Escola

Notícia destacada

campus 2022

Campus Estiu 2022. Accedeix al formulari per reservar la teva plaça!!

NOVETAT!! Aquí podràs veure més informació i detalls del campus

***********************

Temporada 2021-2022 - Carta de presentació i funcionament de l'escola

***********************
Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern
***********************

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS Sub10-Sub12-Sub14-Sub16
El Prat de LLobregat, 21 i 22 de maig

Resultats: Sub10   Sub12   Sub14   Sub16
4 podis per l'Avinent Manresa
CAMPIÓ SUB12 MASCULÍ
CAMPI´Ó SUB10 FEMENÍ
SOTS-CAMPIÓ SUB10 MASCULÍ
TERCER SUB14 MASCULÍ
QUART SUB16 FEMENÍ
CINQUÉ SUB14 FEMENÍ
DOTZÈ SUB12 FEMENÍ
- - - - - - - - - - - - - - - - - 

SESSIÓ FOTOGRÀFICA DELS GRUPS DE PROMOCIÓ
Dilluns tarda, 30 de maig a Manresa
Cal portar l'equipació curta de competició
- - - - - - - - - - - - - - - - - 

TROFEU MINORISA DE PROMOCIÓ 2022
ENCONTRE AMISTÓS AVINENT MANRESA - CA VIC
Dissabte matí, 4 de juny a Manresa
Reglament i horari provisional
Inscripcions obertes fins dimecres 1 de juny a les oficines del club 
Preu 5 euros
- - - - - - - - - - - - - - - - 
Com arribar a les pistes d'atletisme de Catalunya

Calendaris · Aire Lliure  
Agenda
Dilluns 30 de maig. Sessió fotogràfica dels grup EMA

Dissabte 4 de juny. Control manresà de proves a Manresa

Dissabte 11 de juny. Previ Campionat de Catalunya individual Sub10-Sub12-Sub14 a Vilanova i la Geltru

Dissabte 18 de juny. Campionat de Catalunya individual Sub10-Sub12-Sub14 a Castellar del Vallès
_____________________________
* Estadística actualitzada a 1 de desembre de 2021*
Millors marques Sub16 i Sub14 de PC
Millors registres per edats de PC

Segon lloc per L’Equip Femení SUB14

L'equip masculí queda quart en el català de clubs de pista coberta
Barcelona, 12/03/2022. 
*Resultats*

Foto: Tatan Vidal – Equip Femení Sub14 Sots-campió

Foto: Tatan Vidal - Equip FEmení Sub14 Sots-campió

Dissabte passat va tenir lloc el campionat català Sub14 de clubs de pista coberta a Sabadell on l'equip femení de l'Avinent Manresa s’ha proclamat sots-campió català liderant des de la primera prova. També cal destacar el quart lloc assolit per l’equip masculí.                      

L’equip femení amb aquesta segona posició queda amb 101.5 punts molt a prop del CA Terres de ponent que  ha guanyat amb 105 punts. Les manresanes han obtingut dues victòries individual en la cursa de 60 metres tanques i en la de 600 metres llisos, segones posicions en salt d’alçada i en el relleu 4x200, i el tercer lloc en 60 metres llisos, entre les posicions més destacades.

En categoria masculina han finalitzat amb 82.5 punts el quart lloc mentre el CA Canaletes es feia amb la victòria amb 92.5 punts. Individualment cal destacar per posicions obtingudes el primer lloc en la prova de triple salt, el segon lloc de l’explosiu relleu de 4x200, i el tercer lloc en llançament de pes.

Continuar llegint

Campionat de Catalunya Sub14, jornada prèvia

CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 DE PC, jornada prèvia 
Sabadell, 05/03/2022.

SET ATLETES MANRESANS SUPEREN EL PREVI CATALÀ SUB14

 Aquest dissabte s'ha disputat a Sabadell la jornada prèvia del Campionat de Catalunya Sub14 individual de pista coberta amb força participació d'atletes de l'Avinent CA Manresa amb un total de 18 atletes (7 nois i 11 noies) que han realitzat 25 actuacions de les quals 11 han passat a la final que és farà el dia 19 de març, amb 7 atletes finalistes.

Destacada actuació de Marc Cervera que ha aconseguit millorar els seu registres i obtenir la millor marca dels participants en les proves de salt de llargada i tripla salt, on ha fet 4.93 metres i 10.40 metres respectivament.

Molt bé també Abril Vallbona que ha fet marca i segon temps en els 600 metres llisos amb 1:42.49. Alhora esta classificada en 60 metres llisos al fer un temps de 8.61.
Una altra bona opció de podi serà la Raïssa Garcia que va cabar quarta en alçada amb 1.41, on també s’ha classificat enntanques al fer un temps de 11.09, el mateix que ha fet la seva companya Vinyet Pujol al fer un registre de 10.75.
Pol Cirujeda per la seva banda esta classificat en les proves de 60 metres llisos al fer el sisè millor temps al millorar-se amb uns bons 8.17, i en la de perxa amb 2.15 metres.
Classificats també la Martina Rubió en llançament de pes amb un bon tir de 8.80 metres, en Èric Sorroche en 2000 metres marxa amb 12:02.98

En la jornada final també estarà present el relleu femení i el masculí de 4x200, que en la jornada classificatòria van fer el segon millor registre.

Tots els atletes participants en aquesta jornada, en negreta els atletes classificats per la final:

Sub14 femení:
60 m.ll.:  Abril Vallbona 16a amb 8.61. Montse Fresnillo 18a amb 8.66.
600 m.ll.: Abril Vallbona 2a amb 1:42.49.Jana Romero 25a amb 1:58.97. Vinyet Pujol 26a amb 1:59.76.
60 m.t: Vinyet Pujol 10a amb 10.75. Raïssa Garcia 12a amb 16a amb 11.09. Mariona Bort 29a amb 12.43.
2000 m.m.: Júlia Alcaide 13a amb 13:02.98. Manal Kahia 21a amb 15:08.04. Martina Carrasco 22a amb 15:58.66.
Alçada: Raïssa Garcia 4a amb 1.41. Estel Dalmases nuls.
Llargada: Jana Romero 22a amb 3,71.
Pes: Martina Rubio 10a amb 8.80.

Sub14 masculí:
60 m.ll.: Pol Cirujeda 6è amb 8.17.
1000 m.ll.: Alejandro Mosquera 16è amb 3:22.67
60 m.t.: Dani Mosquera 23è amb 11.85. Pau Plans 26è amb 12.54.
2000 m.m: Èric Sorroche 11è amb 12:02.98.
Perxa:  Pol Cirujeda 8è amb 2,15. Alejandro Mosquera 17è amb 1.70
Llargada:  Marc Cervera 1r amb 4.93. 
Triple:  Marc Cervera 1r amb 10.40.
Pes: Martí Homs 14è amb 7.44.

Trofeu Sabadell de PC, final

FINAL TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA 
Sabadell, 26/02/2022.

12 MEDALLES EN LA FINAL DEL TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA

 Aquest dissabte s'ha disputat la final del Trofeu Sabadell amb moltes bones actuacions pels atletes de l'Avinent CA Manresa. En el podi han obtingut un total de 12 medalles de les quals 1 ha estat d'or, 3 d'argent i 8 de bronze. 

Victòria del relleu 4x200 Sub14 mixte amb un magnific temps de 1:50.91, que ha estat protagonitzat per Marc Cervera, Abril Vallbona, Maria Padilla i Biel Camps.

Les medalles d'argent han estat per Raïssa Garcia en salt d’alçada amb marca personal al superar els 1.43 metres, també en alçada per Queralt Graner en Sub10 amb 1.05 metres. Segons lloc pel relleu 4x200 mixte Sub10 al fer un temps de 2:21.44 format per Jan Manevy, Arnau Manubens, Noa Iftimi i Núria Ponti.

Les medalles de bronze han estat per Arnau Delgado en perxa Sub12 amb 1.60 metres, per Queralt Garcia en 60 metres tanques Sub12 amb 10.65, Arnau Manubens en 60 metres llisos Sub10 amb 9.86, múltiple empat en salt d’alçada sub10 femení en el tercer lloc amb quatre manresanes Lara Pesoa, Núria Ponti, Mia Jubells i Bruna Vallribera al saltar 0.90. També tercers el relleu 4x200 Sub12 mixte amb un temps de 2:06.86 amb Guillem Centellas, Pol Fernandez, Jana Manubens i Paula Vargas.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Relleus 4x200 mixtes: 
Sub14 (M.Cervera-A.Vallbona-M.Padilla-B.Camps) 1r amb 1:50.91
Sub12 (G.Centellas-P.Fernandez-J.Manubens-P.Vargas) 3r amb 2:06.86
Sub10 (J.Manevy-A.Manubens-N.Iftimi-N.Ponti) 2n amb 2:21.44
Sub 8 (B.Pesoa-M.Ponti-M.Mora-I.Bardaji) 6è amb 3:24.71

Sub14 masculí:  Marc Cervera 5è en triple 9.87, 8è en 60 m.ll. 8.52 (8.45). Alejandro Mosquera 6è en 1000 m.ll. 3:20.16. Martí Homs 7è en pes 8.42. Pol Cirujeda 8è en pes 8.32. Daniel Mosquera 10è en 60 m.t. 11.94.

Sub14 femení: Raïssa Garcia 2a en alçada 1.43, 7a en 60 m.t. 10.92 (10.80). Abril Vallbona 5a 1:47.61. 10a en 60 m.ll. 8.65. Martina Rubio 6a en pes 8.25. Vinyet Pujol 10a en 60 m.t. 11.04.

Sub12 masculí:  Arnau Delgado 3r en perxa 1.60, 5è en 600 m.ll 1:53.27. Pol Fernandez 5è en llargada 4.02, 6è en 600 m.ll. 1:56.63. Hugo Gallardo 7è en 60 m.t. 10.94 (10.87), 8è en 60 m.ll. 9.62 (9.42). Arnau Rovira 9è en llargada 3.69. Bernat Bort 10è en 60 m.t. 10.92. Arnau Leonarte 11è en 60 m.ll. 9.24, 13è en 60 m.t. 11.03. Oriol Huch 12è en 2000 m.ll. 7:55.85. Guillem Centellas 15è en 60 m.t. 11.60.

Sub12 femení: Queralt Garcia 3a en 60 m.t. 10.65 (10.62). Paula Vargas 4a en 600 m.ll. 1:53.53, 7a en llargada 3.66. Jana Manubens 6a en 60 m.ll. 9.35 (9.55). Júlia Planas 13a en 60 m.ll. 9.44. Queralt Garcia 14a en 60 m.ll. 9.55.

Sub10 masculí:  Arnau Manubens 3r en 60 m.ll. 9.86 (9.76). Jan Manevy 12è 15è en 1000 m.ll. 4:02.68

Sub10 femení:  Queralt Graner 2a en alçada 1.05, 13a en 60 m.ll. 10.30. Lara Pesoa 3a en alçada 0.90, 7a en 60 m.ll. 10.26 (10.24). Núria Ponti 3a en alçada 0.90, 9a 4:04.59. Mia Jubells 3a en alçada 0.90, 12a 4:15.02. Bruna Vallribera 3a en alçada amb 0.90. Noa Iftimi 5a en 1000 m.ll. 3:55.83, 16a en 60 m.ll. 10.41. Èlia García 9a en 60 m.ll. 10.26. Paulina Olivé 13a en 1000 m.ll. 4:16.02.

Sub8 femení:  Jana Sierra 5a en 60 m.ll. 11.55, 11a en 2:45.92. Bruna Pesoa 10a en 600 m.ll. 2:45.24.

Previ Campionat de Catalunya Sub14-Sub16 de relleus de PC

PREVI CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14-SUB16 DE RELLEUS DE PC
Sabadell, 13/02/2022.

ELS QUATRE EQUIPS SUB14 I SUB16 PASSEN A LA FINAL DE RELLEUS

Aquest diumenge a Sabadell s'ha disputat la jornada prèvia del Campionat de Catalunya Sub14 de relleus 4x200 i el Sub16 de 4x300 de pista coberta on els quatre equips de l'Avinent CA Manresa han obtingut el passaport per la fase final amb molt bona nota.

Amb un temps de 2:53.00 i a tan sols mig segon del rècord català l'equip Sub16 femení format per Marta Escalera, Carla Rovira, Queralt Vallbona i Jenay Hernandez han aconseguit passar a la fase final amb el millor registre de tots els equips participants.

L’equip Sub14 masculí ha superat la eliminatòria amb el segon millor temps, tot i que tenien una baixa important per lesió, la resta de companys han millorat els seus registres de llarg per poder parar el cronòmetre en 1:52.03. Han participat Marc Cervera, Martí Homs, Dumitru Croitor i Biel Camps.

Per la seva part l’equip Sub14 femení també han assolit el segon millor temps de la jornada amb una molt bona millora de les components del relleu per fer un temps de 1:54.69. La composició ha estat de Montse Fresnillo, Abril Vallbona, Maria Padilla i Vinyet Pujol.

Finalment l’equip Sub16 masculí han fet el quart millor registre amb 2:42.65 i per tant també estaran presents ja que passen els sis millors temps. El relleu l’ha format en Pau Claret, Oriol Massaneda, Nil Trulls i Janquel Esteve Nuñez.

Trofeu Sabadell de PC, 6a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 6a jornada
Sabadell, 12/02/2022

ELS MANRESANS DOMINEN L’ALÇADA SUB12 A LA SISENA JORNADA DEL TROFEU SABADELL

Aquest dissabte passat s'ha disputat la sisena jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 30 atletes de l'Avinent Manresa. En aquesta jornada hi havien algunes finals on els manresans han aconseguit pujar al podi varies vegades per assolir un botí de 4 medalles en total.

De les finals disputades en aquesta jornada destaca la prova d’alçada Sub12 amb domini clar dels joves atletes manresans, tant en categoria masculina com femenina on han aconseguit una brillant victòria. Pol Fernandez ha estat el gran guanyador al superar el llistó a 1.34 metres, catorze centímetres més que la resta de competidors pel podi, un d’ells ha estat el seu company Guillem Centelles que amb 1.20 metres ha aconseguit el tercer lloc. Per la seva part Jana Xarpell ha obtingut una èpica victòria al superar l’alçada de 1.23 metres, on ha estat per tres cops superant el llistó al tercer i darrer intent.
La darrera medalla ha arribat de mans de Marc Cervera que ha estat tercer en la prova de llargada Sub14 amb un salt de 4.90 metres, en una final molt ajustada on el guanyador només ha fet sis centímetres més.
Meritòries posicions de finalista per Ainet Jubells que ha estat quarta en 200 m.ll. Sub8 amb un temps de 47.56. I cinquens llocs en Sub12 per Arnau Leonarte i Arnau Rovira en alçada i en pes, amb 1.20 metres i 6.27 metres respectivament.

En quant a marques en la resta de proves classificatòries mencionar els 8.64 d’Abril Vallbona en 60 metres llisos Sub14 i els 1:57.63 de Paula Vargas en 600 metres llisos Sub12, mentre el seu company Arnau Delgado feia 1:57.93.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí : Marc Cervera 3r en llargada 4.90, en 600 m.ll. 1:46.33. Alejandro Mosquera en 600 m.ll 1:52.15, en 60 m.ll. 9.42. Pau Plans en 60 m.ll. 9.70, en 600 m.ll. 2:01.58. Daniel Mosquera en 60 m.ll. 9.49.

Sub14 femení : Abril Vallbona en 60 m.ll. 8.64. Montse Fresnillo en 60 m.ll. 8.81. Jana Romero en 600 m.ll. 1:57.16. Maria Padilla en 60 m.ll. 8.96. Vinyet Pujol en 60 m.ll. 8.96. Martina Martínez en 600 m.ll. 2:07.26.

Sub12 masculí : Pol Fernandez 1r en alçada 1.34, en 600 m.ll. 1:56.77. Guillem Centelles 3r en alçada 1.20, en 600 m.ll. 2:07.88. Arnau Leonarte 5è en alçada 1.20, 10è en llargada 3.28. Arnau Rovira 5è en pes 6.27, en 60 m.ll. 9.64. Arnau Delgado en 60 m.ll. 9.39, en 600 m.ll. 1:57.97. Bernat Bort en llargada 3.50, en 60 m.ll. 9.71. Oriol Huch en 600 m.ll. 2:01.22. Hugo Gallardo en llargada 3.42, en 600 m.ll. 2:04.11. Oriol Carbonell en llargada 3.05.Joan Vila en llargada 2.75, en 60 m.ll. 10.61. Marc Pallejà en llargada 2.83, en 60 m.ll. 10.97.

Sub12 femení : Jana Xarpell 1a en alçada 1.23, en llargada 2.75. Paula Vargas en 600 m.ll. 1:57.73. Jana Manubens en llargada 3.37, en 60 m.ll. 9.55. Queralt Garcia en 60 m.ll. 9.56, en llargada 3.21. Júlia Planas en 60 m.ll. 9.60. Ona Trulls en 60 m.ll. 9.96, en llargada 3.03. Marina Batriu en 600 m.ll. 2:15.85, en llargada 2.60.

Sub08 femení : Ainet Jubells 4a en 200 m.ll. 47.56, en 60 m.ll. 13.23. Jana Sierra en 60 m.ll. 12.07.