Escola

Notícia destacada

L’horari de secretaria és els dilluns, dimecres, dijous i divendres de 18:00 a 20:00

 Foto Equips Temporada 2021-2022

***********************
Formulari confirmació matrícula temporada 2022-2023

Preus i horaris curs 2022-2023

***********************
Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern
*********************** 

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 1a jornada
Sabadell, 11 de desembre de 2022
 Resultats

_ _ _ _ _  _ _ _

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 2a jornada
Sabadell, 18 de desembre de 2022
Resultats
_ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _
TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 3a jornada
Sabadell,  7 de gener e 2023
Resultats

_ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _


TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 4a jornada
Sabadell,  14 de gener de 2023
Resultats
_ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 4a jornada
Mataró,  15 de gener de 2023
Resultats
Paula Vargas, tercera en Sub12
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

TROFEU MANRESÀ DE MARXA I ALTRES PROVES
MEMORIAL JORDI GUIRAL
Manresa,  25 de gener de 2023
Resultats
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 5a jornada
Sabadell,  29 de gener de 2023
Resultats
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 6a jornada
Sabadell, 4 de febrerde 2023
*Resultats*
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 
PREVI CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS DE PC Sub12-Sub14-Sub16
Sabadell, 4 de febrer de 2023
Resultats > *Sub 12* – *Sub 14* – *Sub 16*
_ _ _ _ _ _ _ _  _
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARXA EN RUTA PER CLUBS
El Prat de Llobregat, 5 de febrer de 2023
*Resultats*
1r Sub12 F, 2n Sub14 M, 3r Sub12 M, 5è Sub14 F
_ _ _ _ _ _ _ _ _  _
_ _ _ _ _ _ _ _ _  _
CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB12 PER EQUIPS DE PC
Dissabte matí, 11 de febrer de 2023 a Sabadell
Reglament
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 
TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, FINAL
Diumenge matí, 12 de febrer de 2023 a Sabadell
Reglament
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARXA EN PC
Diumenge tarda, 12 de febrer de 2023 a Sabadell
Reglament
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

AGENDA D'ACTIVITATS
Calendari FCA: Cros   · Marxa   · Pista coberta

Dissabte 11/2. Campionat Catalunya Sub12 per equips de PC
Diumenge 12/2. Trofeu Sabadell de PC, 7a jornada
Descans
Dissabte 25/2. Campionat de Catalunya Sub14 per equips de PC
Descans
Diumenge 12/3. Campionat de Catalunya combinades Sub12-14 de PC
Diumenge 12/3. Gran Premi de Marxa Ciutat de Manresa
Dissabte 18/3. Previ Camp. Catalunya Sub14 Ind.
Diumenge 19/3. Previ Camp. Catalunya Sub12 Ind.
Dissabte 25/3 Campionat de Catalunya Sub14 Ind. i Relleus
Diumenge 26/3 Campionat de Catalunya Sub12 Ind. i Relleus
Dissabte 1/4 Previ Campionat Catalunya de relleus AL




CAMPIONAT DE CATALUNYA DE TARDOR, 2a jornada

NOU PODIS EN LA SEGONA JORNADA DEL CATALÀ DE TARDOR
Gavà, 15/10/2022 *Resultats*

Aquest dissabte a les pistes de Gavà s'ha disputat la segona jornada del Campionat català de Tardor de promoció. Han participat fins a 38 atletes de l'Avinent CA Manresa.
Molt bons resultats en general on s’han aconseguit un total de 9 medalles, una d’or, dos d’argent i sis de bronze.

En categoria Sub14 s’han aconseguit tres medalles, totes de bronce,  Martí Homs ha en els 150 metres llisos amb un temps 19.59 i en disc amb un llançament de 31.49 metres, mentre Montse Fresnillo en 150 metres amb una marca de 20.36.jornada2tardor

Les triatlons Sub12 han donat tres medalles en categoria masculina amb el segon lloc d’Hugo Gallardo i el tercer d’Arnau Delgado. Mentre Paula Vargas era tercera en l’apartat femení.

Finalment en Sub10 tres podis més a càrrec dels relleus 4x60, on l’equip A s’ha emportat la victòria amb un temps de 38.27 i l’equip B ha estat tercer al fer 39.79. Individualment Núria Ponti ha estat la segona classificada en la triatló d’aquesta jornada.

Tots els resultats dels manresans:

Continuar llegint

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE TARDOR, 1a jornada 

CINC PODIS EN LA PRIMERA JORNADA DEL CATALÀ DE TARDOR
Santa Coloma de Gramanet, 08/10/2022


Aquest dissabte a les pistes de Santa Coloma de Gramanet s'ha disputat la primera jornada del Campionat català de Tardor de promoció. En les categories de sub10 i sub12 passen a ser en format de triatlons, mentre que les de sub14 i sub16 persisteixen en el format per proves. Han participat fins 32 atletes de l'Avinent CA Manresa. Bons resultats en general on s’han aconseguit un total de 5 medalles, tres d’argent i dues de bronze.

jornada1tardorEn categoria Sub16 la Carla Rovira ha fet podi al quedar tercera en llargada amb un salt de 4.87 metres i alhora quarta en 300 metres llisos al fer un temps de 45.29.

En categoria Sub14 tres atletes han quedat quarts Montse Fresnillo i Martí Homs en 80 metres llisos amb marques de 11.11 i 10,89 respectivament, mentre Pau Plans feia 1.60 metres en salt de perxa.

Les triatlons Sub12 han donat dos medalles en categoria masculina amb el segon lloc d’Arnau Delgado i el tercer de Pol Fernandez. Mentre Guillem Centelles i Jana Xarpell eren cinquens.

Finalment en Sub10 dos podis més a càrrec d’Arnau Manubens i Queralt Graner que han estat medalla d’argent, mentre Núria Ponti i Noa Iftimi quedaven quarta i cinquena respectivament.

 

Tots els resultats dels manresans:

Continuar llegint

Equips Temporada 2021-2022

Tots els Grups de l'Escola d'Atletisme
capalera escola2

Sub 8
Sub8 2022

Sub 10
Sub10

Sub12
Sub12 2022

 Sub14
Sub14 2022

 

Festa De Cloenda Temporada 2022

Manresa, 20/06/2022

Aquest dilluns a la tarda ha tingut lloc La Festa de Cloenda de l'escola d'atletisme del Club Atlètic Manresa d'aquesta temporada 2022.
En ell s’ha fet el repartiment de les medalles als millors atletes classificats en el campionat local de proves combinades disputat al mes de març i tot seguit s'ha fet l'entrega dels premis EMA.

Festa ema 22


En l'acte van ser presents en Miquel Perez, president de l’entitat i alguns membres de la junta, en Jordi Pierola, coordinador i monitor de l'escola, i de la majoria de monitors que han entrenat als atletes de l’escola aquesta temporada.

festa ema En els premis EMA (premi especial que reuneix la constància, participació, comportament, motivació i esforç entre altres valors) els guardonats han estat Marc Cervera, Abril Vallbona, Daniel Mosquera, Maria Padilla del grup Sub14, Arnau Leonarte, Hugo Gallardo, Queralt GarciaJana Manubens del grup Sub12, Queralt Graner, Èlia Garcia, Mia Jubells, Oliver Camprubí del grup Sub10, i Aina Jubells, Meritxell Ponti, Jan Trilla, Ernest Vall del grup Sub8.

 

festa ema ria

I ja el dimecres 22 de juny han finalitzat les sessions d’entrenament amb una Festa d’aigua, on els atletes Sub14 han passat la ria amb aigua i per acabar tots els grups han fet una guerra d’aigua en la zona la ria.

 

 

 

Campionat de Catalunya Individual Sub10-Sub12-Sub14

UN TOTAL DE 5 MEDALLES PER L'AVINENT MANRESA ALS CATALANS DE PROMOCIÓ INDIVIDUALS
Castellar del Vallès, 18/06/2022

Sub1o : Resultats
Sub12 : Resultats

Sub14 : Resultats

Aquest dissabte s'ha disputat la final del Campionat de Catalunya individual de les categories Sub10, Sub12, Sub14, a les pistes de Castellar del Vallès. L'Avinent CA Manresa ha obtingut 5 medalles amb 2 d'or i 3 de bronze. A més cal mencionar que de les 45 actuacions manresanes, 27 d'elles han finalitzat en posició de finalistes (8 primers).
Per llocs finalistes l'Avinent Manresa ha quedat en primer lloc en la classificació de clubs en la categoria Sub10, desè en la Sub14, i quinzè en la Sub12. 

Foto (Iftimi): Mia Jubells, Noa Ifttimi i Arlet Graners medallistes Sub10
DCampionesSub10estacada l’actuació de les marxadores de categoria Sub10, on Noa Iftimi ha estat una brillant campiona amb una bona marca de 5:38.43, imposant-se amb claredat a la resta de competidores, alhora la seva companya Arlet Graner ha aconseguit la medalla de bronze al ser tercera amb un temps de 6:08.60. I a més a més Èlia Garcia s’ha classificat en quart lloc amb 6:12.63 i la Berta Corrons en sisè lloc amb 6:30.99. Quatre atletes entre les sis primeres tota una fita atlètica.

Mia Jubells ha estat campiona del llançament de pilota Sub10 amb un bon tir de 23.21 metres, un metre més que la segona classificada.
Pol Cirujeda ha estat doble medallista al aconseguir dues valuoses medalles de bronze. La primera l’ha aconseguit en la prova de velocitat dels 80 metres llisos i la segona ha estat en salt de perxa oPolCirujedan ha saltat fins els 2.60 metres.

També han aconseguit interessants posicions de finalistes els atletes sub14 Martí Homs quart en disc i cinquè en 80 metres tanques, Raïssa Garcia cinquena en alçada i sisena en 80 metres tanques, Montse Fresnillo sisena en 220 metres tanques i vuitena en 80 metres llisos, mentre setena era Abril Vallbona en 600 metres llisos.
En sub12 tenim a Guillem Centellas quart en perxa, Arnau Delgado quart en pes, Arnau Leonarte cinquè en llargada, Arnau Rovira sisè en pilota, Júlia Planas setena en 60 metres llisos i a Queralt Garcia vuitena en perxa i 60 metres tanques.
I els altres finalistes Sub10 han estat Queralt Graner cinquena en 1000 metres llisos i setena en alçada, Dani Perarnau i Lara Pesoa sisens en 60 metres llisos, Arnau Manubens setè en 60 metres llisos, i Jan Manevy setè en llargada.

Foto (Cirujeda): Pol Cirujeda

Tots els resultats i posicions dels atletes de l'Avinent CAManresa: 

Continuar llegint