Noticies

Català de Clubs de Promoció

Les imatges dels equips en breu.

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS DE PROMOCIÓ
El Prat de Llobregat, 12-13/05/2018
Resultats S14 - Resultats S12Resultats S10 - Resultats S16

SIS PODIS PER L'AVINENT CA MANRESA AL CATALÀ DE CLUBS DE PROMOCIÓ

CAMPIÓ CADET FEMENÍ
SOTS-CAMPIÓ CADET MASCULÍ
SOTS-CAMPIÓ INFANTIL FEMENÍ
SOTS-CAMPIÓ INFANTIL MASCULÍ
SOTS-CAMPIÓ ALEVÍ FEMENÍ
TERCER BENJAMÍ FEMENÍ
CINQUÉ BENJAMÍ MASCULÍ
SISÈ ALEVÍ MASCULÍ


 Les categories de promoció de l'Avinent CA Manresa han obtingut aquest cap de setmana a El Prat de Llobregat una altra gran actuació en els campionats catalans més importants per clubs de l'atletisme de promoció on 6 dels 8 equips presents han pujat al podi, 1 d'ells s'ha proclamat campió, fins a 4 han estat sots-campions i 1 ha quedat en tercer lloc, mentre els dos restants equips han quedat en cinquena i sisena posició. 
Campió ha estat l’equip cadet sub16 masculí.
En segon lloc del podi han pujat els equips cadet sub16 femení, infantil sub14 masculí, infantil sub14 femení i l’aleví sub12 femení.
Tercer lloc pels per la formació benjamí sub10 femení.
Mentre que el benjamí sub10 masculí ha ocupat el cinquè lloc i l’aleví sub12 masculí el sisé lloc. En cada una de les categories han participat entre vint i trenta equips d'arreu de Catalunya. 

Amb aquestes actuacions l'Avinent C.A.Manresa ha estat un any més el millor club de promoció del campionat respecte a la resta de clubs participants en quan a podis assolits. Mentre que el C.A.Igualada ha estat el club que més tÍtols de campió conquerits, ja que les seves tres presencies al podi han estat a dalt de tot.
El medaller d'aquest Campionat de Catalunya de Clubs 2018 de promoció ha estat molt repartit i és el següent:

  • Avinent CA Manresa (1 títol, 4 sot-campionats i 1 bronze): 6 podis
  • CA Igualada (3 títols): 3 podis
  • AA Catalunya (1 títol i 1 bronze): 2 podis
  • CM Sant Cugat (1 títol i 1 bronze):): 2 podis
  • CA Canaletes ( 1 títol i 1 bronze): 2 podis
  • ISS-L'Hospitalet (1 títol): 1 podi
  • UA Terrassa (1 sotscampionat): 1 podi
  • GA Lluïsos Mataró ( 1 sots-campionat): 1 podi
  • CE Universitari (1 sots-campionat): 1 podi
  • CA Sant Just (1 sots-campionat): 1 podi
  • CE Penedès (1 bronze): 1 podi
  • JA Sabadell (1 bronze): 1 podi
  • Lleida UA (1 bronze): 1 podi
  • CA Tarragona (1 bronze): 1 podi

Historial manresà en el Campionat de Catalunya de clubs de promoció dels darrres deu anys :

* 2018 (8 equips, 6 podis): 1r CF, 2n CM, 2n IM, 2n IF, 2n AF, 3r BF, 5è BM. 6è AM
* 2017 (8 equips, 7 podis): 1r IM, 1r IF, 1r AM, 2n CF, 2n BF, 3r CM, 3r AF , 8è BM
* 2016 (8 equips, 8 podis): 1r CF, 1r IF, 1r AF, 1r AM, 1r BM, 3r CM, 3r IM3r BF 
* 2015 (8 equips, 7 podis): 1r CM, 1r AF, 1r BF, 1r BM, 2n IF, 2n IM, 3r CF, 4t AM 
* 2014 (8 equips, 5 podis): 1r AF, 1r BF, 2n IF, 2n AM, 3r IM, 4t CM, 4t CF, 4t BM 
* 2013 (8 equips, 5 podis): 1r IM , 1r IF, 1r AM, 2n BF, 3r BM, 4t AF, 5è CM, 7è CF 
* 2012 (8 equips, 5 podis): 2n AF, 2n BM, 3r CF, 3r IF, 3r BF, 6è CM, 6è AM, 7è IM 
* 2011 (8 equips, 5 podis): 1r AF, 1r BM, 2n CM, 2n IM, 3r CF , 5è AM, 6è IF, 6è BF
* 2010 (8 equips, 3 podis): 2n CF, 2n BF, 3r IF , 4t IM, 6è CM, 7è AF, 9è BM, 14è AM 
* 2009 (8 equips, 5 podis): 1r IM, 2n CM, 2n CF, 2n IF2n BF, 5è AM, 7è BM, 10è AF
* 2008 (8 equips, 5 podis): 1r CM, 2n CF, 2n IM, 2n IF3r AF, 5è BF, 6è BM, 8è AM 

En quan a resultats individuals s'han obtingut marques molt bones en general, entre elles el rècord manresà  protaganitzat per l'atleta alevina Queralt Vallbona en la prova de 600 metres llisos amb un temps de 1’49”4, que millora en dos segons la plusmarca a l’aire lliure que tenia ella mateixa de l’any passat.
Han aconseguit guanyar les seves proves els atletes cadets Biel Salas en 100 metres tanques i Miqui Riera en 1500 metres obstacles, els infantils Marc Merenguer en 600 metres llisos, Adrian Sedano en martell, el relleu 4x200 masculí, , Carla Manzano en perxa i Mar Santanach en martell, en categoría aleví tenim a Queralt Vallbona en 600 metres llisos i el relleu 4x60 femení i finalment el relleu 4x60 benjamí masculí.

Tots els resultats dels atletes i equips manresans

CADET SUB16 FEMENÍ CAMPIÓ
CADET SUB16 MASCULÍ SOTS-CAMPIÓ 


EQUIP CADET SUB16 FEMENÍ 
100 m.ll.: 2a Mireia Orriols amb 13”19
300 m.ll.: 4a Cèlia Castilla amb 44"24
600 m.ll.: 10a Berta Eslava amb 1'48"76
1000 m.ll.: 2a Carlota Soler amb 3'06”21
3000 m.ll.: 13a Judith Martinez amb 12'55”87
100 m.t.: 5a Clàudia Galan amb 15"95
300 m.t.: 8a Judith Figuls amb 52”01 
1500 m.obs.: 8a Marta Ribalta amb 6’06”64
3000 m.m.: 3a Núria Ballarin amb 16’18”02 
Alçada: 4a Clàudia Galan amb 1,48
Perxa: 4a Cèlia Teixidor amb 2,80 
Llargada: 4a Èlia Rius amb 4,84
Triple: 11a Xènia Pubill 9,94 
Pes: 9a Mariona Pros amb 7,46 
Disc: 14a Emma Torres amb 17,09
Martell: 5a Naomi Fechete amb 24,19 
Javelina: 14a Naomi Fechete amb 16,78
4x100 m.ll.: 4t Cèlia Castilla-Martina Monsó-Mireia Orriols-Èlia Rius amb 53”09
4x300 m.ll.: 8è Berta Eslava-Judit Figuls-Laia Olmedo-Carlota Soler amb 3’11”23 
Per equips: 1r  Avinent CA Manresa 381 punts, 2n CA Sant Just 368 punts, 3r CA Canaletes 351 punts... fins a 26 equips 

EQUIP CADET SUB16 MASCULÍ
100 m.ll.: 14è Jan Diaz amb 12”50
300 m.ll.: 2n Biel Salas amb 38”45
600 m.ll.: 4t Sergi Garcia amb 1'32”00
1000 m.ll.: 5è Oriol Verges amb 2’53”32 
3000 m.ll.: 12è Yassin L’Aziri amb 10’50”38 
100 m.t.: 1r Biel Salas amb 14”68
300 m.t.: 9è Biel Diaz amb 45”47
1500 m.obs.: 1r Miqui Riera amb 4’30”61 
5000 m.m.: 8è Pol Guiral amb 32’41”26 
Alçada: 9è Isaac Kuku amb 1,54
Perxa: 7è Oriol Lladó amb 2,60
Llargada: 6è Jan Diaz amb 5,61
Triple: 5è Isaac Kuku amb 11,22 
Pes: 3r Pau P. Perpiñan amb 12,08
Disc: 4t Sergi Garcia amb 37,20 
Martell: 7è Èric Requena amb 28,83 
Javelina: 14è Pau P. Perpiñan amb 23,64 
4x100 m.ll.: 5è Arnau Coma-Marc Mendoza-Nil Pujol-Joan Navarro amb 50"28 
4x300 m.ll.: 5è Arnau Coma-Biel Diaz-Miqui Riera--Oriol Verges amb 2’48”12 
Per equips: 1r CACanaletes 304,5 punts, 2n Avinent CA Manresa  295,5 punts, 2n Muntanyent S.Cugat 282 punts,... fins a 21 equips

BENJAMÍ SUB12 FEMENÍ TERCER
BENJAMÍ SUB12 MASCULÍ CINQUÉ


EQUIP BENJAMÍ SUB10 FEMENÍ
60 m.ll.: 20a Nora Lopez amb 10"8
1000 m.ll.: 11a Abril Vallbona amb 3’59”3
1000 m.m.: 6a Nor Benlagra amb 6'27”3
Alçada: 9a Martina Martinez amb 0,95
Llargada: 9è Júlia Alcaide amb 2,97 
Pilota: 5a Queralt Bartolo amb 14,67
4x60 m.ll.: 2n Júlia Alcaide-Nor Benlagra-Jan Romero-Abril Vallbona amb 41”5 
Per equips: 1r CA Igualada 179,5 punts, 2n CE Universitari 171 punts, 3r Avinent CA Manresa 146 punts,... fins a 31 clubs

EQUIP BENJAMÍ SUB10 MASCULÍ
60 m.ll.: 3r Dumitriu Croitor amb 9”3
1000 m.ll.: 18è Bernat Vall amb 3’54”0
1000 m.m.: 10è Martí Homs amb 6’51”5 
Alçada: 15è Marc Cervera amb 0,95 
Llargada: 7è Pol Cirujeda amb 3,24
Pilota: 3r Èric Roncero amb 26,48
4x60 m.ll.: 1r Pol Cirujeda-Alejandro Mosquera-Èric Roncero-Marc Cervera amb 37”9
Per equips: 1r CA Igualada 194,5 punts, 2n GA Lluïsos Mataró 194,5 punts, 3r CATarragona 178 punts, ... 5è .Avinent CA Manresa.amb 171 punts ... fins a 33 clubs

INFANTIL SUB14 FEMENÍ SOTS-CAMPIÓ 
INFANTIL SUB14 MASCULÍ SOTS-CAMPIÓ 


EQUIP INFANTIL SUB14 FEMENÍ 
80 m.ll.: 2a Anna Saloni amb 11"43
150 m.ll.: 8a Gal.la Joan amb 21"85
600 m.ll.: 6a Mireia Sanllehí amb 1'52”99
1000 m.ll.: 13a Hikima Carreras amb 3’41”16
3000 m.ll.: 14a Martina Ruiz amb 12’43”81
80 m.t.: 7a Miriam Garrido amb 14”98
220 m.t.: 9a Núria Escursell amb 38"60
1000 m.obs.: 15a Marta Ribalta amb 4’11”82
3000 m.m.: 9a Núria Ballarin amb 20’30”25
Alçada: 15a Clàudia Galan amb 1,20
Perxa: 1a Carla Manzano amb 2,35
Llargada: 8a Rut Tristany amb 4,34
Triple: 8a Abril Farré amb 9,10 
Pes: 5a Carla Bernaus amb 9,27 
Disc:  Clàudia Garrido amb nuls
Martell: 1a Mar Santanach amb 33,88
Javelina: 4a Aina Solé amb 21,78
4x80 m.ll.: 9è Núria Escursell-Ona Bonet-Aina Solé-Ivet Salas amb 44"90
4x200 m.ll.: 5è Miriam Garrido-Anna Saloni-Carla Manzano-Gal.la Joan amb 1'57"28
Per equips: 1r CA Igualada amb 386 punts, 2n Avinent CAManresa amb 346 punts, , 3r CE Penedes amb 311,5 punts, .... fins a 26 clubs

EQUIP INFANTIL SUB14 MASCULÍ
80 m.ll.: 4t Jan Pol Catot amb 11”74
150 m.ll.: 5è Biel Cirujeda amb 20”62 
600 m.ll.: 1r Marc Merenguer amb 1’35”64
1000 m.ll.: 9è Roger Talaveron amb 3’25”06
3000 m.ll.: 2n Miquel Cruz amb 10’43”75
80 m.t.: 4t Joan Lladó amb 15”06
220 m.t.: 6è Biel Lopez amb 38”33
1000 m.obs.: 7è Nil Frias amb 3'29”96
3000 m.m.: 4t Lluc Jané amb 18’29”20
Alçada: 2n David Perez amb 1,54
Perxa: 6è Martí Serra amb 2,60
Llargada: 4t Oriol Morell 4,40 
Triple: 9è Gerard Garcia amb 8,80
Pes: 2n Ixent Palomero amb 8,61 
Disc: 2n Arnau Solé amb 26,19 
Martell: 1r Adrian Sedano amb 34,78 
Javelina: 6è Adrià Garcia amb 23,66 
4x80 m.ll.: 7è Gerard Cabrera-Joan Lladó-Oriol Morell.-Joan Homs amb 45”01
4x200 m.ll.: 1r Biel Cirujeda-Jan Pol Catot-Adrià Garcia-Marc Merenguer amb 1'51”15
Per equips: 1r Muntanyent S.Cugat 317 punts, 2n Avinent CAManresa amb 317 punts, 3r AA Catalunya amb 287 punts, ...fins a 20 clubs.

ALEVÍ SUB12 FEMENÍ SEGON
ALEVÍ SUB12 MASCULÍ SISÉ

EQUIP ALEVÍ SUB12 FEMENÍ
60 m.ll.: 7a Carla Rovira amb 9"3
600 m.ll.: 1a Queralt Vallbona amb 1’49”4 rècord manresà
2000 m.ll.: 16a Olivia Lopez amb 8’08”3
60 m.t.: 5a Èlia Arisó amb 10”7
2000 m.m.: 14a Mireia Claret amb 13'42"0 
Alçada: 8a Jenay Hernandez amb 1,15 
Perxa: 7a Ona Dalmau amb 1,40
Llargada: 4a Lucia Molina amb 3,84 
Pes: 5a Sira Salas amb 6,22
Disc: 18a Aina Valiente amb 10,42
Pilota: 22a Queralt Bartolo amb 11,56 
4x60 m.ll.: 1r Jenay Hernandez-Lucia Molina-Sira Salas-Queralt Vallbona amb 34”8
3x600 m.ll.: 12è Èlia Arisó-Queralt Bartolo-Ona Dalmau amb 6’35”7
Per equips: 1r AA Catalunya amb 275,5 punts, 2n Avinent CAManresa amb 255,5 punts, 3r Lleida UA amb 246 punts... fins a 27 equips.

EQUIP ALEVÍ SUB12 MASCULÍ
60 m.ll.: 18è Martí Carbonell amb 9"8
600 m.ll.: sense presencia
2000 m.ll.: 12è Roger Verges amb 7’21”5
60 m.t.: 2n jan Vilaplana amb 10"0
2000 m.m.: 11è Anas Rghif amb 14’15”8 
Alçada: 14è Pau Claret amb 1,10
Perxa: 3r Nil Trulls amb 1,80
Llargada: 2n Oriol Renalias amb 4,10
Pes: 8è Adonis A. Iftimi amb 6,86
Disc: 2n Martí Vall amb 20,66 
Pilota: 24è Bru Font amb 14,35
4x60 m.ll.: 7è Martí Carbonell-Oriol Renalias-Martí Vall-Josep Pla amb 37”2
3x600 m.ll.: 4t Pau Claret-Nil Trulls- Jan Vilaplana amb 5’58”4 
Per equips: 1r ISS-L’Hospitalet amb 318,5 punts, 2n UA Terrassa 298 punts, 3r JA Sabadell amb 295,5, ... 5è Avinent CAManresa  amb 287 punts, … fins a 32 clubs.