Escola

Notícia destacada

campus 2022

Campus Estiu 2022. Accedeix al formulari per reservar la teva plaça!!

NOVETAT!! Aquí podràs veure més informació i detalls del campus

***********************

Temporada 2021-2022 - Carta de presentació i funcionament de l'escola

***********************
Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern
***********************

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS Sub10-Sub12-Sub14-Sub16
El Prat de LLobregat, 21 i 22 de maig

Resultats: Sub10   Sub12   Sub14   Sub16
4 podis per l'Avinent Manresa
CAMPIÓ SUB12 MASCULÍ
CAMPI´Ó SUB10 FEMENÍ
SOTS-CAMPIÓ SUB10 MASCULÍ
TERCER SUB14 MASCULÍ
QUART SUB16 FEMENÍ
CINQUÉ SUB14 FEMENÍ
DOTZÈ SUB12 FEMENÍ
- - - - - - - - - - - - - - - - - 

SESSIÓ FOTOGRÀFICA DELS GRUPS DE PROMOCIÓ
Dilluns tarda, 30 de maig a Manresa
Cal portar l'equipació curta de competició
- - - - - - - - - - - - - - - - - 

TROFEU MINORISA DE PROMOCIÓ 2022
ENCONTRE AMISTÓS AVINENT MANRESA - CA VIC
Dissabte matí, 4 de juny a Manresa
Reglament i horari provisional
Inscripcions obertes fins dimecres 1 de juny a les oficines del club 
Preu 5 euros
- - - - - - - - - - - - - - - - 
Com arribar a les pistes d'atletisme de Catalunya

Calendaris · Aire Lliure  
Agenda
Dilluns 30 de maig. Sessió fotogràfica dels grup EMA

Dissabte 4 de juny. Control manresà de proves a Manresa

Dissabte 11 de juny. Previ Campionat de Catalunya individual Sub10-Sub12-Sub14 a Vilanova i la Geltru

Dissabte 18 de juny. Campionat de Catalunya individual Sub10-Sub12-Sub14 a Castellar del Vallès
_____________________________
* Estadística actualitzada a 1 de desembre de 2021*
Millors marques Sub16 i Sub14 de PC
Millors registres per edats de PC

Trofeu Sabadell de PC, 5a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 5a jornada
Sabadell, 05/02/2022

MOLTA PARTICIPACIÓ MANRESANA EN LA CINQUENA JORNADA DEL TROFEU SABADELL

Aquest dissabte s'ha disputat la cinquena jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 53 atletes de l'Avinent CA Manresa.
Destaquen les participacions dels relleus de 4x200 mixtes on en categoria Sub14 van còrrer fins a cinc equips, en Sub12 dos equips, mentre en categoria Sub10 i Sub08 només amb un.

En quan a marques mencionar les assolides pels atletes Sub14 com Martina Rubio en llançament de pes amb 8.40 metres, Marc Cervera i Abril Vallbona en llargada amb 4.76 i 4.24 metres respectivament , Biel Cirujeda i Mariona Bort en 60 metres tanques amb 11.16 i 12.06 respectivament i Alejandro Mosquera en 2000 metres llisos amb 7:24.29.
En Sub12 tenim a Pol Fernandez en llargada 3,93 metres i en 2000 metres llisos amb 7:33.04, Guillem Centellas a 60 metres tanques amb 10.85 i salt d’alçada amb 1.15 metres, Arnau Rovira en llançament de pes amb 6.00 metres, Jana Xarpell en alçada amb 1.10, Ona Trulls en llargada amb 3.18 metres i Queralt Garcia en 60 metres tanques amb 10.92.
En Sub10 Jan Manevy en 1000 metres llisos amb 3:44.41 i en alçada amb 0.90 metres. En noies triple empat en primera posició de la jornada en salt d’alçada amb Mia Jubells, Núria Ponti i Lara Pesoa en salt d’alçada amb 0.90 metres, mentre Núria Ponti també feia un bon temps a 1000 metres llisos amb 3:53.15.
Els més petits, en Sub8, Pau Pesarrodona i Jana Sierra han fet en 600 metres llisos uns temps de 2:36.67 i 2:50.24 respectivament.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Relleu 4x200 Sub14 mixtes: Equip A amb 1:52.83 (M.Cervera-P.Cirujeda-M.Padilla-A.Vallbona). Equip B amb 2:04.80 (V.Pujol-M.Rubio—A.Mosquera-D.Croitor). Equip C amb 2:04.48 (J.Romero-M.Bort-M.Homs-B.Camps). Equip D amb 2:11.61 (M.Martinez-E.Dalmases-P.Plans-P.Pla). Equip E amb 2:18.35 (A.Antolin.-A.Foncuberta-D.Mosquera-E.Roncero)

Relleu 4x200 Sub12 mixtes: Equip A amb 2:10:36 (G.Centelles-P.Fernandez-J.Planas-P.Vargas). Equip B amb 2:11.21 (Q.Garcia-A.Rovira-A.Leonarte-O.Trulls).

Relleu 4x200 Sub10 mixtes: Equip A amb 2:30.60 (L.Pesoa-J.Manevy-M.Jubells-Pol Pla).

Relleu 4x200 Sub08 mixtes: Equip A 8è amb 3:32.43 (B.Pesoa-M.Ponti-M.Mora-I.Bariali)

 

Sub14 masculí : Marc Cervera 2n en llargada 4.76. Pol Cirujeda en 60 m.t. 11.16, 4t en llargada 4.47. Alejandro Mosquera en 2000 m.ll. 7:24.29, 39è en llargada 3.61. Daniel Mosquera en 60 m.t. 12.26, 57è en llargada 3.48. Biel Camps 16è en llargada 4.04. Martí Homs 18è en llargada 4.00. Èric Roncero 40è en llargada 3.69. Dumitru Croitor 69è en llargada 3.33. Pere Pla 84è en llargada 3.01.

Sub14 femení : Martina Rubio en pes 8.40, en llargada 3.41. Abril Vallbona 10a en llargada 4.24. Mariona Bort en 60 m.t. 12.07, 19a en llargada 3.67. Jana Romero en llargada 4.08. Vinyet Pujol en llargada 4.01, en pes 6.50. Estel Dalmases en llargada 3.89. Martina Martínez en llargada 3.69. Maria Padilla en llargada 3.48. Aura Antolin en llargada 3.21. Agnes Foncuberta en llargada 3.13, en pes 4.57.

Sub12 masculí : Guillem Centellas 2n en alçada 1.15, en 60 m.t. 10.85. Pol Fernandez en 2000 m.ll. 7:33.04, en llargada 3.93. Arnau Rovira 8è en pes 6.00, en llargada 3.62. Arnau Leonarte en 60 m.t. 11.14, 7è en alçada 1.00. Bernat Bort en llargada 3.59, en 60 m.t. 11.19. Oriol Lluch en 2000 m.ll. 7:48.40, en 60 m.t. 12.26. Hugo Gallardo en 2000 m.ll. 8:04.30, en 60 m.t. 11.21. Àlex Mora en 60 m.t. 11.80. Arnau Ferrero 10è en alçada 1.00, en 60 m.t. 12.39. Adrià Renalias en 60 m.t. 12.19, en llargada 3.02. Marc Pallejà 29è en pes 3.61, en llargada 2.66. Joan Vila en 60 m.t. 12.82, en llargada 2.92. Nolan Pierola en 60 m.t. 13.66, en llargada 2.93.

Sub12 femení : Queralt Garcia en 60 m.t. 10.92, 14a en alçada 1.00. Jana Xarpell 5a en alçada 1.10, en llargada 2,67. Ona Trulls en 60 m.t. 12.08, en llargada 3.18. Paula Vargas 7a en alçada 1.00, en llargada 3.14.

Sub10 masculí : Jan Manevy en 1000 m.ll. 3:44.41, en alçada 0.90. Pol Pla en alçada 0.90.

Sub10 femení : Núria Ponti 1a en alçada 0.90, en 1000 m.ll. 3:53.15. Lara Pesoa 1a en alçada 0.90. Mia Jubells 1a en alçada 1.00, en 1000 m.ll. 4:08.33. Noa Iftimi 5a en alçada 0.80, en 1000 m.ll. 3:54.79. Paula Roncero 6a en alçada 0.70, en 1000 m.ll. 4:40.44

Sub8 masculí : Pau Pesarrodona en 600 m.ll. 2:36.67. Ibai Bardaji en 600 m.ll. 2:37.88. Marc Mora en 600 m.ll. 3:08.96.

Sub8 femení : Jana Sierra en 600 m.ll. 2:50.24. Bruna Pesoa en 600 m.ll. 2:51.23. Ainet Jubells en 600 m.ll. 3:05.33. Meritxell Ponti en 600 m.ll. 3:08.08.

Cros de Sant Sebastià de Sabadell

CROS DE SANT SEBASTIÀ
Sabadell, 30/01/2022.

FINS A SET PODIS DE PROMOCIÓ AL CROS DE SABADELL

Aquest diumenge s’ha disputat el 60è Cros de Sant Sebastià a Sabadell amb una bona participació de la promoció de l’Avinent Manresa que ha obtingut fins a set podis, amb 4 victòries, un segon lloc i dos terceres posicions.

Dos de les victòries han estat per equips. I per puntuar per equips calia que almenys quatre corredors d’un mateix club arribessin a meta. I així ha estat com l’equip Sub12 masculí del Manresa ha guanyat en aquesta categoria per tan sols dos punts respecte als de Sabadell, al sumar un total de 30 punts. Dels sis nois participants destaca la quarta plaça d’Oriol Huch i el sisè de Arnau Delgado a més del novè i onzè lloc de Bernat Bort i Arnau Ferrero.

L’altra equip guanyador ha estat el Sub10 femení que ho ha fet amb molt de marge respecte al segon equip, al sumar 22 punts. L’èxit ha estat en part per les deu components manresanes i alhora per la gran victòria individual de Mia Ponti, molt ben acompanyada en quarta posició de Queralt Graner i del vuitè i novè de Noa Iftimi i Èlia Garcia respectivament fins a un total de deu atletes manresanes participants.
Individualment cal mencionar els altres podis aconseguits amb la magnifica victòria de Jan Manevy en Sub10 masculí, amb el segon lloc d’Alejandro Mosquera en Sub14 masculí i les terceres posicions d’Abril Vallbona i Paula Vargas en Sub14 i Sub12 femení.

Molt aprop del podi s’han quedat Queralt Graner quarta en Sub12, Jana Sierra quarta en Sub8, Ainet Jubells cinquena en Sub8 i Jana Romero vuitena en Sub14.

Tots els resultats dels manresans de categories de promoció:

Sub 14 masculí: 2n Alejandro Mosquera, 13è Èric Sorroche, 19è Marcos de la Rosa.

Sub14 femení: 3a Abril Vallbona, 8a Jana Romero, 11a Mariona Bort.

Sub12 masculí: 4t Oriol Huch, 6è Arnau Delgado, 9è Bernat Bort, 11è Arnau Ferrero, 17è Joan Vila, 21è Arnau Leonarte.
Per equips: 1r amb 30 punts.

Sub12 femení: 3a Paula Vargas, 4a Queralt García, 36a Jana Xarpell.

Sub 10 masculí: 1r Jan Manevy, 10è Joan Rios, 23è Jan Serra, 32è Yerai Galbano.

Sub10 femení: 1a Núria Ponti, 4a Queralt Graner, 8a Noa Iftimi, 9a Èlia García, 15a Mia Jubells 16a Bruna Vallribera, 18a Joana Rubiralta, 21a Arlet Graner, 31a Nahia Selga, 32a Clara Ladron de Guevara.
Per equips: 1r amb 22 punts

Sub8 femení: 4a Jana Sierra, 5a Ainet Jubells, 12a Meritxell Ponti.

Campionat de Catalunya de marxa en ruta

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARXA EN RUTA DE PROMOCIÓ
Viladecans, 23/01/2022.

QUATRE PODIS EN CATEGORIA SUB10 FEMENÍ AL CATALÀ DE MARXA EN RUTA

Aquest diumenge s’ha disputat el Campionat de Catalunya de marxa atlètica en ruta individual i per equips de promoció a Viladecans amb una petita participació de l’Avinent Manresa que ha obtingut quatre podis.

Millor impossible, per primer cop, L’Avinent Manresa es proclama campió de Catalunya per equips i alhora ocupa totes les places del podi de la categoria sub10 femení. Les brillants protagonistes han estat la nova campiona catalana de marxa la Noa Iftimi que ha fet un temps de 5:44 que suposa rècord de Manresa, segona i sots-campiona ha estat la Núria Ponti al fer 6:09 i tercera i medalla de bronze la Berta Corrons amb 6:51, a més tancava l’equip en setena posició la Paulina Olivé amb 7:05. Amb un total de 6 punts aquestes noies han estat campiones de Catalunya de clubs, per davant de la Unió Colomenca que ha sumat 18 punts.
En categoria sub14 Èric Sorroche ha estat l’únic representat del Manresa en finalitzar la prova de 3 quilometres en onze lloc amb un temps de 19:56, mentre el seu company Marcos de la Rosa no ha estat afortunat i ha estat desqualificat en la darrera volta de les tres que constava la prova.

Tots els resultats dels manresans en categories de promoció:

Sub14 masculí 3 km:
11è Èric Sorroche amb 19:56, Marcos de la Rosa desq.

Sub10 femení 1 km:
1r per equips amb 6 punts
1a Noa Iftimi amb 5:44, 2a Núria Ponti amb 6:09, 3a Berta Corrons amb 6:51, 7a Paulina Olivé amb 7:05.

Campionat de Catalunya de cros individual

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CROS DE PROMOCIÓ
Santa Cristina d’Aro, 16/01/2022.

JAN MANEVY SOTSCAMPIÓ CATALÀ DE CROS

Aquest diumenge s’ha disputat el Campionat de Catalunya de cros individual a Santa Cristina d’Aro amb una petita participació de la promoció de l’Avinent Manresa que ha obtingut un podi i algunes posicions de mèrit.

En un final ajustat entre varis corredors, Jan Manevy ha aconseguit arribar en segon lloc a la cursa de Sub10, fent seu el sots-campionat català després de 900 metres de recorregut. Un podi individual poc habitual en la història manresana en aquests tipus de campionat en categories inferiors i per tant un premi molt valuós pel jove Manevy.
Destaca també el quart lloc assolit per Noa Iftimi en categoria Sub10, que per tan sols un segon no ha pogut pujar al podi, tot i així ha fet una gran cursa, molt a prop seu Èlia Garcia ha sigut setena i Mia Jubella desena també en un circuit de 900 metres.
En categoria sub12 Pol Fernandez ha estat l’únic representat del Manresa obtenint una bona 14a posició en finalitzar la cursa de 1600 metres.

Tots els resultats dels manresans de categories de promoció:

Sub12 masculí: 14è Pol Fernandez

Sub 10 masculí: 2n Jan Manevy

Sub10 femení: 4a Noa Iftimi, 7a Èlia García, 10a Mia Jubells, 16a Núria Ponti, 26a Berta Corrons

Trofeu Sabadell de PC, 4a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 4a jornada
Sabadell, 15/01/2022

PLUJA DE MEDALLES EN MARXA A LA QUARTA JORNADA DEL TROFEU SABADELL

Aquest dissabte passat s'ha disputat la quarta jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 43 atletes de l'Avinent Manresa. En aquesta jornada hi havien les finals de marxa on els manresans han aconseguit pujar al podi varies vegades per assolir un botí de 7 medalles en total.

Del medaller en marxa atlètica destaca el podi al complert en la prova de 1000 metres marxa de sub10 femení amb victòria per Noa Iftimi amb 5:49.39, segona Nùria Ponti amb 6:12.57, i tercera Queralt Graner amb 6:13.23.
En Sub14 femení tenim com a guanyadora dels 2000 metres marxa a Júlia Alcaide amb 13:32.23 i en tercer lloc Martina Carrasco amb 14:53.89.
En nois segons lloc per Bernat Bort en sub12 amb 6:26.30 i per Arnau Manubens en sub10 amb 7:46.38 en la prova de 1000 metres marxa.
Bona actuació de Raïssa Garcia que en la prova de salt d’alçada sub14 ha estat la millor al superar el llistó a 1.41 metres. El seu company Pol Cirujeda ha fet el mateix en la cursa de 60 metres llisos sub14 amb un temps de 8.32.

En sub10 Jan Manevy ha saltat en la prova de llargada 2.80 metres, mentre Noa Iftimi feia 2.48 metres. En salt d’alçada sub10 les manresanes Mia Jubells, Núria Ponti, Bruna Vallribera i Queralt Graner han ocupat els 4 primers llocs al superar totes el llistó a 1.00 metres

Finalment en sub8 cal mencionar a Ainet Jubells que ha saltat fian 0.70 metres en el concurs d’alçada.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Pol Cirujeda en 60 m.ll. 8.32, 7è en llargada 4.27. Èric Sorroche 4t en 2000 m.m.12:34.97, 46è en llargada 3.49. Marc Cervera en 1000 m.ll. 3:23.03, 11è en llargada 4.23. Dumitru Croitor en 60 m.ll. 8.87, 26è en llargada 3.79. Biel Camps en 60 m.ll. 8.89, 18è en llargada 3.98. Martí Homs en 60 m.ll. 8.99. Pau Santasmasas en 60 m.ll. 9.37. Èric Roncero en 60 m.ll. 9.64, 50è en llargada 3.35.

Sub14 femení : Raïssa Garcia 1a en alçada 1.41, en 60 m.ll. 9.11. Júlia Alcaide 1a en 2000 m.m. 13:32.23, 37a en llargada 3.29. Abril Vallbona en 60 m.ll. 8.81, 11a en alçada 1.20. Montse Fresnillo en 60 m.ll. 8.81, 12a en llargada 3.72. Martina Carrasco 3a en 2000 m.m. 14:53.89, 81a en llargada 2.57. Jana Romero 7a en llargada 3.81, en 60 m.ll. 9.80. Aura Antolin 5a en 2000 m.m. 15:21.48. Maria Padilla en 60 m.ll. 9.16, 35a en llargada 3.28. Vinyet Pujol 14a en alçada 1.10, 18a en llargada 3.58. Martina Martínez en 60 m.ll. 9.85, 21a en llargada 3.46. Mariona Bort en 60 m.ll. 9.71, 63a en llargada 3.04. Martina Rubio en 60 m.ll. 9.72, 59a en llargada 3.05. Anthuanet Torres en 60 m.ll. 10.50.

Sub12 masculí : Bernat Bort 2n en 1000 m.m. 6:26.30, en 60 m.ll. 9.81. Arnau Delgado en 60 m.ll. 9.47, en 600 m.ll. 2:06.97. Arnau Rovira en 60 m.ll. 9.69, en 600 m.ll. 2:07.07. Oriol Huch en 60 m.ll. 10.29, en 600 m.ll. 2:14.55.

Sub12 femení : Jana Manubens en 600 m.ll. 2:10.55.

Sub10 masculí : Arnau Manubens 2n en 1000 m.m. 7:46.38, en 60 m.ll. 9.98. Jan Manevy 2n en llargada 2.80, en 60 m.ll. 10.19. Robert Beringues en 60 m.ll. 10.99, 29è en llargada 1.74. Jan Serra 6è en llargada 2.39, en 60 m.ll. 11.29.

Sub10 femení : Noa Iftimi 1a en 1000m.m. 5:49.39, 2a en llargada 2.48. Mia Jubells 1a en alçada 1.00, 4a en llargada 2.44. Núria Ponti 2a en 1000 m.m. 6:12.57, 2a en alçada 1.00. Queralt Graner 3a en 1000 m.m. 6:13.23, 3a en alçada 1.00. Bruna Vallribera 3a alçada 1.00, en 60 m.ll. 10.82. Arlet Graner 3a en llargada 2.47, 7a en 1000 m.m. 7:27.79. Berta Corrons 4a en 1000 m.m. 7:05.89, en 60 m.ll. 11.21. Èlia Garcia en 60 m.ll. 10.47, 13a en llargada 2.22. Paulina Olive 6a en 1000 m.m. 7:27.42, en 60 m.ll. 10.83. Paula Roncero 11a en llargada 2.22, en 60 m.ll. 12.00

Sub08 masculí : Pau Pesarrodona 6è en alçada 0.60, en 200 m.ll. 43.05.

Sub08 femení : Ainet Jubells 2a en alçada 0.70, en 200 m.ll. 51.55. Meritxell Ponti 8a en alçada 0.50, en 200 m.ll. 1:00.44.