Escola

Notícia destacada

Ja han arribat els anoracs i malles curtes!! Qui estigui interessat que passi un correu a secretaria

Objectius i compromissos
Reglament i Règim intern
------------------

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE PROVES COMBINADES SUB14
Sabadell, 15 de febrer
Resultats

FINAL TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA
Sabadell, 16 de febrer
Resultats

PREVI RELLEUS CATALÀ DE PC SUB14 I SUB16
Sabadell, 16 de febrer
Resultats

-------------------

ACTE MISTERI DE LA LLUM
Manresa, 20 de febrer
LlumPasseig
--------------------

CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB14 DE PC, PREVI INDIVIDUAL
Dissabte matí, 29 de febrer a Sabadell
Reglament
Cal comunicar al monitor responsable si es vol participar o no.
La final és el dissabte al matí 7 de març
Reglament de la final

****************************
CALENDARI 2020
· Pista Coberta · Marxa   · Ruta   · Aire Lliure
Campionats de clubs

29/03/2020 Previ Relleus S10
04/04/2020 Previ Relleus S12-S14-S16
25/04/2020 Final Campionat Catalunya Relleus S10-S12-S14 i S16
23/05/2020 Campionat Catalunya per equips Sub12 i Sub14
24/05/2020 Campionat Catalunya per equips Sub10 i Sub16

 

Trobades de Nadal, EMA

TROBADES DE NADAL
Manresa, diverses dates

Trobada Sub12
: Divendres 27 de desembre de 2019. Quinze perticipants.

Trobada Sub10 i Sub8:
. Dilluns 30 de desembre de 2019. Quinze participants.

Trobada Sub14
: Dijous 2 de gener de 2020. Nou participants.

: 2001TNS12
Grup Sub12

2001TNS10S8
Grups Sub10 i Sub8

2001TNS14
Grup Sub14

Trofeu Sabadell de pista coberta, 2a jornadaa

TROFEU SABADELL DE PC, 2a jornada
Sabadell, 22/12/2019.
Resultats - Imatges

CINC PODIS PER LES MANRESANES SUB8

Aquest diumenge a Sabadell s'ha disputat la segona jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb un total de 63 atletes del l'Avinent CA Manresa.

En aquesta jornada classificatòria per a la final del dia 16 de febrer, hi han hagut algunes proves finals, on destaquen les cinc medalles assolides per les atletes Sub8 que han copat el podi de llargada amb Elia Garcia primera, Ana Portet segona i Noa Iftimi tercera, mentre Jan Manevy era tercer en nois. Finalment Ana Portet va pujar de nou al podi però aquesta vegada com a guanyadora de la cursa de 60 metres llisos.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub14 masculí: Armand Hernandez en 60 m.ll. 8”27, en 600 m.ll. 1’41”94. Oriol Massaneda en 60 m.ll. 8”94. Nil Trulls en 60 m.ll. 8”88, en 600 m.ll 1’52”20. Oriol Renalias en 60 m.ll. 8”95, en 600 m.ll. 2’08”29. Pau Claret en 600 m.ll. 1’50”28, en 60 m.ll. 9”25. Moussa Mballo en 60 m.ll. 9”61, en 600 m.ll. 2’03”96. Aleix Ferrero en 60 m.ll. 9”98, en 600 m.ll. 2’07”49. Anas Rghif en 60 m.ll. 10”78, en 600 m.ll. 2’26”63. Oriol Massaneda en 600 m.ll. 1’48”45.
Relleu 4x200:
Equip A: Trulls-Hernandez-Massaneda-Renalias amb 2’00”81
Equip B: Claret-Mballo-Rghif-Cirujeda amb 2’11”39

Sub14 femení : Queralt Vallbona en 60 m.ll. 8”55, en 600 m.ll. 1’43”11. Lucia Molina en 60 m.ll. 8”71. Èlia Ariso en 60 m.ll. 9”10, en 600 m.ll. 2’02”42. Abril Caballero en 60 m.ll. 9”18. Clàudia Costa en 60 m.ll. 9”24. Sira Salas 13a en perxa 1,55, en 60 m.ll. 9”25. Jenay Hernandez en 600 m.ll. 1’58”86. Queralt Bartoló en 60 m.ll. 9”49, en 600 m.ll. 2’10”62. Laia Pujol en 60 m.ll. 9”53. Xènia Portet en 600 m.ll. 9”92, en 600 m.ll. 2’02”14. Olivia Lopez en 60 m.ll. 10”21, en 600 m.ll. 2’04”71.
Equip A: Molina-Vallbona-Salas-Hernandez amb 1’55”62
Equip B: Ariso-Portet-Costa-Caballero amb 2’05”32
Equip C: Pujol-Lopez-Bartoló-A.Vallbona desq.

Sub12 masculí : Pol Cirujeda en 60 m.ll. 8”86, en perxa 1,75. Dumitriu Croitor en 60 m.ll. 9”37, en 600 m.ll. 2’21”10. Marc Cervera en 60 m.ll. 9”49, 4t en pes 6,36. Èric Roncero en 60 m.ll. 9”69, 8è en pes 5,91. Pau Santamasas en 60 m.ll. 10”09, en 600 m.ll. 2’03”91. Daniel Mosquera en 60 m.ll. 10”16, 17e en pes 5,27. Èric Sorroche en 60 m.ll. 10”70. Sandro Paneque en 60 m.ll. 11”26, 24è en pes 5,05. Eloi Diaz en 600 m.ll. 1’59”89. Alejandro Mosquera en 600 m.ll. 2’04”64.

Sub12 femení : Abril Vallbona en 60 m.ll. 10”04, en 600 m.ll. 2’03”40. Nor Benlagra en 60 m.ll. 10”16, en 600 m.ll. 2’08”61. Jana Romero en 60 m.ll. 10”35, en 600 m.ll. 2’09”45. Martina Martinez 8a en pes 5,28, en 600 m.ll. 2’19”30. Joana Hernandez 15a en pes 4,52, en 600 m.ll. 2’12”46. Martina Piña en 60 m.ll. 11”08, en 600 m.ll. 2’35”52.

Sub10 masculí : Àlex Mora en 60 m.ll. 10”19, 33è en llargada 2,29. Ivan Muñoz en 60 m.ll. 10”78. Adrià Renalias en 60 m.ll. 10”81, 15è en llargada 2,80. Arnau Ferrero en 60 m.ll. 11”35, 38è en llargada 2,17. Lluc Ladron de Guevara en 60 m.ll. 11”38, 26è en llargada 2,40. Guillem Diaz en 60 m.ll. 11”55. Marc Pallejà en 60 m.ll. 11”69, 35è en llargada 2,23. Nolan Pierola en 60 m.ll. 12”16, 49è en llargada 1,75. Eloy Martin en 60 m.ll. 12”29, 44è en llargada 1,95.

Sub10 femení : Queralt Garcia 6a en llargada 2,79, en 60 m.ll. 10”52. Ona Trulls 21a en llargada 2,25, en 60 m.ll. 11”24.

Sub8 masculí : Jan Manevy en 60 m.ll. 11”51, 3r en llargada 2,32. Piero Lopez en 60 m.ll. 12”09, en llargada 1,68. Miquel Vall en 60 m.ll. 13”13, 29è en llargada 1,11. Isaac Martinez en 60 m.ll. 14”21, 11è en llargada 1,96.

Sub8 femení : Ana Portet 1a en 60 m.ll. 10”92, 2a en llargada 2,09, Elia Garcia 1a en llargada 2,09, en 60 m.ll. 11”97. Noa Iftini 3a en llargada 2,01, en 60 m.ll. 11”83. Núria Ponti 5a en llargada 1,87, en 60 m.ll. 11”41. Queralt Graner 10a en llargada 1,58, en 60 m.ll. 11”71. Ainet Clares 9a en llargada 1,64, en 60 m.ll. 11”75. Mia Jubells 7a en llargada 1,81, en 60 m.ll. 11”94. Arlet Graner 20a en llargada 1,27, en 60 m.ll. 12”39. Adales Sala 22a en llargada 1,20, en 60 m.ll. 12”62. Gala Paneque 14a en llargada 1,52, en 60 m.ll. 13”13. Paula Roncero 18a en llargada 1,35. Daniela Paez 28a en llargada 0,64, en 60 m.ll. 14”98.

1912PodiLlargS8TS2
Podi de llargada Sub8, de esquerra a dreta:
Ana Portet, Èlia Garcia i Noa Iftimi

Trofeu Sabadell de pista coberta, 1a jornada

TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA, 1a jornada
Sabadell, 15/12/2019
Resultats - Imatges1 - Imatges2

VUIT PODIS EN LA PRIMERA JORNADA DEL TROFEU SABADELL

Aquest diumenge s'ha disputat la primera jornada del Trofeu Sabadell de pista coberta amb la participació de 54 atletes de l'Avinent CA Manresa.

Aquesta competició de promoció té com a destí disputar la jornada final el dia 16 de febrer, on els atletes hauran de classificar-se en les jornades prèvies. En aquests jornada però s’han disputat finals directes en la categoria Sub8 i en els relleus mixtes de les altres categories.

Bon bagatge de medalles per l’Avinent Manresa Amb un total de vuit medalles amb 4 primers, 2 segons i 2 tercers llocs.
Primera posició per l’equip A del relleu 4x200 Sub12 mixtes amb un temps de 2’09”65.
Pels més petits, Sub8, tenim en la prova de pes la primera posició per Mia Jubells amb un tir 4,24 metres, mentre la seva companya Núria Ponti segona amb 4,13 metres, mateixa posició per Jan Manevy amb 4,67 metres.
En 200 metres llisos Ana Portet primera amb un temps de 39”46 i Núria Ponti en aquesta ocasió tercera amb 41”13. En relleus 4x200 l’equip A femení ha pujat al podi en primer lloc, mentre els nois ho han fet en el tercer graó. L'equip B femení ha fet el segon millor temps, però sense dret a medalles, ja que només poden fer podi els primers equips de cada club.

En quan a marques destacar les assolides pels atletes Sub14 en 60 metres tanques de Lúcia Molina amb 11”01 i de Armand Hernandez amb 11”08. Bon registres també en categoria Sub14 en salt de perxa amb Oriol Renalies i Nil Trulls amb 2,40 i 2,30 metres respectivament.
En Sub12 els millors van ser Pol Cirujeda i Martina Martínez al salt de llargada amb 3,94 i 3,35 metres respectivament.
Mentre en Sub10 bones curses de 400 metres llisos per Àlex Mora amb 1’22”61 i Queralt Garcia amb 1’23”69.

Tots els resultats dels atletes manresans, però falten per problemes organitzatius els dels relleus 4x200 Sub14 mixtes:

Relleu 4x200 Sub12 mixte: Equip A  1r amb 2’09”65 (Cervera-Cirujeda-Vallbona-Benlagra). Equip B 11è amb 2’16”78 (A.Mosquera-Roncero-Alcaide-Pujol). Equip C 15è amb 2’19”50 (Diaz-Romero-Santasmasas-Martinez).
Relleu 4x200 Sub10 mixte: Equip A  7è amb 2'33”52 (Mora-Ladron de Guevara-Garcia-Trulls)
Relleu 4x200 Sub08 masculí : Equip A  3r amb 3’04”43 (Lopez-Vall-Jimenez-Manevy)
Relleu 4x200 Sub8 femení : Equip A  1r amb 2'59”29 (Ponti-Portet-Iftimi-Pesoa).  Equip B 2n amb 3’15”32 (Jubells-Garcia-Graner-Graner). Equip Mixte 4t amb 3’18”80 (Paez-Sala-Iftimi-Manevy)

Sub14 masculí : Armand Hernandez en 60 m.t. 11"08, 13è en llargada 4,18. . Oriol Renalias 3r en perxa 2,40, 9è en llargada 4,34. Nil Trulls 6è en perxa 2,30, 16è en llargada 4,14. Oriol Massaneda 15è en llargada 4,14, en 60 m.t. 12"34. Moussa Mballo en 60 m.t. 12”84, 50è en llargada 3,24.

Sub14 femení : Lucia Molina 2a en llargada 4,25, en 60 m.t. 11”01. Queralt Vallbona 6a en llargada 4,03.   Jenay Hernandez 16a en llargada 3,88, en 60 m.t. 11”54. Sira Salas 32a en llargada 3,63, en 60 m.t. 11”82. Èlia Ariso 21a en llargada 3,82 Ona Dalmau en 60 m.t. 12”58.  Carla Rovira 30a en llargada 3,65, en 60 m.t. 13”34. Clàudia Costa 53a en llargada 3,31Queralt Bartolo 73a en llargada 2,97Laia Pujol 79a en llargada 2,84

Sub12 masculí : Pol Cirujeda 1r en llargada 3,94, en 60 m.t. 10”99Marc Cervera 6è en llargada 3,63. Martí Homs 13è en llargada 3,35, en 60 m.t. 12”63. Èric Roncero 19è en llargada 3,23.  Alejandro Mosquera 33è en llargada 3,03, en 60 m.t. 12”63. Pau Santasmasas en 60 m.t. 12”84. Pau Plans 48è en llargada 2,83. Daniel Mosquera 58è en llargada 2,73, en 60 m.t. 12”91.

Sub12 femení : Martina Martinez 7a en llargada 3,35, en 60 m.t. 12”50. Raïssa Garcia 11a en llargada 3,23, en 60 m.t. 11”83. Abril Vallbona 13a en llargada 3,20, en 60 m.t. 11”54. Nor Benlagra 15a en llargada 3,16, en 60 m.t. 12”90. Júlia Alcaide 16a en llargada 3,15, en 60 m.t. 12”44.  Jana Romero 27a en llargada 2,92, en 60 m.t. 12”07. Vinyet Pujol en 60 m.t. 12”42. 

2012S8200mllAnaPortetTS1
Inici de la cursa de 200 metres llisos Sub8
De dreta a esquerra:
Núria Ponti (260), Ana Portet (260), Arlet Graner (251) i Paula Roncero (265)

Cros Ciutat de Granollers

CROS DE GRANOLLERS 
Granollers, 01/12/2019.
Resultats

VICTÒRIA PER EQUIPS DEL SUB16 MASCULÍ

Aquest diumenge s'ha disputat el Cros de Granollers amb participació de la promoció manresana que ha obtingut la victòria per equips en categoria Sub16 masculina. Les més petites han puntuat en segona posició en Sub8.

Les millors actuacions individuals van ser el setè lloc de Roger Vergès en Sub12 i el novè d’Èlia Garcia en Sub8.

Tots els resultats dels atletes manresans:

Sub16 masculí:  20è Oriol Vergès, 24è Miquel Cruz, 30è Nil Frias, 45è Yassin L’Aziri. 
1r per equips

Sub16 femení:  20a Cristina Landa

Sub14 masculí: 37è Oriol Massaneda, 52è Pau Claret, 65è Jordi Ribera, 70è Oriol Renalias

Sub12 masculí: 7è Roger Vergès, 22è Moussa Mballo

Sub10 femení: 28a Martina Piña 

Sub8 femení: 9a Èlia Garcia, 15a Noa Iftimi, 19a Queralt Graner, 32è Arlet Graner, 37a Estel Massey, 48a Daniela Paez

1912CrosGranolS8F
Cinc de les sis participants a la cursa de Sub8

Cros Vila de Castellar

CROS VILA DE CASTELLAR
Castellar del Vallès, 24/11/2019.
Resultats

PODIS PER ANA PORTET, PRIMERA, I PER QUERALT VALLBONA TERCERA

 Aquest diumenge s’ha disputat el Cros Vila de Castellar amb participació de la promoció de l’Avinent CA Manresa que ha obtingut dos podis.

Les més destacades han estat l’atleta Sub8 Ana Portet que ha aconseguit una brillant victòria, i l'atleta Sub14 Queralt Vallbona que ha arribat en tercera posició.
Bones posicions de Xènia Portet, quarta, d’Olivia Lopez, cinquena, de Pol Cirujeda, sisè, i de Moussa Mballo, setè, tots ells de categoria Sub 12.
La quarta posició de Noa Iftimi, la sisena de Mia Jubells, la setena de Queralt Graner, la vuitena de Èlia Garcia i la desena d’Arlet Graner en la cursa femenina de Sub8.
Mencionar també el cinqué lloc d’Àlex Roldan en Sub8 i la sisena posició de Jana Romero en S10.

Tots els resultats dels manresans de categories de promoció:

Sub14 femení: 3a Queralt Vallbona

Sub12 masculí: 6è Pol Cirujeda, 7è Moussa Mballo, 15è Alejandro Mosquera, 21è Aleix Ferrero, 38è Dumitru Croitor, 42è Daniel Mosquera

Sub12 femení:  4a Xènia Portet, 5a Olivia Lopez.

Sub 10 masculí: , 39è Marc Pallejà. 

Sub10 femení:  6a Jana Romero.

Sub8 masculí: 5è Àlex Roldan, 19è Jan Manevy, 31è Arnau Ferrero, 42è Nolan Pierola.

Sub8 femení: 1a Ana Portet, 4 Noa Iftimi, 6a Mia Jubells, 7a Queralt Graner, 8a Èlia Garcia, 10a Arlet Graner, 20a Adales Sala.

1911CastellarPodi
Ana Portet guanyadora de la cursa Sub8

1911CastellarS8F
Sortida de la cursa Sub8 femení