Noticies

Control Manresà de proves combinades

CONTROL MANRESÀ DE PROVES COMBINADES DE PROMOCIÓ
Manresa, 25/04/2021

LA PROMOCIÓ DE L’AVINENT MANRESA ESTRENA LA NOVA PISTA AMB UNES COMBINADES.

Diumenge passat es va disputar el Control Manresà de proves combinades de promoció a l'estadi d'atletisme de Manresa, i amb aquesta competició es va poder estrenar el nou sintètic pels atletes de l’escola d’atletisme de l’Avinent Manresa, en una especialitat tant atractiva com les proves combinades. Un total de 83 atletes locals van participar en aquest control.
De fet ha calgut esperar més d’un any i mig per tornar a fer una competició de promoció a Manresa, entre el confinament i les restriccions per covid i els endarreriments burocràtics que ha tingut el nou sintètic.

En quan a resultats en categoria Sub14 hem tingut un duel interessant entre Marc Cervera i Pol Cirujeda que han estat frec a frec fins a la cinquena i darrera prova, el salt d’alçada on Cervera ha superat a Cirujeda, realitzant un total de 1524 punts i 1507 punts respectivament en el comput de la pentatló.
Mentre en noies Marta Escalera ha obtingut una molt bona puntuació al fer un total de 2570 punts en la seva pentatló. Les seves companyes Sira Salas i Carla Rovira han pogut també sumar mes de dos mil punts al fer 2084 punts i 2004 punts respectivament
En Sub12 el més destacat de la tetratló masculina ha estat Martí Homs amb uns interessants 1068 punts. Mentre que en noies ha hagut més igualtat entre les primeres on Martina Martinez és qui ha assolit més puntuació al fer 1237 punts, darrera seu s’ha classificat Jana Romero amb 1180 punts.
A la categoria Sub10 s'ha imposat en la triatló Guillem Centelles amb 423 punts, i a pocs punts d’ell s’han classificat Àlex Mora i Bernat Bort amb 400 punts i 386 punts respectivament. En noies Júlia Planas amb 548 punts ha estat la més destacada.
I per part del més petits, els atletes Sub8, tenim com a millors en la triatló, a Bruc Simon amb 53 punts i a Paulina Olivé amb 178 punts.

Totes les puntuacions dels atletes manresans:

Pentatló Sub14 masculí: Marc Cervera 1524 punts, Pol Cirujeda 1507 punts, Èric Roncero 1068 punts, Moussa Mballo 1039 punts, Aleix Ferrero 924 punts, Dani Mosquera 865 punts, Alejandro Mosquera 865 punts, Juli Herrero 446 punts.

Pentatló Sub14 femení: Marta Escalera 2570 punts, Sira Salas 2084 punts, Carla Rovira 2004 punts, Xiomara Filigrana 1849 punts, Ona Dalmau 1618 punts, Mercè Junyent 1500 punts, Abril Vallbona 1467 punts, Raïssa Garcia 1446 punts, Vinyet Pujol 1318 punts, Abril Martin 1262 punts, Maria Padilla 1145 punts, Nor Benlagra 923 punts, Júlia Alcaide 862punts, Cèlia Major 809 punts, Africa Miguel 640punts.

Tetratló Sub12 masculí: Martí Homs 1068 punts, Pol Fernandez 671 punts, Bernat Vall 660 punts, Arnau Rovira 545 punts, Hugo Gallardo 541 punts, Arnau Leonarte 424 punts, Èric Sorroche 414 punts, Pere Pla 292 punts, Adrià Renalias 274 punts, Ivan Muñoz 258 punts, Marc Pallejà 205 punts.

Tetratló Sub12 femení: Martina Martinez 1237 punts, Jana Romero 1180 punts, Queralt Garcia 1111 punts, Manal Kahia 1099 punts Mariona Bort 1038 punts, Montserrat Fresnillo 955 punts, Ona Trulls 727 punts, Martina Carrasco 670 punts, Jana Manubens 606 punts, Safae Kahia 566 punts, Iraitz Sanchez 446 punts.

Triatló Sub10 masculí: Guillem Centellas 423 punts, Àlex Mora 400 punts, Bernat Bort 386 punts, Arnau Ferrero 268punts, Joan Vila 232 punts, Oriol Huch 210 punts, Arnau Piqué 198 punts, Adrià Pesarrodona 143 punts, Martí Hernandez 89 punts, Martí Orgaz 83 punts, Piero Lopez 69 punts, Arnau Manubens 42 punts, Mateo Olivares 35 punts, Miquel Vall 28 punts, Hugo Pio 20 punts.
t D
Triatló Sub10 femení: Júlia Planas 548 punts, Lara Pesoa 458 punts, Ana Portet 433 punts Noa Iftimi 368 punts, Gina Corrons 356 punts, Èlia Garcia 354 punts, Núria Carrasco 304 punts, Queralt Graner 299 punts, Mia Jubells 299 punts, Martina Nicolás 254 punts, Marina Batriu 251 punts, Arlet Graner 226 punts, Adales Sala 191 punts.

Triatló Sub8 masculí: Bruc Simon 53 punts, Pau Pesarrodona 14 punts, Pol Pla 0 punts.
t D
Triatló Sub8 femení: Paulina Olivé 178 punts, Paula Roncero 162 punts, Jana Sierra 104 punts Berta Corrons 92 punts, Carla Moriana 84 punts, Nahia Selgas 58 punts, Ainet Jubells 33 punts.

 

Campionat de Catalunya de relleus

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS
El Prat de Llobregat, 17/04/2021

SIS PODIS PELS MANRESANS ALS CATALANS DE RELLEUS

Aquest dissabte s'ha disputat el Campionat de Catalunya de relleus de promoció a El Prat de Llobregat, on l'Avinent Manresa ha aconseguit pujar al podi 6 dels 13 equips participants. Amb 3 primers i 3 segons llocs. Alhora aconsegueix tenir 11 equips entre els 8 primers classificats.
Dobles campiones de Catalunya , amb records de Manresa inclosos pels equips sub14 femenins dels relleus de 4x80 i 4x200 que han estat formats per Marta Escalera, Sira Salas, Carla Rovira i Xiomara Filigrana amb un temps de 41.96 i 1:52.17 millorant en totes dues curses els rècords de Manresa.
Mentre el relleu 4x60 sub10 masculí ha estat també campió de Catalunya de manera clara amb un temps de 38.67, equip format per Bernat Bort, Guillem Centellas, Arnau Ferrero i Àlex Mora.
Les seves companyes, les de sub10 femení de 4x60, han arribat segones en la final, però una apreciació d’un jutge per trepitjar línia interior han acabat finalment desqualificades.
Doble sots-campionat l’assolit pels relleus Sub16 masculí de 4x100 i 4x300, en la cursa més curta ha estat per molt poc, tres centíssimes, que no arriben en primera posició amb d’una espectacular remuntada en la recta final.
La darrera medalla de la matinal l’han protagonitzat les components del relleu 4x300 Sub16 femení que també han fet una gran remuntada en la darrera posta per acabar sots-campiones catalanes.
Entre les 8 primeres posicions trobem en 7è lloc al 4x100 Sub16 femení, el 8è lloc dels 4x60 i 3x600 Sub12 masculí i el 8è lloc del 4x80 Sub14 masculí.
Mentre el relleus Sub12 femenins de 4x60 no ha pogut superar la seva semifinal i el de 3x600 ha finalitzat en 12è lloc.

Els resultats de tots els relleus manresans participants en la final de relleus.

Sub10 MASCULÍ
4x60: 1r amb 38.67 (Bernat Bort, Guillem Centellas, Arnau Ferrero, Àlex Mora), en semifinals 38.67.

Sub10 FEMENÍ
4x60: desqualificades en la final (Lara Pesoa, Júlia Planas, Núria Ponti, Ana Portet) en semifinals 39.77

Sub12 MASCULÍ
4x60: 8è amb 38.23 (Biel Camps, Pol Fernandez, Martí Homs, Pau Santasmasas), en semifinals 35.19
3x600: 8è amb 6:08.91 (Biel Camps, Pau Santasmasas, Bernat Vall)

Sub12 FEMENÍ
4x60: en semifinals amb 37.39 (Queralt Garcia, Jana Romero, Ona Trulls, Martina Martinez)
3x600: 12è amb 6’25»62 (Queralt Garcia, Martina Martinez, Jana Romero)

Sub14 MASCULÍ
4x80: 8è amb 43.88 (Marc Cervera, Pol Cirujeda, Alejandro Mosquera, Èric Roncero), en semifinals 43.45

Sub14 FEMENÍ
4x80: 1è amb 41.96 (Marta Escalera, Xiomara Filigrana, Carla Rovira, Sira Salas), en semifinals 42.53
4x300: 1è amb 1:52.17 (Marta Escalera, Xiomara Filigrana, Carla Rovira, Sira Salas).

Sub16 MASCULÍ
4x100: 2n amb 45.55 (Jan Pol Catot, Martí Rodriguez, Nil Trulls, Biel Cirujeda), en semifinals 46.61.
4x300: 2n amb 2:35.01 (Jan Pol Catot, Joan Homs, Nil Trulls, Biel Cirujeda),

Sub16 FEMENÍ
4x100: 7è amb 52.44 (Marta Cano, Martina Ruiz, Queralt Vallbona, Jana Xixons), en semifinals 52.24
4x300: 2n amb 2:57.21 (Jenay Hernandez, Martina Ruiz, Queralt Vallbona, Jana Xixons)

ema12

Jornada prèvia Campionat de Catalunya de relleus

JORNADA PRÈVIA CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS
Tarragona, 10/04/2021

TRETZE DELS CATORZE EQUIPS DE RELLEUS MANRESANS CLASSIFICATS PER A LA FINAL

Aquest dissabte s'ha disputat la jornada prèvia de relleus de les categories de promoció Sub10, Sub12, Sub14 i Sub16 a les pistes de Tarragona.
Molts bons resultats en general, on L’Avinent CA Manresa ha pogut classificar tretze dels seus catorze equips A que hi participaven. Els manresans també van participar en quasi totes les curses amb els equips B, un total d’una seixantena d’atletes manresans desplaçats.

De les millors actuacions tenim les del quartet Sub14 femení on han fet el millor temps del relleu 4x80 i del 4x200, i per tant són candidates a intentar una doble victòria en la jornada final a disputar el dia 17 d’abril a El Prat de Llobregat.
Altres que ho tenen molt bé són els nois Sub16 en el 4x100 on han fet el millors temps i alhora en el 4x300 que han fet el tercer millor registre.

També han assolit el millor temps el quartet de 4x60 Sub10 femení.

Meritori tercer millor temps de l’equip S16 femení que han assolit el tercer temps en 4x300 i en la cursa de 4x100 el sisè registre
Diputaran també la fase final els 4x80 Sub14 masculí, el 4x60 i 3x600 Sub12 masculí, el 4x60 i 3x600 Sub12 femení, i el 4x60 Sub10 masculí.

Mentre el 4x200 S14 masculí ha quedat fora de la jornada final per un segon.

Tots els equips participants de la prèvia de relleus d'aquest dissabte, en negreta els classificats per la final:

Sub10 MASCULÍ
4x60 "A": 2n amb 39.71 (Bernat Bort, Guillem Centelles, Arnau Ferrero, Àlex Mora)
4x60 "B": 17è amb 42.29 (Oriol Huch, Martí Orgaz, Adrià Pesarrodona, Joan Vila)

Sub10 FEMENÍ
4x60 "A": 1r amb 39.59 (Laia Pesos, Nuria Ponti, Ana Portet, Júlia Planas)
4x60 "B": 18è amb 43.64 (Núria Carrasco, Elia Gracia, Queralt Graner, Noa Iftimi)

Sub12 MASCULÍ
4x60 "A": 5è amb 35.65 (Biel Camps, Pol Fernandez, Martí Homs, Pau Santamasas)
4x60 "B": 17è amb 38.02 (Pau Plans, Arnau Rovira, Èric Sorroche, Bernat Vall)
3x600 "A": 5è amb 6:02.79 (Biel Camps, Pau Santamasas, Bernat Vall)
3x600 "B": 18è amb 6:27.55 (Pol Fernandez, Martí Homs, Arnau Rovira)

Sub12 FEMENÍ
4x60 "A": 16è amb 37.88 (Mariona Bort, Queralt Garcia, Jana Romero, Ona Trulls)
4x60 "B": 25è amb 39.22 (Joana Hernandez, Safae Kahia, Manal Khaia, Martina Martinez)
3x600 "A": 10è amb 6:26.47 (Queralt Garcia, Martina Martinez, Jana Romero)
3x600 "B": 24è amb 6:42.48 (Mariona Bort, Joana Hernandez, Mana Kahia)

Sub14 MASCULÍ
4x80 "A": 10è amb 44.16 (Marc Cervera, Pol Cirujeda, Èric Roncero, Alejandro Mosquera)
4x80 "B": 38è amb 48.43 (Aleix Ferrero, Julian Herrero, Moussa Mballo, Daniel Mosquera)
4x200 "A": 12è amb 1:58.59 (Marc Cervera, Pol Cirujeda, Èric Roncero, Alejandro Mosquera)
4x200 "B": 40è amb 2:13.87 (Aleix Ferrero, Julian Herrero, Moussa Mballo, Daniel Mosquera)

Sub14 FEMENÍ
4x80 "A": 1r amb 42.27 (Marta Escalera, Xiomara Filigrana, Carla Rovira, Sira Salas)
4x80 "B": 32è amb 46.49 (Raïssa Garcia, Mercè Junyent, Maria Padilla, Vinyet Pujol)
4x200 "A": 1r amb 1:54.14 (Marta Escalera, Xiomara Filigrana, Carla Rovira, Sira Salas)
4x200 "B": 32è amb 2:06.47 (Ona Dalmau, Olivia Lopez, Xènia Portet, Abril Vallbona)

Sub16 MASCULÍ
4x100 “A”: 1r amb 46.21 (Biel Cirujeda, Joan Homs, Nil Trulls, Jan Pol Catot)
4x100 “B”: 17è amb 51.07 (Gerard Cabrera, Oriol Massaneda, Oriol Renalias, Martí Rodriguez)
4x300 “A” : 3r amb 2:39.79 (Biel Cirujeda, Joan Homs, Nil Trulls, Jan Pol Catot)
4x300 “B” : 19è amb 2:56.64 (Pau Claret, Oriol Massaneda, Oriol Renalias, Martí Rodriguez)

 Sub16 FEMENÍ
4x100 “A”: 6è amb 51.99 (Martina Ruiz, Queralt Vallbona, Jana Xixons, Marta Caro)
4x100 “B”: 31è amb 55.98 (Jenay Hernandez, Joana Vilella, Paola Montero, Carla Pujol)
4x300 “A” : 3r amb 3:00.53 (Jenay Hernandez, Martina Ruiz, Queralt Vallbona)

ema13

 

Campionat de Catalunya Sub14 de PC, individual i relleus

CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 DE PISTA COBERTA, individual i relleus
Barcelona, 06/03/2021

TRES MEDALLES EN EL CATALÀ SUB14

Aquest dissabte al Palau Sant Jordi de Barcelona s'ha disputat el campionat català Sub14 a la pista coberta, individual i de relleus. Amb uns bons resultats dels atletes de l'Avinent CA Manresa que han aconseguit un total de 3 medalles, de les quals són 2 d'or i 1 d'argent. L 'Avinent C.A.Manresa ha estat el quart millor club per atletes finalistes, amb un total de 11 posicions de finalista (8 primers) de les 15 actuacions que han fet els atletes manresans al llarg de la matinal.

Emocionant la final de relleus 4x200 on l’equip femení del Manresa s’ha proclamat campió de Catalunya en una cursa on ha guanyat clarament amb un temps de 1:52.98 . El relleu 4x200Sub 14 femení ha estat format perMarta Escalera, Sira Salas, Carla Rovira i Xiomara Filigrana.
Doblet en el podi en la prova de 60 metres tanques, prova dominada per Marta Escalera que ha obtingut el títol català de la distància , amb un temps de 9.47 que és marca personal. Seguida per Sira Salas que ha estat segona també amb millor registre personal al baixar per primer cop dels deu segons amb un temps de 9.94

Cal sumar-hi la bona actuació de Marta Escalera a la final de 60 metres llisos, quarta amb 8.50.
Quarta posició també per Marc Cervera en salt de de llargada samb 4.81 metres

Bona cinquena posició del relleu 4x200 masculí que ni les baixes i lesions han evitat millorar la posició de sortida al fer 1:57.59. Relleu composat per Pol Cirujeda, Marc Cervera, Èric Roncero i Dumitru Croitor.

Han estat finalistes també Ona Dalmau cinquena en salt de perxa al passar el llisto a 2.20 metres, marca personal. Cinquena també Olivia Lopez en 2000 metres llisos amb un temps de 7:20.82, marca personal. Sisena posició per Abril Vallbona en els 100 metres llisos amb un temps de 3:21.24, marca personal. Sisena Carla Rovira en el concurs de triple salt amb un millor intent de 9.29 metres. Sisena Xiomara Filigrana en el llançament de pes amb un tir de 9.62 metres. I Pol Cirujeda setè en els 60 metres llisos al fer 8.55.

Totes les actuacions manresanes:
1r Relleu 4x200 S14F (Marta Escalera, Sira Salas, Carla Rovira, Xiomara Filigrana) amb 1:52.98
1a Marta Escalera en 600 m.t. S14F amb 9.47
2a Sira Salas en 60 m.t. S14F amb 9.94
4t Marc Cervera en llargada S14M amb 4,81
4a Marta Escalera en 60 m.ll. S14F amb 8.50
5è Relleu 4x200 S14M (Pol Cirujeda, Marc Cervera, Èric Roncero, Dumitru Croitor) amb 1:57.59
5a Ona Dalmau en perxa S14F amb 2.20
5a Olivia Lopez en 2000 m.ll. S14F amb 7:20.82
6a Abril Vallbona en 1000 m.ll. S14F amb 3:21.24
6a Carla Rovira en triple S14F amb 9.29
6a Xiomara Filigrana en pes S14F amb 9.62
7è Pol Cirujeda en 60 m.ll. S14M amb 8.55
9a Carla Rovira en 60 m.ll. S14F amb 8.66
11a Nor Benlagra en els 2000 m.m. S14F amb 13:13.58
11a Xiomara Filigrana en llargada S14F amb 4,25
15è Marc Cervera en 60 m.ll. S14M amb 8.81

ema14

Campionat de Catalunya Sub14 PC, jornada prèvia

CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 DE PC, jornada prèvia 
Barcelona, 27/02/2021.

10 ATLETES I ELS DOS EQUIPS DE RELLEUS MANRESANS SUPEREN EL PREVI CATALÀ SUB14

  Aquest dissabte al matí s'ha disputat al Palau Sant Jordi la jornada prèvia del Campionat de Catalunya Sub14 individual de pista coberta amb força participació d'atletes de l'Avinent CA Manresa amb un total de 17 atletes (9 nois i 8 noies) que han realitzat 25 actuacions de les quals 14 han passat a la final que és farà el dia 8 de març, amb 10 atletes finalistes.

Destaca l’atleta Xiomara Filigrana que ha quedat en primer lloc en la prova de pes amb un llançament de 11.03 metres, que suposa un nou rècord de Manresa, ja que l’anterior era de 10.84 metres i que tenia Mar Santanach de l’any 2019.
Per la seva part molt bona actuació de Marta Escalera i Sira Salas que han quedat primera i tercera en la prova de 60 metres tanques al fer un temps de 9.68 i 10.03 respectivament.
Finalistes també seran la pròpia Marta Escalera en 60 metres llisos, Xiomara Filigrana en llargada, Carla Rovira en 60 metres llisos i triple salt, Abril Vallbona en 1000 metres llisos, Olivia Lopez en 2000 metres llisos, Ona Dalmau en salt amb perxa, Marc Cervera en 60 metres llisos i llargada, Pol Cirujeda en 60 metres llisos i Aleix Ferrero en 2000 metres llisos.

Mentre per la tarda al Palau Sant Jordi s'ha fet la jornada prèvia del Campionat de Catalunya Sub14 de relleus 4x200 de pista coberta on els dos equips de l'Avinent CA Manresa han aconseguit el passaport per la jornada final.
A priori l'equip Sub14 femení format per Marta Escalera, Sira Salas, Carla Rovira i Xiomara Filigrana tenien que passar a la final sense dificultats però una caiguda d’una de les rellevistes manresanes ha ocasionat que l’acces a la final es compliques. Tot i així han fet el quart millor temps amb 1:57.54 i estaran presents en la final
Mentre l'equip Sub14 masculí els manresans han parat el cronòmetre en 1:57.79 que ha estat el sisè i darrer temps en poder passar a la final. Han participat Pol Cirujeda, Marc Cervera, Alejandro Mosquera i Dumitru Croitor.

Tots els atletes participants en aquesta jornada, en negreta els atletes classificats per la final:

Sub14 femení:
60 m.ll.:  Marta Escalera 6a amb 8.67. Carla Rovira 10a amb 8.71.
1000 m.ll.: Abril Vallbona 7a amb 3:23.03. Xènia Portet 19a amb 3:44.55.
2000 m.ll.:  Olivia Lopez 8a amb 7:43.97. 
60 m.t: Marta Escalera 1a amb 9.68. Sira Salas 3a amb 10”03.
Perxa: Ona Dalmau 8a amb 2.10.
Llargada: Xiomara Filigrana 9a amb 4.35. Sira Salas 13a amb 4,28.
Triple: Carla Rovira 9a amb 8,94.
Pes: Xiomara Filigrana 1a amb 11.03

Sub14 masculí:
60 m.ll.: Pol Cirujeda 7è amb 8.55. Marc Cervera 16è amb 8.82. Dumitru Croitor 21è amb 8.96.
1000 m.ll.: Moussa Mballo 13è amb 3:22.69
2000 m.ll.: Aleix Ferrero 10è amb 7:26.72.
60 m.t.: Èric Roncero 18è amb 13:29 .
Perxa:  Pol Cirujeda 17è amb 1.65. Alejandro Mosquera 19è amb1.65.
Llargada:  Marc Cervera 7è amb 4,35. Dumitru Croitor 20è amb 3.78.
Triple:  Julian Herrero 13è amb 7.29.
Pes: Èric Roncero 19è amb 6.36. Daniel Mosquera 21è amb 5.52.