, 115è Jordi Ribera
* Sub12 Masculí
8è Roger Vergues, 124è Alejandro Mosquera, 196è Daniel Mosquera
* Sub12 Femení amb 231 punts:
24a Olivia Lopez, 39a Xènia Portet, 51a Abril Vallbona, 57a Nor Benlagra, 99a Queralt Bartolo, 143a Raïssa Garcia.
* Sub10 Masculí amb 180 punts
31è Arnau Rovira, 32è Pol Fernandez, 44è Eloi Diaz, 73è Marc Just
* Sub10 Femení
31a Jana Romero, 44è Nora Lopez

Campionat de Catalunya de marxa en ruta per equips

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARXA EN RUTA PER EQUIPS I INDIVIDUAL
Viladecans, 02/02/2019.

LES MANRESANES SUB12 SOTS-CAMPIONES CATALANES DE MARXA DE PROMOCIÓ

Aquest dissabte l'Avinent C.A.Manresa ha participat en el campionat català de marxa en ruta per equips de promoció al circuit de Torre-roja de Viladecans. Bons resultats pels manresans amb presencia al podi.

L'equip Sub12 femení s'ha proclamat sost-campió català amb la bona actuació de Nor Benlagra que ha aconseguit arribar en setè lloc, i d’Ona Dalmau que ho feia en desè lloc, mentre Abril Vallbona ha estat dinovena, i tancant l’equip Júlia Alcaide en 24a posició.

Per la seva part l'equip Sub14 masculí ha estat quart amb Lluc Jané en vuitena posició com atleta més destacat.

Mentre l’equip Sub14 femení ha estat cinqué en la classificació per equips.

Totes les classificacions dels atletes manresans:
* 4t Sub14 Masculí (3 km) amb 51 punts:
8è Lluc Jané 18’50”, 21è Gerard Cabrera 22’43”, 22è Roc Fargas 22’47”, 23è Oriol Massaneda 22’58”, 24è Anas Rghif 24’44”, 26è Gerard Soler 25’07”, deq. Roger Talaveron
* 5é Sub14 Femení (3 km) amb 69 punts
22a Júlia Codina 21’56", 23a Laia Pujol 21’57". 24a Clàudia Costa 21’57”, 29a Maria Herguido 23’11”, 30a Aitana Martiñan 23’13”
* 2n Sub12 Femení (2 km) amb 36 punts:
7a Nor Benlagra 12’25”, 10a Ona Dalmau 12’38”, 19a Abril Vallbona 13’36”, 24a Júlia Alcaide 14’45”.

Trofeu Sabadell de PC, 4a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 4a jornada
Sabadell, 26/01/2019.

DOS NOUS RÈCORDS SUB14 MANRESANS DE CIRUJEDA I VALLBONA

Aquest dissabte a Sabadell s'ha disputat la quarta jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de atletes del l'Avinent CA Manresa.
En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, hi han hagut algunes proves finals, on Queralt Vallbona ha estat tercera en la prova de 1000 metres llisos Sub14 amb un temps de 3’11”65 que suposa un nou rècord manresà de la categoria rebaixant en més de quatre segons l’anterior plusmarca que tenia Carlota Soler de l’any 2016.
Alhora Biel Cirujeda ha guanyat el concurs de triple salt Sub14, on ha fet un darrer intent de 10,61 metres que ha millorat el rècord manresà en 14 centímetres que tenia Víctor Sabariego de l’any 2009.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Biel Cirujeda 1r en triple 10,61, en 60 m.ll. 8”26. Armand Hernandez en 1000 m.ll. 3’16”72. Joan Homs en 60 m.ll. 8”54, 8è en triple 9,57. Roger Talaveron en 1000 m.ll. 3’18”08. Gerard Cabrera en 60 m.ll. 9”11, 29è en triple 8,46. Oriol Renalias 14è en triple 9,02, en 60 m.ll. 9”25. Nil Trulls en 60 m.ll. 9”34, 21è en triple 8,71. Pau Claret 16è en triple 9,00, en 60 m.ll. 9”51. Martí Vall en 60 m.ll. 9”66, 54è en triple 7,75.

Sub14 femení : Queralt Vallbona en 1000 m.ll. 3’11”65, en 60 m.ll. 8”89. Ona Bonet 6a en triple 9,47, en 60 m.ll. 9”24. Ivet Salas 9a en triple 9,40, en 60 m.ll. 9”43. Jenay Hernandez en 1000 m.ll. 3’32”81, 22a en triple 8,64. Martina Ruiz en 1000 m.ll. 3’36”60. Èlia Ariso en 60 m.ll. 9"53, en 1000 m.ll. 3’40”34. Clàudia Costa en 60 m.ll. 9”55. Jana Xixons en 60 m.ll. 9”57, en triple 8,33. Laia Pujol en 60 m.ll. 9"70.

Sub12 masculí : Martí Carbonell 14è en alçada 1,00. Pol Cirujeda 26è en alçada 0,90.

Sub12 femení : Sira Salas 1a en alçada 1,25. Carla Rovira 18a en alçada 1,05.

Sub10 masculí : Martí Homs en 60 m.ll. 10”07, en 60 m.t. 12”13. Pol Fernandez en 60 m.ll. 10”67, en 60 m.t. 13”61. Arnau Rovira en 60 m.ll. 10”92, en 60 m.t. 13”93. Bernat Vall en 60 m.ll. 10”95, en 60 m.t. 14”15. Adrià Renalias 11”29, en 60 m.t. 14”64.

Sub10 femení : Jana Romero en 60 m.ll. 10”68, en 60 m.t. 13”68. Queralt Garcia en 60 m.ll. 10”74, en 60 m.t. 12”97. Martina Martinez en 60 m.ll. 10”86. Joanna Hernandez en 60 m.ll. 11”14, en 60 m.t. 13”10. Nora Lopez en 60 m.t. 13”59.

Trofeu Sabadell de pista coberta, 3a jornada

TROFEU SABADELL DE PC, 3a jornada
Sabadell, 19/01/2019.
Resultats

DOS PODIS PELS PREBENJAMINS SUB08 MANRESANS I UN RÈCORD SUB12

Aquest dissabte a Sabadell s'ha disputat la tercera jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de 41 atletes del l'Avinent CA Manresa.

En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, hi han hagut algunes proves finals, on destaca la participació de l'atleta prebenjamina Oriol Sanllehí que ha pujat al podi en segon lloc en la prova de 400 metres llisos i en tercer lloc en la de 100 metres llisos.

L’atleta Sub12 Lucia Molina ha fet un magnífic salt en la prova de llargada de 4,22 metres que és rècord de Manresa al superar en 14 centímetres l’anterior registre que tenia Ona Bonet de l’any 2017.
Per la seva banda Roger Vergues ha estat molt aprop del rècord manresà de 1000 metres llisos Sub12 al fer un molt bon temps de 3’24”73.

En categoria infantil bons registres en salt d'alçada d’Ona Bonet amb 1,50 metres, i de Biel Cirujeda amb 1,48 metres.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Cadet masculí : David Perez 6è en perxa 2,40.

Cadet masculí : Abril Farré 9a en triple 9,00, en 60 m.ll. 9”02. Naomi Fechete 4a en perxa 2,40. Aina 5a en perxa 2,20.

Infantil masculí Biel Cirujeda 2n en alçada 1,48. Armand Hernandez en 2000 m.ll. 7’03”85. Jan Pol Catot en 2000 m.ll. 7’13”65. Lluc Jané en 2000 m.ll. 7’41”49. Gerard Cabrera 7è en alçada 1,35. en 2000 m.ll. 8’51”89. Roger Talaveron en 2000 m.ll. 7’42”86. Joan Homs en alçada 1,20. Nil Trulls en alçada 1,10.

Infantil femení : Ona Bonet 1a en alçada 1,50. Mar Santanach 4a en alçada 1,30. Èlia Ariso en 2000 m.ll. 8’23”95, 23a en alçada 1,10. Ivet Salas 9a en alçada 1,30. Martina Ruiz en 2000 m.ll. 8’11”89

Aleví masculí : Roger Verges en 1000 m.ll. 3’24”73. Pol Cirujeda 9è en llargada 3,60. Aleix Ferrero en 1000 m.ll. 3’45”13. Omar Benssaleh en 1000 m.ll. 3’56”99, 30è en llargada 3,12. Alejandro Mosquera en 1000 m.ll. 4’05”14, 40è en llargada 2,92. Daniel Mosquera 29è en llargada 3,13. Marc Cervera 28è en llargada 3,13. Toni Rodriguez 38è en llargada 2,98, en 1000 m.ll. 4’41”08.

Aleví femení : Lucia Molina 1a en llargada 4,22. Abril Vallbona en 1000 m.ll. 3’50”15. Sira Salas 7a en llargada 3,61. Olivia Lopez en 1000 m.ll. 3’40”68. Nor Benlagra en 1000 m.ll. 4’02”38. Carla Rovira 9a en llargada 3,55, en 1000 m.ll. 4’05”38. Raïssa Garcia 14a en llargada 3,34. Queralt Bartolo en 1000 m.ll. 4’04”96, 33a en llargada 3,01. Júlia Alcaide 27a en llargada 3,13.

Benjamí masculí : Bernat Vall en 1000 m.ll. 3’58”66. Arnau Rovira en 1000 m.ll. 4’02”39, 15è en pes 3,78. Pol Fernandez en 1000 m.ll. 4’03”56. Martí Homs 7è en pes 4,39.

Benjamí femení : Joana Hernandez en 1000 m.ll. 4’07”44. Queralt Garcia en 1000 m.ll. 4’16”00, 10a en pes 3,61. Jana Romero en 1000 m.ll. 4’21”42, 16a en pes 3,10. Martina Piña en 4’36”61.

Prebenjamí masculí : Oriol Sanllehí 3r en 100 m.ll. 19”00, 2n en 400 m.ll. 1’29”71. Lluc Ladron de Guevara en 100 m.ll. 19”95, en 400 m.ll. 1’32”75. Arnau Piqué en 100 m.ll. 20”28, en 400 m.ll. 1’31”78. Martí Orgaz en 100 m.ll. 21”85, en 400 m.ll. 1’42”22. Arnau Ferrero en 100 m.ll. 22”58, en 400 m.ll. 1’46”74. Eloy Martin en 100 m.ll. 23”58, en 400 m.ll. 1’47”17. Nolan Pierola en 100 m.ll. 24”74, en 400 m.ll. 1’54”56.

Prebenjamí femení :. Núri Ponti en 100 m.ll. 21”65, en 400 m.ll. 1’40”34. Noa Iftini en 100 m.ll. 22”80, en 400 m.ll. 1’55”85. Clàudia Guerri en 100 m.ll. 23”30, en 400 m.ll. 1’51”27. Ainet Clares en 100 m.ll. 23”47.