Escola

Notícia destacada

L’horari de secretaria és els dilluns, dimecres, dijous i divendres de 18:00 a 20:00

Formulari confirmació continuitat EMA i/o Altes Noves
En aquest formulari hi pots trobar la documentació a emplenar per donar-se d'alta a l'escola d'atletisme

 Preus i horaris curs 2023-2024

***********************
Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern
*********************** 

CAMPIONAT DE CATALUNYA S12 PER EQUIPS PC
Sabadell 18 de febrer de 2024
Imatges (Toni Cabrera)
CAMPIONES
SOTS-CAMPIONS
Resultats

COPA CATALANA DE TRAIL, 2a cursa
Terrassa 18 de febrer de 2024
Resultats
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
AGENDA D'ACTIVITATS
Calendari FCA 2024:  Cros 
· Marxa · Pista Coberta · Trail

24-25/02 Descans
Dissabte 02/03. Trofeu Sabadell PC, Final 2a jornada. Sabadell
Diumenge 03/03. Campionat Catalunya de Combinades S14-S12  PC. Sabadell
Diumenge 03/03. Control S12-S12 PC. Sabadell
Dissabte 09/03. Campionat de Catalunya de clubs S14. Sabadell
Dissabte 16/03. Prèvia Campionat de Catalunya S12. Sabadell
Dissabte 16/03. Control Sub i S10 de PC. Sabadell
Diumenge 18/03. Prèvia Campionat de Catalunya S14. Sabadell
Dissabte 23/03. Campionat de Catalunya S12. Sabadell
Diumenge 24/03. Campionat de Catalunya S14. Sabadell
Dilluns a dimecres 25-27/03. Jornades Tècniques de Setmana Santa. Manresa
Dissabte 06.04. Prèvia Campionat de Catalunya de Relleus AL. A decidir
Dissabte 13.04. Campionat de Catalunya de Relleus AL. A decidir

FOTOS FESTA DE CLOENDA DE L'EMA 2023



TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 2a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 2a jornada
Sabadell, 18/12/2022
Resultats


BONES MARQUES EN LA SEGONA JORNADA DEL TROFEU SABADELL

Aquest diumenge s'ha disputat la segona jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 48 atletes de l'Avinent CA Manresa.

En
aquesta jornada destacar les marques dels atletes Sub14 on Martí Homs ha fet 10.15 en 60 metres tanques i 9.58 metres en llançament de pes, en Biel Camps ha fet 9.92 metres en triple salt, Montse Fresnillo 10.72 en 60 metres tanques, Anna Recuenco 8.98 en pes, Queralt Garcia 1.80 metres en perxa, i Edu López en 1000 metres llisos 3: 28.03.
En Sub12
tenim a en Guillem Centellas amb 10.39 en 60 metres tanques i 1.26 metres en salt de perxa, Àlex Mora amb 7,30 metres en pes, Núria Ponti i Noa Iftimi al fer 3:39.19 i 3:41.86 en 1000 metres llisos, Mia Jubells amb 1.00 en alçada i Oriol Huch amb 3:41.96 en 1000 metres llisos
En Sub10
en Joan Rios ha fet 3:46.90 en 1000 metres llisos i 3.20 metres en salt de llargada, Paulina Olivé amb 1,00 metres en alçada i amb 2.60 metres en llargada, Marc Mora amb 0.90 metres en alçada, Bruna Vallribera i Martí Vila amb 13.12 i 13.46 als 60 metres tanques, i Clara Ladron de Guevara amb 4:18.62 als 1000 metres llisos.
Mentre en Sub8
l’atleta Nil Garriz ha fet 12.95 en 60 metres llisos i 0.70 metres en salt d’alçada, mentre Meritxell Ponti feia 13.51 en 60 metres llisos.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Martí Homs en 60 m.t. 10.15, 2n en pes 9.58. Biel Camps en 60 m.t. 11.17, en triple 9.92. Edu Lopez en 1000 m.ll. 3:28.03, en 60 m.t. 14.14. Pau Plans en 1000 m.ll. 3:31.54, en 60 m.t. 12.24. Pol Fernandez en 1000 m.ll. 3:32.60, 15è en pes 5.51. Arnau Delgadoen perxa 1.60, 18è en pes 5.29. Hugo Gallardo en 1000 m.ll. 3:35.89, en 60 m.t. 12.78. Arnau Rovira en triple 8.15, 14è en pes 5.80.

Sub14 femení : Montse Fresnillo en 60 m.t. 10.79, 17a en pes 6.68. Anna Recuenco 4a en pes 8.98, en triple nuls. Queralt Garcia 5a en perxa 1.80, en 60 m.t. 11.81. Estel Dalmases 6a en perxa 1.60, en triple 8.73. Martina Martinez 8a en 7.94, en triple 8.45. Paula Petrizzelli 6è en perxa 1.60, 24a en pes 6.22. Jana Romero en 1000 m.ll. 3:41.76, en triple 7.99. Mariona Bort en 60 m.t. 11.53, en triple 7.81. Jana Manubens en 1000 m.ll. 3:48.83, 23a en pes 6.26. Cloe Carreras en 1000 m.ll. 4:04.94.

Sub12 masculí : Guillem Centelles en 60 m.t. 10.38, 1r en alçada 1.26. Bernat Bort en 60 m.t. 10.98, 4t en alçada 1.20. Àlex Mora 3r en pes 7.30, en 60 m.t. 11.37. Joan Vila 4t en pes 6.70, 15è en alçada 1.00. Oriol Huch en 1000 m.ll. 3:41.96, 7è en pes 6.31. Arnau Manubens en 1000 m.ll. 3:46.23, 29è en alçada 1.00. Martí Hernandez en 60 m.t. 13.15, 25è en alçada 1.00. Nolan Pierola 19è en pes 4.13, en 60 m.t. 13.47. Marc Ruiz en 60 m.t. 13.53, 30è en alçada 0.90.

Sub12 femení : Núria Ponti en 1000 m.ll. 3:39.19 en 60 m.t. 12.83. Noa Iftimi en 1000 m.ll. 3:41.86, en 600 m.t. 12.33. Mia Jubells 14a en alçada 1.00.

Sub10 masculí : Joan Rios en 1000 m.ll. 3:46.90, en llargada 3.20. Marc Mora 5è en alçada 0.90, en llargada 2.63. Martí Vila en 60 m.t. 13.46, en llargada 2.48. Pol Pla en 60 m.t. 14.06, en llargada 2.58. Tendry Cassa en llargada 2.63, en alçada nuls.

Sub10 femení : Paulina Olivé 2a en alçada 1.00, 7a en llargada 2.60. Bruna Vallribera 3a en alçada 0.90, en 60 m.t. 13.12. Jana Sierra 5a en alçada 0.90, 12a en llargada 2.49. Clara Ladron de Guevara en 1000 m.ll. 4:18.62, 16a en llargada 2.16. Nahia Selgas en 60 m.t. 14.16, en 1000 m.ll. 4:22.52. Adriana Jodar 23a en llargada 1.97, en alçada nuls. Ainet Jubells 25a en llargada 1.83, en alçada nuls.

Sub8 masculí : Nil Garriz en 60 m.ll. 12.95, 8è en alçada 0.70. Jan Pardell 14è en alçada 0.60.

Sub8 femení : Meritxell Ponti en 60 m.ll. 13.51, en alçada nuls.

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 1a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 1a jornada
Sabadell, 11/12/2022
 Resultats


BONES MARQUES EN LA PRIMERA JORNADA DEL TROFEU SABADELL

Aquest diumenge s'ha disputat la primera jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 48 atletes de l'Avinent CA Manresa.

Aquesta competició de promoció té com a destí disputar la jornada final al mes de febrer, on els atletes hauran de classificar-se en les jornades prèvies.

En quan a marques destacar les assolides pels atletes Sub14 per
Biel Camps en la cursa de 60 metres llisos amb un temps de 8.42 i en salt de llargada amb 4.61 metres, i Montse Fresnillo en 60 metres llisos amb un temps de 8.48. També són molt interessants els 8.71 d’Edu López en 60 metres llisos.
En Sub12 tenim els
1:54.12 de Paula Vargas en 600 metres llisos, que ha estat la millor en aquesta especialitat en diferencia. Mentre Guillem Centellas era el millor en llargada amb un salt de 4.06.
En Sub10
en Joan Rios ha estat el millor llançador de pes al fer un tir de 6.09 metres. Per la seva part Bruna Vallribera ha obtingut bons temps en les curses de 60 i 600 metres llisos amb 10.26 i 2:17.00 respectivament.
Mentre en Sub8
bons temps pels manresanes en 200 metres llisos amb Pol Concustell amb 45.59 i amb Meritxell Ponti amb 51.32.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Biel Camps en 60 m.ll. 8.42, en llargada 4.61. Pol Fernandez 4t en alçada 1.25, en 2000 m.ll. 7:44.85. Edu Lopez en 60 m.ll. 8.71, en llargada 3.71. Arnau Delgado 9è en alçada 1.25, en 60 m.ll. 9.05. Arnau Leonarte en 60 m.ll. 9.10, en llargada 3.87. Hugo Gallardo en 600 m.ll. 2:00.99, en llargada 3.71. Ivan Muñoz 18è en alçada 1,05, en 60 m.ll. 9.92. Èric Sorroche en llargada 3.20, en 600 m.ll. 2:11.43.

Sub14 femení : Montse Fresnillo en 60 m.ll. 8.48, 10a en alçada 1.25. Anna Recuenco en 60 m.ll. 9.36, en llargada 3.81. Jana Romero en llargada 3.93, en 600 m.ll. 2:01.75. Estel Dalmases 5a en alçada 1.25, en llargada 3.43. Jana Manubens en 60 m.ll. 9.36, en 600 m.ll. 2:01.01. Jana Xarpell 9a en alçada 1.25, en 60 m.ll. 9.69. Martina Martinez en 600 m.ll. 2:01.16, en llargada 3.78. Mariona Bort en 60 m.ll. 9.42, en llargada 3.63. Queralt Garcia en 60 m.ll. 9.80, en llargada 3.63. Paula Petrizzelli en 60 m.ll. 9.58, en llargada nuls.

Sub12 masculí : Guillem Centelles en llargada 4.06, en 600 m.ll. 1:59.51. Bernat Bort en llargada 3.92, en 60 m.ll. 9.64. Jan Manevy en 600 m.ll. 2:02.50, en llargada 3.35. Joan Vila 5è en pes 5.77, en llargada 2.71. Oriol Huch en 600 m.ll. 2:03.43, en llargada 3.34. Arnau Manubens en 60 m.ll. 9.64, en llargada 3.23. Marc Ruiz en 60 m.ll. 10.82, en 600 m.ll. 2:29.66. Martí Hernandez en llargada 3.05, 11è en pes 4.28.

Sub12 femení : Paula Vargas 1a en 600 m.ll. 1:54.12, en llargada 3.32. Núria Ponti en 60 m.ll. 9.60, en 600 m.ll. 2:04.72. Queralt Sauquillo en 60 m.ll. 9.85, en llargada 2.70. Queralt Graner en 600 m.ll. 2:11.64, en llargada 3.08. Mia Jubells en 60 m.ll. 10.27, en llargada 2.92. Arlet Graner en 600 m.ll. 2:28.19, en llargada 2.67.

Sub10 masculí : Joan Rios 1r en pes 6.09, en 600 m.ll. 2:09.49. Pol Pla en 600 m.ll. 2:31.39, 8è en pes 2.85. Martí Vila en 60 m.ll. 11.44, en 600 m.ll. 2:40.45. Tendry Cassa en 60 m.ll. 11.59, en 600 m.ll. 2:39.53. Aniol Macia en 600 m.ll. 2:44.88, 12è en pes 2.53.

Sub10 femení : Bruna Vallribera en 60 m.ll. 10.26, en 600 m.ll 2:17.00. Paulina Olivé en 60 m.ll. 10.55, en 600 m.ll. 2:31.46. Berta Aguilera en 60 m.ll. 10.92, en 600 m.ll. 2:38.37. Elsa Cinca en 60 m.ll. 11.28, en 600 m.ll. 2:30.50. Nahia Selgas en 60 m.ll. 11.30, en 600 m.ll. 2:43.43. Jana Sierra en 60 m.ll. 11.28, en 600 m.ll. 2:45.62. Ainet Jubells 7a en pes 2.98, en 60 m.ll. 12.90. Adriana Jodar en 60 m.ll. 12.41, en 600 m.ll. 2:55.65.

Sub8 masculí : Pol Concustell en 200 m.ll. 45.59, 5è en pes 6.24 . Nil Garriz 3r en pes 7.01, en 200 m.ll. 1:01.17.

Sub8 femení : Meritxell Ponti en 200 m.ll. 51.32, 8a en pes 3.43.

CROS INTERNACIONAL DE GRANOLLERS 

Granollers, 04/12/2022
Resultats

DOS VICTÒRIES PER EQUIPS PER LA PROMOCIÓ MANRESANA AL CROS DE GRANOLLERS

Aquest diumenge s'ha disputat el Cros Internacional de Granollers amb participació de la promoció manresana que obtingut molts bons resultats. Amb quatre podis, repartits entre dos primers, un segon i un tercer

EquipSub12masculiImatge adjunta (CAM) Victòria per equips pels atletes Sub12 masculí

En l’apartat per equips els manresans s’han portat dos victòries, la primera ha caigut a les mans dels atletes Sub12 masculí que han guanyat amb la destacada actuació d’Edu Lopez que ha fet podi individual al ser segon, seguits del dotzè lloc de Pol Fernandez, del 23è lloc d’Hugo Gallardo, fins a completar amb els vuit atletes manresans participants.
Per la seva banda les atletes Sub10 femení també han guanyat per equips amb l'excel·lent actuació de Queralt Graner que ha fet podi al ser tercera, mentre Núria Ponti i Noa Iftimi eren cinquena i sisena respectivament fins a un total de sis companyes participants.

Altres bones actuacions individuals van ser el vuitè i desè lloc de Jan Manevy i Arnau Manubens en la cursa de Sub10 i el onzè de Paula Vargas i Jana Sierra en Sub12 i Sub10 respectivament.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Continuar llegint

CROS VILA DE CASTELLAR DEL VALLÈS

Castellar del Vallès, 27/11/2022
*Resultats*

EDU LOPEZ I JAN MANEVY GUANYEN A CASTELLAR

 Aquest diumenge s’ha disputat el Cros de Castellar amb una petita participació de la promoció de l’Avinent Manresa que ha obtingut quatre podis en assolir dos primers llocs, un segon i un tercer.
Edu Lopez ha entrat victoriós en la cursa de Sub12 sobre una distancia de 1440 metres, en una cursa molt obert que no s’ha decidit fins els darrers metres on Lopez ha impostat la seva millor velocitat per passar el primer per l’arribada
Per la seva part, Jan Manevy atleta ja més experimentat ha aconseguit emportar-se la victòria de la cursa de Sub10, després de 1120 metres de recorregut marcant ell el ritme.
Els altres dos podis també han estat en categoria Sub10 on Queralt Graner i Greta Sanchez en categoria Sub10 han pujat arribat en segon i tercer lloc respectivament en un final molt ajustat sobre una distancia de 1120 metres.

PodiCrosCastellarImatge adjunta (CAM): Podis de Castellar amb Queralt Graner, Greta Sanchez, Arlet Graner, Edu LOpez i Jan Manevy

Tots els resultats dels manresans de categories de promoció:

Continuar llegint

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE TARDOR, 4a jornada

Barcelona (Serrahima), 15/10/2022.
*Resultats*

SIS PODIS EN LA DARRERA JORNADA DEL CATALÀ DE TARDOR

Aquest dissabte a les pistes de Joan Serrahima de Barcelonas'ha disputat la quarta i darrerajornada del Campionat català de Tardor de promoció, per les categories de Sub10 fins a la Sub16. Fins a 38 atletes de l'Avinent CA Manresa han participat en aquesta darrerajornada.
Molt bons resultats en general on s’han aconseguit un total de 6 medalles, dos d’or, dos d’argent i dos de bronze.

Marta Escalera en Sub16 s’ha emportat la victòria en la cursa de 300 metres tanques amb un temps de 47.78. Mentre Carla Rovira ha estat segona en els 100 metres llisos marcant uns bons 13.05.

En categoria Sub14 
Montse Fresnillo era tercera en els 220 metres tanques amb molt bon temps de 34.26Cal dir que Martí Homs va ser quart en les dues proves que va participar en 220 metres tanques i llançament de javelina amb 33.02 i 34.80 metres respectivament, totes dues marques molt destacables. També ha estat quart el relleu mixte A de 4x80 amb un temps 42.47 perjudicat per una invasió de carril d’un equip contrari en la darrera posta.

En quan a Sub12 Guillem Centelles ha estat segon en perxa al superar la barrera dels dos metres al superar el llistó a 2.10 metres. Destacadíssima actuació dels cinc relleus mixtes de 4x 60 que tots han guanyat la seva sèrie, menys el darrer equip que ho ha fet en un bon segon lloc. Victòria per l’equip mixte 4x60 A amb un molt bon temps de 34.09 molt a prop del rècord català de 4x60 masculí. També ha pujat al podi l’equip mixte 4x60 B en tercer lloc al fer 35.73. I en quart lloc destaca l’equip C 4x60 mixte amb 36.09.

Finalment en 
la categoria Sub10 que participava en fora de concurs tenim a un incombustible Jan Manevy que va guanyar els 600 metres llisos amb 2:02.60 i va ser tercer als 60 metres llisos amb 9.80. 

 Relleus4x60mixtesPodi

 

 

 

 

 

 

 

Tots els resultats dels manresans:

Continuar llegint