Escola

Notícia destacada

Final Campionat de Catalunya de Tardor

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE TARDOR, jornada final  
Barcelona (Serrahima) 07/11/2021.

Avinent CA Manresa 2n per equips
27 medalles en total
12 d'or, 9 d'argent i 6 de bronze

Martí Homs rècord manresà de llançament de pes Sub12

Vint-i-sis medalles (12 d'or, 9 d'argent i 6 de bronze) , i una brillant segona posició en la clasificació d'equips de l’Avinent Manresa és el resultat d'un dissabte intens a les pistes Joan Serrahima de Barcelona on s’ha disputat la final del Campionat de Catalunya de Tardor.

L'Avinent Manresa s'ha classificat en segona posició en la classificació de clubs a molt pocs punts del primer classificat. La classificació per equips ha estat: 1r CA Vic (332 punts), 2n Avinent Manresa (321 punts) 3r UGE Badalona (218 punts) fins a 50 clubs classificats. 

En el dilatat medaller individual trobem:

Deu atletes de l'Avinent Manresa s'han proclamat campions catalans: 
Jan Pol Catot en 300 metres tanques sub16 amb 43.46 .
Joan Homs en triple salt sub16 amb 12.63 metres.
Ona Bonet en alçada Sub16 amb 1,58 metres i en llargada Sub16 amb 5.06 metres.
Marta Escalera en 80 metres tanques Sub16 amb 12.66 i en 220 metres tanques Sub14 amb 33.61.
Ona Dalmau en perxa Sub14 amb 2.55 metres.
Carla Rovira en triple salt Sub14 amb 9.98 metres.
Martí Homs en pes Sub12 amb 10.93 metres i en pilota Sub12 amb 36.00 metres.
Júlia Planas en 60 metres llisos Sub10 amb 9.61.
Noa Iftimi en 2000 metres marxa Sub10 amb 5:32.93.

Nou atletes de l'entitat s'han proclamat subcampions de Catalunya de Tardor 2019:
Jenay Hernandez en triple salt Sub16 amb 10.45 metres
Pol Cirujeda en 150 metres llisos Sub14 amb 19.83.
Carla Rovira en 80 metres llisos amb 10.82.
Abril Vallbona en 600 metres llisos Sub14 amb 1:44.76.
Mercè Junyent en 80 metres tanques Sub14 amb 13.69.
Raïssa Garcia en alçada Sub14 amb 1.40.
Xiomara Filigrana en pes Sub14 amb 11.22 metres.
Martina Martínez en pilota Sub12 amb 29.35 metres.
Guillem Centelles en alçada Sub10 amb 1.15 metres.

Sis atletes de l'Avinent s'han penjat la medalla de bronze:
Marta Cano en 100 metres tanques Sub16 amb 16.71.
Marc Cervera en llargada Sub14 amb 4.75 metres.
Arnau Delgado en perxa Sub12 amb 1.75 metres.
Àlex Mora en 60 metres llisos Sub10 amb 9.41.
Bernat Bort en llargada Sub10 amb 3.59 metres.
Núria Ponti en 1000 metres marxa Sub10 amb 6:16.75.

En l’apartat de marques destaca el nou rècord manresà Sub12 assolit per Martí Homs en la prova de llançament de pes que en el seu tercer i darrer intent ha arribat fins a 10.93 metres millorant la seva marca en un metre i d’aquesta manera ha establert una nova plusmarca en aquesta prova superant l’anterior en dinou centímetres que tenia Albert Babí de l’any 2003.

Tots els resultats dels manresans:
Sub16 masculí: Jan Pol Catot 1r en 300 m.t. 43.46, 7è en 100 m.ll. 12.69. Joan Homs 1r en triple 12.63, 8è en pes 9.26. Martí Rodriguez 4t en llargada 5.24, 5è en 100 m.ll. 12.60. Oriol Massaneda 5è en 600 m.ll. 1:37.48. Víctor Valdenegro 7è en 1000 m.ll. 3:31.02.

Sub16 femení: Ona Bonet 1a en alçada 1.59, 1a en llargada 5.06. Jenay Hernandez 2a en triple 10.45. Marta Cano 3a en 100 m.t. 16.71, 6a en llargada 4.48.

Sub14 masculí: Pol Cirujeda 2n en 150 m.ll. 19.83, 4t en 80 m.ll. 10.56. Marc Cervera 3r en llargada 4.75, 6è en 150 m.ll. 20.46. Alejandro Mosquera 5è en 3000 m.ll. 11:56.93, 5è en perxa 1.90.

Sub14 femení: Marta Escalera 1a en 80 m.t. 12.66, 1a en 220 m.t. 33.61. Carla Rovira 1a en triple 9.98, 2a en 80 m.ll. 10.82. Ona Dalmau 1a en perxa 2.55. Xiomara Filigrana 2a en pes 11.22, 4a en 60 m.ll. 11.03. Mercè Junyent 2a en 80 m.t. 13.69, 4a en 220 m.t. 35.41. Abril Vallbona 2a en 600 m.ll. 1:44.76. Raïssa Garcia 2a en alçada 1.40. Vinyet Pujol 6a en 80 m.t. 15.48, 6a en 220 m.t. 37.18.

Sub12 masculí: Martí Homs 1r en pes 10.93, 1r en pilota 36.00. Arnau Delgado 3r en perxa 1.75. Pau Santasmasas 5è en pes 7.05, 5è en disc 18.98. Pol Fernandez 5è en 600 m.ll. 1:59.09, 6è en llargada 3.65. Arnau Rovira 6è en pilota 22.37, 8è en disc 11.87. Adrià Renalias 6è en 60 m.t. 12.48. Arnau Leonarte 8è en 60 m.ll. 9.46.
Sub12 femení: Martina Martínez 2a en pilota 29.35, 4a en disc 17.41. Montse Fresnillo 4a en 60 m.ll. 8.97, 7a en disc 10.97. Jana Romero 4a en llargada 4.10, 8a en 2000 m.ll. 8:39.89. Estel Dalmases 4a en alçada 1.28, 8a en llargada 3.49. Mariona Bort 5a en disc 15.65.

Sub10 masculí: Guillem Centellas 2n en alçada 1.15, 5è en 60 m.ll. 9.79. Bernat Bort 3r en llargada 3.59, 4t en pilota 25.18. Àlex Mora 3r en 60 m.ll. 9.41. Arnau Piqué 4t en 1000 m.ll. 3:48.86. Joan Vila 5è en pilota 25.01. Jan Manevy 6è en 1000 m.ll. 3:57.41.

Sub10 femení: Júlia Planas 1a en 60 m.ll. 9.61. Noa Iftimi 1a en 1000 m.m. 5:32.93. Núria Ponti 3a en 1000 m.m. 6:16.75. Mia Jubells 8a en pilota 13.81.

Campionat de Catalunya de tardor, 4a jornada

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE TARDOR, 4a jornada
Vilanova i la Geltru, 23/10/2021.

MARTA ESCALERA PROTAGONISTA EN LES PROVES DE TANQUES DE LA QUARTA JORNADA

Aquest dissabte a Vilanova i la Geltru s'ha disputat la quarta jornada del Campionat català de Tardor de promoció. Fins a 28 atletes de l'Avinent CA Manresa han participat en aquesta quarta i darrera jornada, esperant la final del 7 de novembre.
De les 51 actuacions manresanes, 22 d’elles ja tenen plaça per la final del dia 7 de novembre, de les quals set tenen opcions de podi.

Brillant actuació de l’atleta Sub14 Marta Escalera que ha aconseguit el millor temps en les proves de 80 i 220 metres tanques, amb registres de 13.55 i de 34.07 respectivament. En la de 80 metres tanques ha estat secundada per la seva companya Sira Salas amb 13.97.
També molt bona participació de Joan Vila en pilota Sub10 on ha quedat segon amb un llançament de 26.41 metres.
Meritòries terceres posicions de Carla Rovira en les proves de 150 metres llisos i en salt de llargada de categoria Sub14. Amb un temps de 20.48 en la cursa, que suposa el segon millor registre local de la categoria en temps elèctric, mentre que en el concurs de salt ha arribat fins als 4.68 metres.
Finalment mencionar el tercer lloc de Guillem Centelles en 60 metres llisos amb un temps de 9.54.

Tots els resultats dels manresans:

Sub14 masculí: Pol Cirujeda 4t en 150 m.ll. 20.29, 8è en llargada amb 4.48. Marc Cervera 4t en llargada amb 4,60, 8è en 150 m.ll. amb 20.69. Alejandro Mosquera 10è en 1000 m.ll. amb 3.26.35, 19è en 150 m.ll. amb 23.33. Daniel Mosquera 11è en disc amb 19.56, 22è en 150 m.ll. amb 23.83.

Sub14 femení: Marta Escalera 1a en 80 m.t. amb 13.55, 1a en 220 m.t. amb 34.07. Sira Salas 2a en 80 m.t. amb 13.97. Carla Rovira 3a en llargada amb 4.68, 3a en 150 m.ll. amb 20.48. Mercè Junyent 4a en 80 m.t. amb 14.55, 10a en 220 m.t. amb 36.31. Abril Vallbona 4a en 1000 m.obs. amb 3:29.73, 20a en llargada 3.93. Vinyet Pujol 6a en 80 m.t. amb 15.56, 7a en 220 m.t. amb 36.24. Xiomara Filigrana 8a en 150 m.ll. amb 21.21.Martina Rubio 11a en disc amb 15.38, 12a amb 19.55. Júlia Alcaide 13a en martell 17.22, 35a en llargada amb 3.38. Ona Dalmau 14a en 220 m.t. amb 38.29. Maria Padilla 19a en 150 m.ll. amb 22.23. Olivia Lopez 19a en 1000 m.ll. amb 3:33.52. Raïssa Garcia 26a en llargada amb 3.77, 29a en 150 m.ll. amb 22.73. Jana Casellas 36a en llargada 3.28, 38a en 150 m.ll. amb 23.58. Africa Miguel 37a en llargada amb 3.11, 47a en 150 m.ll. amb 24.27.

Sub10 masculí: Joan Vila 2n en pilota amb 26.41, 22è en llargada amb 3.07. Guillem Centelles 3r en 60 m.ll. amb 9.54, 5è en alçada amb 1,02. Bernat Bort 5è en llargada amb 3.56, 5è en pilota amb 22.78. Jan Manevy 6è en 60 m.ll. amb 9.93. Nolan Pierola 19è en pilota amb 14.25, 45è en llargada amb 2.28.

Sub10 femení: Lara Pesoa 4a en 60 m.ll. amb 10.17, 16a en llargada amb 2.85. Núria Ponti 7a en 60 m.ll. amb 10.32, 11a en alçada amb 0.94. Mia Jubells 9a en pilota amb 13.17, 11a en llargada amb 2.87. Èlia Garcia 13a en 60 m.ll. amb 10.53, 27a en llargada amb 2.52.

EMA 1

Campionat de Catalunya de tardor, 2a jornada

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE TARDOR, 2a jornada
Granollers, 09/10/2021.

XIOMARA FILIGRANA FA RÈCORD DE PES SUB14 A LA SEGONA JORNADA DEL CATALÀ DE TARDOR

Aquest dissabte a Granollers s'ha disputat la segona jornada del Campionat català de Tardor de promoció, on han participat 35 atletes de l'Avinent CA Manresa amb 29 participacions classificades de les 58 realitzades.

Dels primers llocs assolits destaquen el rècord aconseguit per Xiomara Filigrana en llançament de pes Sub14 al fer un tir de 11,34 metres que suposen una millora de sis centímetres de l’anterior plusmarca que tenia ella mateixa tenia del passat mes de juny. Al fil dels deu metres s’ha quedat Carla Rovira en triple salt Sub14 amb un millo salt de 9.92 metres. Rovira a més ha fet el segon millor temps de les sèries de 80 metres llisos amb un bon temps de 11.06. I seguint sen Sub14 Ona Dalmau s’ha imposat en salt de perxa Sub14 amb una millor marca personal al superar el llistó a 2.41 metres.
Martí Homs ha estat primer en llançament de pes Sub12 amb un tir proper als deu metres amb una marca de 9.92 metres.

En segones posicions tenim a Abril Vallbona en els 600 metres llisos Sub14 amb 1:46.22, a Marta Escalera en salt d’alçada Sub14 amb 1.42 metres., a Montse Fresnillo en llançament de disc amb Sub12 amb 16.83 metres, i a Noa Iftimi en 2000 metres marxa Sub10 amb 5:38.93.

Fins a quatre terceres posicions a càrrec de Pol Cirujeda al 80 metres llisos Sub14 amb un bon temps de 10.66, de Martina Martínez en llançament de pes Sub12 amb 6.87 metres, i d’Àlex Mora i de Júlia Planas en 60 metres llisos Sub10 amb 9.28 i 9.78 respectivament.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí: Pol Cirujeda 3r en 80 m.ll. amb 10.66, 4t en perxa amb 2.10. Alejandro Mosquera 6è en perxa amb 1.90, 8è en 3000 m.ll. amb 12:03.95. Marc Cervera 10è en 600 m.ll. amb 1:44.78, 11è en 80 metres llisos amb 11.40. Daniel Mosquera 11è en martell amb 11.30, 11è en javelina amb 14.75. Moussa Mballo 12è en 600 m.ll. amb 1:50.76.

Sub14 femení: Carla Rovira 1a en triple amb 9.92, 2a en 80 m.ll. amb 11.06. Xiomara Filigrana 1a en pes amb 11.32, 6a en 80 m.ll. amb 11.29. Ona Dalmau 1a en perxa amb 2.41. Marta Escalera 2a en alçada amb 1.42, 4a en 80 m.ll. amb 11.24. Abril Vallbona 2a en 600 m.ll. amb 1:46.22. Raïssa Garcia 5a en alçada amb 1.36, 12a en javelina amb 18.64. Vinyet Pujol 12a en alçada amb 1.11, en perxa nuls. Mercè Junyent 13a en 80 m.ll. amb 11.60. Maria Padilla 25a en 80 m.ll. amb 12.09. Anthuanet Torres 28a en 600 m.ll. amb 2:39.25. Martina Codina 33a en 80 m.ll. amb 12.51.

Sub12 masculí: Martí Homs 1r en pes amb 9.92, en disc nuls. Pau Santasmasas 6è en disc amb 18.23, 7è en pes amb 7.26. Arnau Rovira 8è en disc amb 17.57, 15è en pes amb 5.98.

Sub12 femení: Montse Fresnillo 2a en disc amb 16.83, 14a en pes amb 5.36. Martina Martinez 3a en pes amb 6.87, 4a en disc amb 16.25. Mariona Bort 7a n disc amb 15.24. Martina Carrasco 12a en pes amb 5.70, 13a en disc amb 13.06. Jana Romero 15a en pes amb 4.89, 18a en disc amb 10.62.

Sub10 masculí: Àlex Mora 3r en 60 m.ll. amb 9.28. Jan Manevy 4t 1000 m.ll. amb 3:43.10. 13è en 60 m.ll. 10.47. Guillem Centelles 4t en 60 m.ll. amb 9.51. Bernat Bort 4t en 1000 m.m. amb 6:53.58. Arnau Piqué 5è en 1000 m.ll. amb 3:43.91. Nolan Pierola 31è en 1000 m.ll. amb 4:25.75, 38è en 60 m.ll. 11.63.

Sub10 femení: Noa Iftimi 2a en 1000 m.m. amb 5:38.93, 19a en 60 m.ll. amb 10.75. Júlia Planas 3a en 60 m.ll. amb 9.78. Núria Ponti 4a en 1000 m.m. amb 6:46.20, 16a en 60 m.ll. amb 10.67. Mia Jubells 16a en 1000 m.ll. amb 4:23.97, 30a en 60 m.ll. amb 11.13. Núria Carrasco 26a en 60 m.ll. amb 10.98.

EMA 2

Campionat de Catalunya de tardor, 1a jornada

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE TARDOR, 1a jornada
Barcelona, 02/10/2021.

MARTÍ HOMS ACONSEGUEIX UN BON REGISTRE EN LLANÇAMENT DE PILOTA

Aquest dissabte a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona s'ha disputat la primera jornada del Campionat català de Tardor de promoció, competició que torna al calendari després de que l’any passat no es pogués dur a terme pel tema covid. Fins a 25 atletes de l'Avinent CA Manresa han participat en aquesta primera jornada, de les quatre previstes que donaran peu a una darrera jornada final pels 8 millors de cada prova atlètica.
De les 45 actuacions manresanes, 25 d’elles ja tenen plaça per la final del dia 7 de novembre, de les quals més d’una desena tenen opcions de podi.

Destacada actuació de Martí Homs en la prova de llançament de pilota Sub12 on amb un tir de de 36.21 metres, ha millorat la seva marca en dos metres, un registre molt proper al rècord manresà. Ha estat el primer de la classificació amb molt de marge respecte al segon. També s’ha classificat en salt d’alçada al ser tercer amb 1.21 metres.

També molt bona participació de Manal Kahia en el salt de perxa Sub12 on ha aconseguit superar el llistó a 1,80 metres que l’han posat en primer lloc. En aquesta mateixa prova la seva germana Safae Kahia ha estat tercera amb 1,40 metres. I en categoria masculina tercer lloc per l’Arnau Delgado amb 1,65 metres.

Altres bones marques i posicions són les aconseguides pels sub16 Jan Pol Catot segon en 300 metres tanques amb 46.71 i de Marta Cano tercera en 100 metres tanques amb 18.30.
I els Sub12 Hugo Gallardo segon en 60 metres tanques amb un temps de 22.22, Martina Martinez segona en pilota amb un tir de 28.16, Arnau Rovira tercer en llançament de pilota amb 25.04 metres i Estel Dalmases tercera en alçada al superar el llistó de 1.26 metres.

Tots els resultats dels manresans:

Sub16 masculí: Jan Pol Catot 2n en 300 m.t amb 46.71, 6é en 100 m.ll. amb 12.48. Oriol Renalias 6è en pes amb 10.13, 13è en 100 m.ll. amb 12.93. Martí Rodriguez 7è en 100 m.ll. amb 12.59. Joan Homs 9è en pes amb 9.19, 10è en 100 m.ll. amb 12.82.

Sub16 femení: Marta Cano 3a en 100 m.t. amb 18.30.

Sub12 masculí: Martí Homs 1r en pilota amb 36,24 i 3r en alçada amb 1.21. Hugo Gallardo 2n en 60 m.t. amb 11.22, 9è en llargada amb 3.59. Arnau Rovira 3r en pilota amb 25,04, 16è en 60 m.ll. amb 9.70. Arnau Delgado 3r en perxa amb 1.65, 22è en 60 m.ll. amb 9.97. Pol Fernandez 6è en 600 m.ll. amb 1:58.62 i 8è en llargada amb 3.61. Arnau Leonarte 8è en 60 m.ll. amb 9.35. Adrià Renalias 8è en 60 m.t. amb 12.32, 27è en 60 m.ll. amb 10.65. Pere Pla 11è en 60 m.t. amb 12.90, 18è en llargada amb 3.04. Marc Pallejà 13è en pilota amb 15.80, 22è en llargada.

Sub12 femení: Manal Kahia 1a en perxa amb 1.80, 16a en 60 m.t. amb 12.32. Martina Martinez 2a en pilota amb 28.16, 4a en alçada amb 1.21. Estel Dalmases 3a en alçada amb 1.26, 7a en llargada 3.46. Safae Kahia 3a en perxa amb 1.40. Montse Fresnillo 4a en 60 m.ll. amb 8.90, 11a en llargada amb 3.31. Jana Romero 6a en llargada amb 3.63, 8a en 2000 m.ll. amb 8:40.12. Jana Xarpell 6a en alçada amb 1.21, 12a en llargada amb 3.31. Martina Carrasco 7a en pilota amb , 26a en llargada amb 2.37. Queralt Garcia 11a en 60 m.t. amb 11.39, 21a en llargada amb 2.94. Mariona Bort 12a en pilota amb 12.61, 14a en 60 m.t. amb 12.03. Jana Manubens 17a en 60 m.ll. amb 9.77.

EMA 3

 

Campionat de Catalunya Sub16

CAMPIONAT DE CATALUNYA INDIVIDUAL Sub16
Lleida, 27/06/2021

VUIT MEDALLES ALS CATALANS SUB16 INDIVIDUALS PER L'AVINENT MANRESA

Aquest dissabte s'ha disputat la final del Campionat de Catalunya individual de la categoria Sub16 a les pistes de Lleida. L'Avinent Manresa ha obtingut 8 medalles amb 3 d'or, 3 d'argent i 2 de bronze.
De les 17 actuacions manresanes, 11 d'elles han finalitzat en posició de finalistes (8 primers).
En quan a marques s’ha aconseguit un rècord de Manresa.
Per llocs finalistes l'Avinent Manresa ha quedat en cinquè lloc en la classificació de clubs.

Destacada l’actuació de Biel Cirujeda doble campió de Catalunya Sub14 en en 100 metres llisos i en 300 metres llisos. En els 100 metres llisos ha fet un temps de 11.33 que suposa rècord de Manresa, millorant en vuit centèsimes l’anterior plusmarca d’Albert Babí de l’any 2007, mentre que en 300 metres llisos ha guanyat amb una marca de 36.21.
Ona Bonet ha estat campiona en el salt d’alçada al superar el llistó a 1.58 metres.

Sots-campió català ha estat Joan Lladó al salt de perxa amb una marca de 3.70 metres, mentre en el llançament de javelina ha aconseguit fer-se amb la medalla de bronze amb un tir de 38.08 metres.
Queralt Vallbona ha sigut sots-campiona en la cursa de 300 metres llisos amb un temps de 41.20. També medalla d’argent per a Mar Santanach en el llançament de pes amb un tir de 10.91 metres.

I la darrera medalla de bronze ha estat per Joan Homs en el triple salt amb una marca de 12.78 metres.

Han aconseguit posicions de finalistes els atletes Marta Cano sisena en 100 metres tanques, Jenay Hernandez setena en triple salt, i finalment Oriol Renalies vuitè en sat de perxa.

Tots els resultats i posicions dels atletes de l'Avinent Manresa:

* CAMPIONS DE CATALUNYA
Biel Cirujeda en 100 m.ll. S16M amb 11.33 rècord manresà (en sf 11.49)
Biel Cirujeda en 300 m.ll. S16M amb 36.21 (en sf 37.32)
Ona Bonet en alçada S16F amb 1.58

* SEGON LLOC DE CATALUNYA
Joan Lladó en perxa S16M amb 3.70
Queralt Vallbona en 300 m.ll. S16F amb 41.40 (en sf 42.35)
Mar Santanch en pes S16F amb 10.91

* TERCER LLOC DE CATALUNYA
Joan Homs en triple S16M amb 12.78
Joan Lladó en javelina S16M amb 38.08

* 6a posició de Catalunya
Marta Cano en 100 m.t. S16F amb 16.53 (en sf 16.24

* 7a posició de Catalunya
Jenay Hernandez en triple salt S16F amb 10.37

* 8a posició de Catalunya
Oriol Renalias en perxa S16M amb 3.15

* 10a posició de Catalunya
Gerard Cabrera en javelina S16M amb 28.84

* 11a posició de Catalunya
Paola Montero en javelina S16F amb 21.28

* 12a posició de Catalunya
Laia Pujol en 3000 m.m. S16F amb 20:17.42

* Posició de semifinalista de Catalunya
Nil Trulls en 100 m.ll. S16M amb 12.30
Nil Trulls en 300 m.ll. S16M amb 39.95
Marta Cano en 300 m.t. S16F amb 52.31